Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Спешно моля за съвет!нови  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано08.12.02 15:32



Моля да помогнете със съвет, ако можете.
Дъщеричката ми беше болна от грип. Пи Клацид 7 дена по съвет на педиатърката. От три дена си върти главичката на ляво, на дясно , на ляво , на дясно и така докато не я хвана и спра. Лекарката каза, че вероятно е направила отит , като усложнение след грипа. Предписа капки за уши Отипакс. Но за сега не виждам подобрение.
Какво според вас може да бъде това? Притеснявам се да не съм й пробила тъпанчетата, при почистване на ушенцата с бебешко тампонче. Ако е спукано тъпанчето капките Отипакс са абсолютно противопоказни. Педиатърката казва , че не може да е спукано тъпанче, защото ушенцето на детето ще протече ако е така.
Мисля си и да не би антибиотика, да е повредил ушето на детето . За Гентамицина знам ,че е много вреден за ушите на децата, но за Клацида не съм чувала.
От антибиотика мисля , че направихме и гъбична инфекция по дупето. Цялото е зачервено и подсечено. Ползвам една паста Pevison, която е противоалергична и противогъбична. Пием и едни капки за алергията Fenistil, Щом спрем капките и дупето се влошава, въпреки че ползваме пастата. Възможно ли е обрива по дупето да е само алергичен , а не гъбичен. И от какво може да е , след като в момента се храним само с хипоалергенно мляко и се мажем само с преварен зехтин.
И накрая моля да споделите мнението си за мляко Нан.
Благодаря!

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Спешно моля за съвет!нови [re: пипи]  
Автор Firebird (***)
Публикувано08.12.02 16:27



С тампона не можеш да й пробиеш тьпанчето, не бой се.
Тези неща, за които питаш, не са за диагностика по Интернет. Детето трябва да го види лекар, ако тази педиатьрка не ти харесва, смени я.



Тема Re: Спешно моля за съвет!нови [re: пипи]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано08.12.02 16:47



Ох, съжалявам за малкото ти съкровище, ще ти помогна с каквото научих за ушетата през изминалия месец покрай отита на Крис. Преди всичко трябва да ти кажа, че няма да се разбере дали ушите нещо са засегнати без преглед при УНГ лекар. Педиатрите не могат да го правят това, преглежда се с едни специални фунийки. Само при такъв лекар може да се установи дали тъпанчето е пробито. Понеже и при нас в началото на отита тъпанчетата бяха здрави ни предписаха Отипакс (те са главно за болката), после се налагаше да ходим през 2 дни на проверка дали не са се пробили. Накрая се оказа, че пробиването им е наложително с оглед премахването на инфекцията, и съответно веднага сменихме капките за уши с други за пробито тъпанче. Имай предвид, че дори тъпанчето да е възпалено може въобще да не забележиш, че нещо изтича отвътре, поне при нас така беше, на самото пробиване се появи малко кръв и секрет, но просто символично, после с фитилче памук почиствах ушите, но не забелязвах нещо да тече. Също, отитите са много коварни, минават ужасно бавно и дори при много добро общо състояние на детето може леко възпаление да е все още налице (както установихме днес при шести-седми преглед в рамките на 2 седмици ). И Крис пие Клацид, днес му е 9-ти ден, утре приключваме с антибиотика и продължаваме с хомеопатия за пълно ликвидиране на гадовете в Евстахиевата тръба (тя свърза ушите, носа и гърлото, а при малките деца е съвсем отворена и затова толкова лесно инфекциите преминават от едното място в другото).
С две думи, хич не те успокоих, но настойчиво те съветвам ако се съмняваш наистина в ушите да отидете да ги проверят, че се вдигат страшни температури, ако инфекцията напредне. При нас се оказа, че вероятно от недоизлекувана хрема (а носът не течеше изобщо!) отитът се е появил и си е вървял без да го разберем около 10 дни преди детето да вдигне над 40 градуса и да ни изкара акъла. Така че, моля те, иди на УНГ!
За подсичането - може и от антибиотика да е, въпреки че при нас Клацид-а не даде такава реакция (за разлика от Аугментина), но вие сте много по-малки и по-нежни.
Млякото НАН според мен е добро, давала съм го около 2 месеца, когато беше изчезнал Милумил-а от пазара, но веднага щом той се появи, се върнахме обратно на него, просто за мен Милупата е несравнима.
Поздрави, дано не се окаже ухото, а ти ни дръж ни в течение какво е положението с госпожицата!
P.S. Бих те посъветвала да поискаш да направят изследване на утайката на кръвта, резултатът ще е много показателен има ли инфекция и колко силна е.



