Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано25.11.02 09:20



аз започнах да гладя дрешките на борис като направи 1г., защото са ве4е достатъчно големи да се види дали за изгладени :-)
а иначе не смятам, че е нужно да се гладят освен от естетическа гл. точка.



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Flash_ (същата...)
Публикувано25.11.02 09:37



Какво значи "всичко" на бебето?
Аз гладя абсолютно всичко което става за гладене - и на четирима ни! Май пропускам само бельото ни/макар, че боксерките на сина ми са памучни и ги гладя/ хавлиените кърпи...и някоя изкуствена материя. Синът ми няма да си легне с неизгладена пижама - да не говорим за дрехи! Спално бельо...бе всичко! Просто не понасям нещо смачкано! И в момента имам един куп за гладене...никога не ми е тежало тази част от домакинството/за разлика от много други.../- даже ми е приятно!
Пера на 60 градуса/или 40 - зависи от дрехите/...не съм ползвала бебешки прахове никога, слагам и ароматизатор. И въпреки, че Силвия се цапа много като яде/особено напоследък се пробва сама/ не се сещам за дрешка с петно!



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор thebee (непознат)
Публикувано25.11.02 09:53



И аз като теб пера на 60 градуса. По нашите дрешки почти не остават следи от сок и пюре или ако все пак има то на второто пране се изпират напълно. Това важи и за лигавниците. Аз пера със "Персил" или ако не ме мързи на ръка, само че със домашен сапун. Прах слагам няма една кафена чашка от малките и после изпирам допълнително, защото все ми се струва, че не са се изплакнали. Гладенията все повече ги разредих , въпреки че предпочитам когато имам време да си ги изгладя. Това ми носи изестно удовлетворение, а и ми харесва гледката от надиплени изгладени дрешки. Дори да слагаш повече прах файда никаква и най-много да си създадеш още работа и да си загубиш време да плакнеш.



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано25.11.02 10:13



Аз на наш'то бебе (днес -2,9г.) още си му гладя всичко.
Като че ли свикнах някак си, и ако не е изгладено ме дразни. Освен това, имам чувството, че ако са неизгладени няма да мога никога да ги събера по шкафове и чекмеджета.
Неговите дрехи пера винаги на 40° -защото има и цветни и бели- нищо не разделям. Нямам нито една оцветена блузка или тениска. А -Lenor Spring -обезателно!




Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано25.11.02 10:46



Аз все още гладя всичко. Само дето не знам за вас какво е всичко. Аз гладя всичко без връхните дрехи, пуловерите и жилетките. И го гладя просто, защото гладя всичко такова и за нас. А, и чорапите не гладя и за бебетата никога не съм ги и гладила. Някои ги гладят, но аз не.
Пера на 90 градуса спалното бельо, ако е бяло. Иначе пера на 60 градуса - "бяло" и на 30-40 цветно. И нямам никакви петна и лекета по дрехите. Ако е нещо, което смятам че може да остави петно (плодово, мазно...) го тръквам веднага на ръка и после го пъхам в пералнята. С повече прах едва ли ще се получи желания ефект. Аз пера с Омо и Ариел откакто се помня и никога не съм използвала бебешки прахове, сапун или други такива перилни приспособления и съм си много доволна от резултата.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 11:19



Zasega gladia vsichko na beboka (1,5 meseca) i mislia da prodylja da gladia - absoluten relax. Pera na 40 s detski Persil. Viski gradusi ne sa nujni zashtoto himijata e silna i pere bez problemi. Vsichko se izplakva chudesno. Cenata na praha e dosta solena - no samo na pryv pogled - koncentrat e i se pere s mnogo malki kolichestva - taka che stiga za dosta praneta.
Omekotiteli ne polzvam, zashtoto sled tova praneto na pipane e tochno kato mrysnoto prane - samo deto mirishe po-razlichno. A pyk i po vreme na bremennostta probvah dosta i ot mirizmata na vsichki povryshtah - lenor, cocolino semana i kup drugi himii.
Na ryka predvaritelno zapiram edinstveno akoto propusnalo prez pampersa i sled tova vsichko v peralniata.



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Ani]  
Авторивaнa (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 12:26



къде го намираш този детски Персил?!?



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Ani]  
Авторma5 (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 12:30



Male kak mrazja da gladja.
Dobre 4e sabrah mnogo bebe6ki dre6ki, ta s edno gostuvane gertvogotovni babi me izglagdat za 1 mesec!
6te gladja do kraja na 3-ija mesec, sled tova 6te vidim:-))



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Smile.]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано25.11.02 12:31



Moje li e edno vapros4e za belinata:)
Ot 4-5 godini vse pravia opiti za izbelvane s belinata. Oba4e vseki pat belite drehi dobivat mrasno-bial, po4ti bejov tsviat. Uj vse sledvam instructsiite na opakovkata, napr: "1 4a6ka na 10 litra voda. Presoiava 10 min i se izplakva." Ti kak ia dozira6 i kolko vreme?



Тема Re: За гладенето и пранетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mamma ()
Публикувано25.11.02 14:31



Ние гладим само връхните дрехи.... преди гладехме повече, но откакто премахнахме балкона и всичко се суши само на вътрешния простор - почти не гладим.
Пера на бебо дрехите отделно от нашите на 40 градуса с предпране и допълнително изплакване... пера само с Ариел и винаги слагам Коколино. Много рядко ми се е случвало да останат петна по лигавници или дрешки и тогава ги пускам всички петньосани дрешки в пералнята с белина за цветно на АСЕ... излизат като нови. Не ползвам белина за бяло, защото почти нямаме бели неща - всичко е цветно и шарено.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.