Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За гладенето и пранетонови  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано24.11.02 20:00



Кога спряхте да гладите всичко на бебето?
Моето е на 5 месеца, и вече не мога повече да гладя.
Направо ми писна!
На колко градуса перете? При мен на 40 нищо не става, има следи от пюре по лигавниците, на 60 пера, но пък на повечето дрехи пише 40.
Е какво да правя, да сипвам повече прах ли?

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема и 2матанови [re: Пaлмиpa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано24.11.02 20:27



гладех до към 6тия месец.
За прането- съвсем като бебе Кремена на 90 и 60 градуса
После на 60.
Тук понеже пералните нямат градуси епра на warm - разбитрай температурата на топлата вода от чешмата...



Тема С повече прах ....нови [re: Пaлмиpa]  
Автор kay_ ()
Публикувано24.11.02 21:13



..... може да направиш така , че пералнята да се разпени до такава степен , че да те наводни.
Един път бяхме предозирали праха за пране и добре че се наводнихме само ние. (съседите даже не разбраха ) За това внимавай с праха за пране и един пакет да сложиш надали ще изпере нещата по-добре , най много след това дрехите да немогат да се изплакнат хубаво и по тях да остане прах.



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Pepi.M (мама :-))
Публикувано24.11.02 22:32



И на двете съм гладила до края на 3тия месец, по съвет на педиатърката ми. Моят е на 9м. и още си му пера на 90. Даже бельото на дъщеря ми и пижамките й пера на 90. И остава беличко, беличко



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано25.11.02 00:11



Az vsichko pera na 60 gradusa i s mnogo prah.(samo iaketa na koito pishe 30 gradusa pera na 40).I poneje peralniata ne moje da izplakne hubavo drehite-3 pati sled tova puskam na programa samo plaknene,kato poslednia pat ostatvam i centrufugata.Sled tova vsichko e OK.A i ne zabraviam da sloja aromatizator...
Mai malko sam se vmaniachila...shtoto kato znam poznatite mi kak perat...

...с оранжевите майки с оранжеви дечица,оранжеви китари-оранжево звънят...


Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: arrows]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано25.11.02 00:31



ох, моля те, недей да слагаш омекотител...тепърва ще се сблъсква с какви ли не химии детенцето, защо още от сега и омекотител...има ли някакво значение за хигиената? ами той е само за гъдел на обонянието...

Палм, ти как смогваш, че и да гладиш? Аз спрях на 3 месец....

Floss!


Тема Re:нови [re: LiaLia]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано25.11.02 00:35



Az ne slagam omekotitel ami aromatizator.A i zasega vse oshte pera samo moite i na maja mi drehite.Bebcheto vse oshte ne se e poiavilo.Razbira se,kogato doide na bial sviat,shte go pera otdelno ot nashite drehi,na po-visoka temperatura i zadaljitelno bez aromatizator.
Mislia si-pak li po 3 pati da plakna?

...с оранжевите майки с оранжеви дечица,оранжеви китари-оранжево звънят...


Тема Re:нови [re: arrows]  
Автор Tina ()
Публикувано25.11.02 07:07



Aromatizator i omekotitel e edno i syshto, a toi osven tova predpazva drehite ot naelektrizirane i pomaga za neutralizirane na perilniq preparat i po-dobro izplakvane(rabotila sym v obshtestvena peralnq prez studentskite si godini v Sofiq). Mislq, che ne e nujno da se plakne po 3 pyti shtom si slagash aromatizator, samo habish poveche voda i tok, a i vremeto si, vse pak trqbva da sledish i peralnqta...
Otnosno bebeshkite dreshki veche ima i specialni perilni preparati i omekotiteli za bebeshki dreshki, koito sa protivoalergichni i napraveni za specalno nejna i chustvitelna kym himikalite koja!!!
Sestra mi pereshe vsichko bebeshko na ryka vseki den sys sapun bebe...ama moqta plenmennica ne se napikavashe mnogo i imashe samo po edin chift dreshki na den...az ne sym reshila oshte kakvo shte pravq, nopredvaritelnata podgotovka shte byde na ryka sys sapun, ama ako se okaje, che sme golemi pikliovci, mai shte se pere s peralnq...



Тема Re:нови [re: arrows]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 08:08



Хи-хи,и аз съм така с плакненето-по 3 пъти.Мъжът ми все ме подиграва,че вися до пералнята като почна да пера,а не я оставям да си свърши програмата.А виж,за гладенето никога не съм гладила,не смятам,че е нужно.



Тема Re: За гладенето и прането [re: Пaлмиpa]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано25.11.02 09:11



Аз по-фаталните дрехи (разбирай неспасяемо боядисани от маднжа или сок) ги изпирам с белина един път в месеца (да речем) и после ги прекарвам пак един цикъл пране.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.