Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За безсрамието на лекарите!  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано03.12.02 22:01



За кой ли път ще коментирам лекарското безочие, безчовечие, некомпетентност и......т.н. Днес водих дъщеричката си при доц Маринова от Педиатрията в София. Тя е "специалист" по лечебно хранене. Детето ми има проблеми поради ранното захранване / на 3месеца/ .
Вместо обаче да получа лекарска консултация и преглед присъствах на презентация на Фризолак. Беше ми обяснено, колко е близък по съдържание до майчината кърма и ми беше даден рекламен материал. На въпроса , как да се справя с хранителната алергия на дъщеря си / в момента е към всички видове и марки плодови пюрета/- ми беше отговорено, че това е мой проблем.
Да съм давала Фризолак и да давам пюретата.......................................... Получих и градивна критика от до-центката , как съм допуснала детето ми да се храни по 4 пъти , вместо по 5. Опитвах да задавам въпроси, но ми беше казано, че достатъчно време ми е отделено.
После в съседен кабинет разбрах, че дъщерята на тази доц Маринова е дистрибутор на ........познайте на какво............на Фризолак разбира се.
И вместо да бъдат назначени тестове, за да се установи към какво точно има алергия детето , на едно листче със снимките на продуктите Фризо ми беше написан график за 5-кратно хранене . Е това че детето ми яде последно в 18ч и се събужда за следващо хранене едва на другия ден в 6,00ч също си било мой проблем. Да съм го будела и да съм му давала още веднъж да яде.
До гуша ми дойде от търгаши вече. Няма ли нормални хора в тази държава?

Всичко което не те убива, те прави по-силна!

Редактирано от пипи на 03.12.02 23:14.



Тема и тукнови [re: пипи]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано03.12.02 23:02



пробутват мостри - е някои си заслужават като кремчето срещу подсичане, но в нашата детска клиника пробутват Tylenol например винаги (то е Т смъкващо и болкоуспокояващо), но на моите например Mortrin им действа по-добре. Складирам си го само tylenol-a . Има и лекари и лекари какво да се прави- пазарна икономика - трябва да оцеляват

Редактирано от Shanya на 03.12.02 23:02.



Тема Re: За безсрамието на лекарите!нови [re: пипи]  
Автор mrezhata! (новак)
Публикувано04.12.02 06:54



И ние минахме през нея, но през едното влязло, през другото излязло, не й обърнахме внимание въобще!
Давай на детето си само кърма, без вода, без сокове, без нищо друго, това е най-доброто средство против алергията.


Иди и чети. Ими и за алергията.

А за безсрамието на лекарите-няма смисъл да се говори, по-добре да се справяме самостоятелно.

Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата.

Редактирано от mrezhata! на 04.12.02 06:55.



Тема :-(нови [re: пипи]  
Автор Anna_D (непознат )
Публикувано04.12.02 11:54



Имам малко информация
Само че на руски

http://www.allergist.ru/ad_bgfeed.html



Тема Re: За безсрамието на лекарите!нови [re: пипи]  
Автор miroslava (брееееей!)
Публикувано04.12.02 11:55



Мога само да ти кажа, че дъщерята на въпросната доцентка държи официалния вносител на Фризолак за Бг....Тъжно, много тъжно!



Тема Re: и тукнови [re: Shanya]  
АвторMoniT (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 14:39



Samo za informacija - Tylenol e txrgovskoto ime pod koeto e poznat paracetamol-a, a Motrin e Ibuprofen;
Az veche bjah pisala njakxde za moja zxbolekar, k. ima goljamo zelanie da mi pochistva zxbite tochno predi da otide na pochivka ;-)))). Za stastie, nie imame zastrahovka, no kolezkata mi, k e ot Germany i stoi po 1-2 meseca i posle si hodi njama zastrahovka, no si pravi zxbite tuk (v Germany ne iskali da i slagat upojka!), ta tja plasta strahotni sumi za zxbolekar. Interesno kak i pri neja problemite zachestiha okolo Koleda ;-))).
MoniT



Тема Re: и тукнови [re: MoniT]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано04.12.02 18:14



pipi...Az ne sum docentka ( i niama da buda!),no eto
niakolko suveta.
1.Ako frizolaka e hidrolizirano mliako...(sirech razgradeni sa proteinite v nego)..tova e nai-dobroto koeto mojesh da mu dadesh v momenta( pri uslovi eche niamas kurma).Makar dushteriata na vuprosnata docentka da e predstavitel na firmata.
2.ne mu davai nikakvi piureta,kashi,sokove,kis mliako i pr...
3.edno dete na tazi vuzrast triabva da priema po okolo 120 ml na kg formula..( niama znachenie kolko chesto,stiga rezultatut da e e 120 ml na kg ili poveche)...
4.v kakvo forma mu sa alergiite?.Obriv? Diaria?...kakvo tochno?



Тема Re: и тукнови [re: Shanya]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано04.12.02 20:43



Под рекламен материал в България обикновенно се няма предвид мостра:)) . Това струва пари,а нашите лекари - дистрибутури знаят само действие събиране.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема и на тезинови [re: пипи]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано04.12.02 20:48



тук им плащат от фармацевтичните компании...Синът ми бе на един месец, когато ми набутаха мостра от противозачатъчни плюс рецепта за 1 година....Няма тестове дали ми понасят или да стават тези хапчета за кърмещи майки ...



Тема Re: За безсрамието на лекарите!нови [re: mrezhata!]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано04.12.02 20:50



Изчетох много за алергиите. И темата в клуба доста ми помогна, въпреки че ще трябва да попитам някой неща Милена.
Вие по какъв проблем бяхте при нея и въобще помогна ли ви?

Всичко което не те убива, те прави по-силна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.