Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Температурата в спалнятанови  
Автор Пaлмиpa (хладна)
Публикувано20.12.02 13:00



На колко градуса спите, вие и бебетата? Че ние сме на път да се разведем почти от дискусии за темепратурата в спалнята! Аз не мога да понасям студ, и си пускам радиатора, като блаженствам на 24 градуса, да ама мъжът ми пъшка като парен локомотив на толкова и не може да спи. За мой ужас и бебето ми! Аз си намерих изход, нарамих радиатора, и тарам, тарам, в другата спалня, пускам си го до дупка, и умирам от кеф, обаче трябваше да си влача и каруцата/т.е. бебето/ , а то като взе да пъшка и да се обръща, запуши му се носът, направо ад, от топлото, Наложи се да си студувам пак, на 18 градуса, толкова се поддържа през нощта у нас. От цял месец слушам лекции за спането на клинч, но не ме грее колко е здравословно, щото спя с шапка ушанка и терлици/плетени, от баба ми/.
Абе вие как се справяте?



Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mamma ()
Публикувано20.12.02 14:19



Ами.... при нас децата са отделно, ама все едно 2 майки са ги раждали..
В детската стая много рядко пускам печка (ако съм проветрявала дълго и е станало много студено)... обикновено там температурата е около 18-20 градуса. Бебе Мони спи с много тънка пижамка и чувалче и си му е много добре.... докато кака Ади спи с потниче, пижама, дебело спално чувалче и сама си иска и се завива с още едно одеялце.... студено и било.
Ама ако е пусната печката и в детската стане парник бебе Мони почва да мрънка и да пъшка и пуфти.
Та засега съм се спряла на този вариант и работи - в стаята хладно, Ади - облечена и завита 3 пъти повече от брат си.


Животът е такъв, какъвто си го направиш!

Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Mamma]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано20.12.02 15:00



при нас е по-топло в спалнята-21 ,22 градуса!малкият си пада по топлото/е,не прекалено /.Честно да ти кажа 24 градуса ми се струват множко.Аз даже мисля да намаля температурата,защото от скоро имаме по-дебело спално чувалче!



Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 15:07



Ами ние спим на не повече от 20 градуса зимата и 21-22 лятото/поддържана с климатици/ +овлажнител за въздух,настроен на 50% в детската .И аз бях свикнала с по-топло ,ама заради детето се примирих



Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Автор KaтИ. (непознат)
Публикувано20.12.02 15:14



И ние тримата сме от топлолюбивите.В спалнята поддържам поне 22 градуса.Иначе като изстине на бебо му се запушва носа и става ужас и безумие-рев до умирачка и никакъв сън за нас:-(.



Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Авторaki (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 15:18



*************

Редактирано от Debora на 20.12.02 21:59.



Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Автор ET (Defender)
Публикувано20.12.02 15:27



при нас винаги в детската е по-студено, защото е по-голямата стая - Кайо спи горе с едно одеяло, а Галя - обикновено с нещо вълнено, чорапи и две одеяла..... малкият е при нас, аз спя с пуловер, чорапи и две одеяла - поне докато заспя - после явно ми става топло и сутрин се събуждам поне без чорапите, напоследък и таткото спи с две - значи е студено - иначе у нас е същото - той може да спи посред зима на отворен прозорец - обича да му духа, а аз и лятото се навличам - освен като съм бременна и дебела.......

бебока спи при нас - и май предпочита да му е топло, ако го увия като ескимосче, спи по-дълго, отколкото иначе.....
за градуси не знам, не е много топло, затова и не сме сложили термометър..... не се е случило дотук да се налага да намаляваме радиаторите.........

май няма как да се отървеш от ушанката - това е нещо с кръвообръщението на жените според мене......... ако пробваш два часа бързи танци преди лягане, сигурно ще се научиш да спиш по потник и чаршафче отгоре и на 18, но не те виждам във въображението си :-)

Парадокс воспитания в том, что хорошо поддаются воспитанию те, которые не нуждаются в воспитании.


Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано20.12.02 15:56



леле, ти ме разсмя до сълзи с таз шапка ушанка! а аз си мислих че само аз не съм в час. аз например си правя легенче с вряла вода и сол преди лягане, защото като си събуя чорапите (и аз си имам от свеки терлъчки) и краката ми сини. пия и една чаша топло мляко и се мятам под юргана! лошото е че много голям тоз юрган и с мъжа се ръгаме цяла нощ за по-голяма територия. в началото имаше гуни-муни с мъжлето, но аз кат го докосна с мойте ледници и кат се разкиха, цяла нощ не може да спре, а и той юрган не търпи, та вече всеки си е башка! но когато ми е най-студ просто му се мятам и хич не му мисля- ша кашля ли или ша киха! тъй се стоплям най-добре! иначе наща беба спи сама и май се е метнала на баща си, та си зимува на 19градуса!
за теб в Холандия ми е мъка! аз съм ходила в Белгия много пъти и напълно ти съчувствам. веднъж бях на гости в едно семейство с две малки сладкишчета! боси по памперс на голия теракот, моля ти се! а аз с яке и зъбите ми тракат! стана ми неудобно и свалям яке да ги завивам, а те пищят и не щат! ма какви хора са тез бе? веднъж през август бяхме на Северно море, а те се къпят и ние да не останем по-назад, буфтала в морето! ей, аз там си и останах, направо клинч! и на връщане към Бг, цял автобус болни от пневмония! в целия БеНеЛюкс съм ходила по фестивали (народни танци) и все през лятото, ама аз все със зимни дрехи се запасявам! и тоя дъжд, кат завали, егати му и времето! ти как свикна с климата? на мен ми беше отврат!



Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано20.12.02 16:05



Аз успешно приучих себе си, мъжа си и детето да спим на 18.5 градуса, не усещам да е студено, е, ако съм мокра от банята не ми е приятно да седя дълго без да се облека...

но по принцип не съм зиморничева, както и не съм пък морж, но тук се калих и гледам, че и детето е така...мъжът ми миналата зима си искаше вълнено одеало в/у олекотенато юрганче, но тази година не се е сещал...той иска да му е по-топло, но само докато заспи...е кой ще седи да наглся парното после пак на 18...и затова така си заспива...

на всичкото отгоре в компютърната стая, където се пуши, седи винаги леко отворено и който е вътре ще не ще се калява...
майка ми като беше тук миналия декември за раждането, дремизгаше и се навличаше и двамата с мъжа ми заговорничеха и надуваха парното, а аз, като Дайви, пъшках и се задушавах....

Floss!


Тема Re: Температурата в спалнятанови [re: Пaлмиpa]  
Авторdara (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 16:30



Вечните ни разправии са на тема температура. Децата спят отделно, но никога на по-малко от 24 градуса. Даже и пвече понякога, но баща им не знае. Аз просто не мога да вирея на студено. Няма начин. Той ми се караше, че ще повредя децата, но аз му казах да си гледа работата. Иначе и при нас е като при мамма. Госпожицата ни е с олекотено юрганче и одеало, а малкия - само с олекотена завивка.
А темературата в спалнята е пак толкова - 24. Аз спя в момента със завивка и одеало, той - отвит (щото му е толкоз акъла). На който му е топло - моля, да се отвива, аз обаче ниски температури не понасям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.