Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Обърната матка и бременностнови  
Авторфил (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 15:11



Моля споделете как протича бременноста при обърната матка.
Свързано ли с по специално наблюдение, има ли болки и някакви рискове при раждането - например може ли да се роди по нормален начин или се ражда със секцио?
Благодаря!



Тема Re: Обърната матка и бременностнови [re: фил]  
Автор amber (теменужена)
Публикувано27.11.02 15:35



Бременността не е по-различна от тази при жена с нормално положение на матката. При нарастването й с напредване на бременността тя се оправя и заема нормална форма. Начинът на раждане не се обуславя от обърнатата форма на матката.



Тема Re: Обърната матка и бременност [re: фил]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано27.11.02 15:44



Ох, това ми го казваха на всеки гинекологичен преглед: обърната матка, обърната назад матка..... Така, аджеба не разбрах какво значи това- лошо ли е, какво- страшно ли е?
В край на сметка си родих нормално (естествено) -и .... вече сме на 2,9г.




Тема Re: Обърната матка и бременностнови [re: фил]  
Автор Mamma ()
Публикувано27.11.02 15:44



Доколкото знам (не съм специалист), обърнатата матка би могла да бъде предпоставка за по-трудно забременяване, но няма никакъв проблем по време на бременността и раждането.
Аз съм с обърната и прегъната матка и 2-та пъти нямах абсолютно никакви проблеми по време на бременността.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: Обърната матка и бременностнови [re: Mamma]  
Автор lskrica Nadejda (:-))))
Публикувано30.11.02 04:03



Do sega ne bqh 4uvala oburnatata matka da e pre4ka za zabremenqvane.Az sam s takava i zabremenqvaneto mi e svetkavi4noSega sam bremenna za treti pat.Rodih si normalno drugite dve de4ica.Oburnatata matka ne e nikakav problem,fiziologi4no sastoqnie e pri mnogo jeni i prosto se konstatira.
Kogato az razbrah,4e sam taka i kazah na muja mi,toi mnogo se pritesni i popita:"Az li sam vinoven,dali ne sam q oburnal bez da iskam?"Shtqh da padna ot smqh
Taka 4e pri4ini za trevoga nqma.




Тема Re: Обърната матка и бременностнови [re: lskrica Nadejda]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано30.11.02 14:05



I az sam chuvala ,che obarnatata matka moje bi e prichina za po-trudno zabremeniavane.Edna moia priatelka ima tozi problem,no si izkara normalna bremennost i rodi po sashtia nachin...



Тема Re: Обърната матка и бременностнови [re: KAMELlA]  
Авторhrisi (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 12:44



Аз също съм с обърната назад матка, но засега това не е създажало проблеми. Моята лекарка ми каза, че 20 % от жените са така и че няма проблем с раждането. Освен това не мисля, че по-трудно се забременява. Аз забременях още от първия ни опит да правим бебе. Единственият проблем беше, че не се виждаше бебето на ехографа дори и към края на първия месец.



Тема Re: Обърната матка и бременностнови [re: фил]  
Автор Дeлфин (бивша Лолита)
Публикувано20.12.02 21:26



Аз също съм с обърната матка и забременях на втория месец след започване на опитите! Не съм имала никакви проблеми с бременността. Само доктора ми каза, че евентуално на стари години има по-голяма опасност от смъквания при жените с обърната матка, нищо друго!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.