Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бишкотата "Plasmon"нови  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано13.12.02 14:08



Искам да попитам има ли майки давали на бебетата си тази бишкота, харесват ли я, наистина ли се разтваря така в млякото, и от къде и на каква цена я купуват.
Видях реклама в едно списание, и искам майка да ми прати за моето бебе.



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mamma ()
Публикувано13.12.02 14:21



Аз ги ползвах тези бишкоти - много съм доволна.
Слагах по 2 бишкоти в шишето с млякото преди заспиване вечер. По реакциите на бебе Мони изчислих, че 1 бишкота = 1 час сън, т.е. ако му дам вечерта мляко без бишкоти се буди в 6, ако е с 1 бишкота се буди в 7, а с 2 - в 8 часа.
За разтварянето.... че се разтварят - разтварят се, ама понякога остават малки парченца, та аз предпочитах вместо да ги разбивам в шишето, да ги разтварям в една чаша с малко от млякото и ги разбърквах с едно портативно миксерче - така поне съм сигурна, че няма да остане дори и малко парченце, което да запуши биберона.
Подобни бишкоти има и на Нестле... първия път бях купила от тях.... но те дори и с миксерчето трудно се разтваряха... та затова се отказах от тях и минахме на Plasmon.

А бебе Мони страшно ги харесваше и така си свикна с тях, че ако случайно пропусна да сложа бишкота се мръщеше на вечерното си мляко... Една вечер майка ми остана да го сложи да легне, ама аз бях забравила да и кажа за бишкотите.... та тя с триста мъки едвам го беше накарала да изпие 50 гр. мляко.... при положение, че той тогава пиеше по 180-210 гр.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!

Редактирано от Mamma на 13.12.02 14:25.



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Mamma]  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано13.12.02 14:25



От къде ги купуваш, защото майка ми казва, че никъде не ги е виждала?
На каква цена са?



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mamma ()
Публикувано13.12.02 14:29



Ужас!
Ей сега ме излови.....
Идея си нямам..... Tatti купува всичко..... нито знам къде какво има, нито колко струва.... аз само давам поръчките
Аз купувам само глезотии.... всичко останало пазарува той... и за нас, и за бебо, и за каката...
Ще го разпитам....

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Пaлмиpa]  
Автор din-din (amurce)
Публикувано13.12.02 14:33



skapa mamce, izraziavam licno mnenie..as vsiaka sutrin zakusvam sas tezi biskvitki-plasmon,, i smiatam kogato bebco se rodi da prodalga da konsumiram tazi marka,, dovolna sam , skoro firmata praznuva rogdenia si den i napravixa ,,ogromna promocia...besce neveroiatno...izlizat vse novi i novi vidove.... i ne samo biskviti, no i plodovi sokceta i dr. razni...a maika mi raboti pri edno detence sas uvregdania...lekarite sa kazali da se xrani samo sas tiax zastoto sa lesno raztvorimi i ponosimi bez alergicni proiavi...dori v upotreba i povece.... moia savet e da ne se zamisliasc i ako mogesc da si dobavisc dostatacno....straxotni sa..pone moe mnenie,,,,



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Пaлмиpa]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано13.12.02 14:37



Аз също съм много доволна от тия бисквитки. Денис де.
Също слагам по две бисквитки в 180 мл. мляко. Не ги разбивам с миксер. А при по-здраво разклащане на шишето се стопяват. Не съм имала проблем със запушена биба.
Тия на Нестле за които спомена мамма не се разтварят действително добре, но защото те са за гризкане, а не за разтваряне.
Иначе ги има на всякъде по бебешките магазини в които се предлага храна за бебета. Аз ги купувам от Малкия принц или пък от Малечко. От Пинокио също съм купувала.
Но Палмира Дейви не е ли малък за такива бисквити ? Имай предвид, че те съдържат глутен, а храни с глутен не се препоръчват до 6 месец. Нищо, че на опаковката пише след 4 месец. Преди време бях питала в клуба за глутена конкретно именно заради тия бисквити и повечето мами споделиха, че чакат 6 месеца преди да захранят бебетата с глутенови храни.
Аз се консултирах и с педиатъра, той ме посъветва същото и започнах с глутена едва когато Денис стана на 7 месеца.



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: dodo_dodo]  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано13.12.02 14:47



Дейвид навършва 6 месеца на 28.12., но честно казано дори идея нямах, че са с глутен.
На рекламата пише , че са за след 4 месечна възраст.
Но на мен така и така,няма да могат да ми пратят преди 10. 01.2003, защото тогава пътуват хора за към Холандия, а моя ще е направил 6те месеца.
Исках да знам доволни ли сте, и как ги давате. Ти си в нашия район, има ли наоколо да ги продават - Стрелбище, Борово, Бъстон, Емил Марков?



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Пaлмиpa]  
Автор Tatti (shtastliv)
Публикувано13.12.02 14:49



Татти ще докладва по - подробно довечера от вкъщи .
На първо четене се сещам че Plasmon (в 2 разновидности - с мляко и чиста бишкота) има в бебешкия магазин на пазара Ситняково , в ХЕР БЕБЕ чакаха да ги заредят в началото на седмицата , а на Дондуков 66 имаше "някакви"( не обърнах внимание от кой вид). Зад парка Заимов пък имат "всякакви" , както и на Нестле и едни други "по-дървени" бишкоти .
Plasmon-a са по 2 пликчета в кутия , но ги продават и по отделно . Доколкото помня струваха към 3 лв.
За сега толкова се сещам .....



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Mamma]  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано13.12.02 14:51



Хранителните запаси и у нас таткото пазарува, но поръчките от България правя аз , и без това му стигат количествата пюре и мляко/направо се шашка как може Дейви да унищожава в такива размери/, плюс памперси.
Като разбереш прати една бележка, моля те.



Тема Re: Бишкотата "Plasmon"нови [re: Пaлмиpa]  
АвторSmiling (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 14:54



Том много обича. Не се разтваря в млякото мн добре ...
май са скъпички ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.