Тема Re: Спешно моля за съвет!нови [re: ellion]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано08.12.02 18:28



Педиатърката , която ползвам не е от ДКЦ-то . И не може нито изследвания да ми пусне, нито да ме прати на УНГ. Ще трябва всичко на частно да направя. Направо се разорих през последната седмица
Вие защо толкова дълго пиете антибиотика? И правихте ли микробиологично изследване на гърлен или на ушен секрет? И какво ползвахте за хремата?
Аз ползвам Стеримар - френски капки с морска сол и мисля, че детето много добре се повлия. Но това , което ми каза, си е доста притеснително. Хем нямате хрема, хем инфекцията работи . Колко време след започване на грипа при вас, се появиха ушните проблеми?
Благодаря ти за отговора!

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Спешно моля за съвет!нови [re: пипи]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано08.12.02 19:06



Пьрво искам да те питам:Педиатьрката направи ли отоскопия на детето-слага се нещо подобно на метална фуниика в ухото и се гледа?Това го правят лекарите уши-нос и гьрло!Без такьв преглед е смешно да се говори за отит и ОПАСНО да се слагат капки!С отоскопията се вижда тьпанчевата мембрана-така че ще се отговори и на другото ти притеснение!Това вьртене на главата наистина може да е от отит,но за да си сигурна отиди на лекар УШИ-НОС И ГЬРЛО!Педиатрите определено неразбират точно от тези неща!
Този обрив на дупето може и да е алергичен,вие защо решихте че са гьбички?Кой ви каза?
От педиатри знам,че до скоро Нан е бил "тежко"мляко-децата трудно са го усвоявали-давало е по-често запек,поврьщане след нахранване и т.н.То е обогатено на желязо повече от другите млека,защото пьрвоначално е било сьздадено за азиатския пазар!Фирмата твьрди че вече белтьците се преработват по нов начин и няма проблем с усвояването от бебетата...не знам ...нямам собствени наблюдения..До колкото знам в София в родилните домове препорьчват Нан,а в Пловдив-Фризолак.Ние сме на Омнео1 и сьм доволна!



Тема Re: Спешно моля за съвет!нови [re: пипи]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано08.12.02 20:33



Ами то нашата хрема не е точно хрема, а по-скоро запушване високо горе в носа, от което се стича лек секрет надолу към гърлото, което обаче е съвсем слабо зачервено, явно по-голямата част заминава към ушите. Носът не тече въобще. Ползвахме за носа разни капки, сироп Кларитин, сега и хомеопатия. Стеримара не е лечение на хрема, той почиства носа и го освежава и овлажнява, ние за това го ползваме (цялото семейство).
А за антибиотика и педиатърката, и УНГ-специалистът настояха след преглед на 5-ия ден да се продължи поне още няколко дни, (предишни пъти е пил клацид-а по пет дни и няколко дена след края му всичко започваше отначало). Микробиологично изследване не е правено, понеже този бил широкоспектърен антибиотик...
А ушите напомниха за себе си примерно 10-15 дни след отшумяването на поредната хрема с леко повишена температура, даже не мисля, че този път беше грип. Ама знае ли човек....



Тема Re: Спешно моля за съвет!нови [re: golden]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано08.12.02 21:53



И според мен най-хубавото мляко е Омнео, но взехме НАН хипоалергенно, заради алергията на малката. Сравних състава му с този на Омнео- то и ми направи впечатление,че е с по- голямо количество мазнини.А явно не е така хранително, защото бебка взе да се буди нощем да яде за пети път. Това не го е правила от както беше на три месеца.
Обрива по дупето беше определен като гъбичен или евентуално като алергичен от педиатърката ,след като го видя. Затова изписа точно този крем.
А за отита утре ще отидем на УНГ специалист.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема каквонови [re: пипи]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано08.12.02 22:43



разбираш да си върти главата? Защото моят също го правеше като бебе, сега по-рядко. Ставах разногледа, но на него му беше много забавано. Не мисля, че го боляха ушите. А твоята беба показва ли по някакъв начин, че я болят ушетата?



Тема Re: Спешно моля за съвет! [re: пипи]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано08.12.02 22:46



Мисля, че за отит натискаха мястото отпред пред ухото (на челюстта) и ако нададат вик било ясно, че е направило отит.



Тема Re: Спешно моля за съвет!нови [re: Debora]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано08.12.02 22:58



Ще я натисна като се събуди.
Мерси за съвета!

Всичко което не те убива, те прави по-силна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.