Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за отбиването  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 10:40



Как се отбива кърмаче - постепенно или отведнъж, така че да не получа мастит?



Тема Re: Въпрос за отбиванетонови [re: Ивa]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 12:23



При мен след една година кърмене не беше много трудно.За около две седмици стана .Първо чаша с адаптирано мляко след това даваш на детето да суче и така постепенно..



Тема Re: Въпрос за отбиванетонови [re: donna]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 15:32



А трябва ли да взимам някакви специални лекарства за спиране на кърмата?



Тема Re: Въпрос за отбиванетонови [re: Ивa]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано13.12.02 16:15



аз не съм взимала нищо за спирането на кърмата! мойта се отби самичка и аз трябваше да предприема нещо за спирането на кърмата ми, която не беше много, но все пак имах. зора беше точно 5 дена! ползвах малко по-стегнат сутиен, така че да притисне гърдите. спях със него дори.само в случеите на нетърпимо напрежение и болка в гърдите, изцеждах с помпа до облекчаването им, но не всичко. и така няколко дена, а кърмата ми постепено намаля и съвсем спря. а за хап4етата съм чувала противоречиви мнения!
успех!



Тема Re: Въпрос за отбиванетонови [re: Ивa]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано13.12.02 19:23



Има значение как става отбиването - дали бебето не иска да суче, или по някаква причина майката не иска да кърми повече, т.е. отбиването става изведнъж. В този случай ако имаш много кърма най-добре е да се вземат хапчета, естествено не се дава на бебето да суче. не се препоръчва стягане на бюста, ако се почувства напрежение може да се изцеди но само колкото гърдата да омекне.
Ако просто бебето е достатъчно голямо, може да се отбие постепенно. Както е писано в другите постинги малко по малко се замества кърменето с адаптирано мляко. Няма нужда от хапчета, защото кърмата намалява постепенно. Когато бебето е на две кърмения от няколко месеца пролактинът е по-нисък и намаляването на кърмата става по-бързо. Аз отбих дъщеря си на 11 месеца и половина, бяхме на 2 кърмения от 8-ми месец и нямаше никакви проблеми като се има предвид, че в началото имах много кърма. Няколко седмици след като престанах да я кърмя все още можех да изцедя малко кърма, но иначе втвърдявания нямаше. Сега синът е вече на 1 годинка и още суче по 3-4 пъти на ден и скоро нямам намерение да го отбивам. Е, преди летните горещини ше е
Колко е голямо твоето бебче?



Тема Re: Въпрос за отбиванетонови [re: Ивa]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 08:05



Аз не съм пила ,кърмата по-принцип се резорбира и на мен не ми създаваше проблем ,а и като суче по-малко бебето по-малко пролактин се отделя ,така че постепенно и тя намалява.Иначе се пие парлодел ,има и някаква хомеопатия ,но трябва да питаш лекар.



Тема Re: не трябва да се изцеждаш,ако не се стига до понови [re: betanski_patilanski]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 08:09



дуване на гърди ,но постепенно трябва да отбиеш детето ,за да не го травмираш.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.