Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Айде пак да се преброимнови  
Автор tinkerbell (clumsy)
Публикувано20.11.02 13:11



Чета аз постингите и ми прави впечатление, че има страшно много майки с по 3 деца, или чакащи 3-то. Пък даже и 4-то ;))) (mammy6 - специални поздравления) Винаги съм мислила, че голямо семейство <=> щастливо семейство. Все ми изглежда, че сред крясъците, обелените колена, смехът, домашните и т.н. не остава време за сериозни разногласия и за вледеняване на отношенията в семейството. И за това ми се ще да имам много деца - поне 3;)) Малко късно почвам, но пък с мерак;)))

Любопитно ми е - вие колко деца имате/искате да имате/сте искали да имате и защо?




Тема За мене личнонови [re: tinkerbell]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано20.11.02 13:30



водещото не е била бройката. Решихме да имае две, защото няма да сме вечни. Идея си нямам как мога да го постигна това - да се обичат и винаги да се подкрепят въпреки всичко и всички. Ние със сестра определено сме възпитани така - може да се скараме, но си прощаваме. Знам, че сестра ми ще направи всичко, което я помоля, както и аз за нея.
За това искахме две - освен да са другарчета в игрите, да са и приятелки до живот. Дай боже да успеем да ги научим на това.
Повече деца не искам. Mammy6 ме уверява, че когато тръгнат на училище ще ми се прииска да ми мирише пак на бебе у дома. Може и да е така, но в момента нежеланието ми е чисто егоистично - все още не мога да намеря вътрешния си мир, а със спокойствието съм се разделила сякаш преди 100 години. Искам и тези две деца да бъдат осигурени що-годе добре. Знам си финансовите възможности и колкото и да ми разправят, че човек знае и 2 и 200, по-добре е шоколада да се дели на 2, отколкото на 3.
Уморена съм, и (както винаги съм казвала) чакам деня, в който ще се върна от работа и ще ли легна без да ме интересува кой колко ял, спал или срал.



Тема Re: Айде пак да се преброимнови [re: tinkerbell]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано20.11.02 13:54



аз пък съм явно от малцинството, на фона на повечето изказани мнения в клуба, винаги съм искала само едно дете, и продължавам да мисля така Защо, ми е много трудно да обясня, по-скоро е вътрешно усещане, че така както сме сега, тримата, се изпълваме максимално и сме си абсолютно самодостатъчни. И съпругът ми мисли така, в това отношение разногласия нямаме. Разбира се, това, че хората искат по 2 или 3 въобще не ми изглежда странно, просто нуждите на всеки са различни. Забелязала съм обаче, че като го спомена това някъде, ме гледат все едно съм чудовище Е, аз определено не се чувствам като такова



Тема Re: За мене личнонови [re: Smile.]  
Авторвивa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 13:54



Аз имам 2 дъщери.Сега чакам 3-то.Да си призная честно забременях,защото искам да имам и син.Същото щях да направя и ако имах 2 сина-щях да искам дъщеря.Смятам че в семейството трябва да има деца и от двата пола.Това е добре за децата а е и удовлетворение и за самите родители.Но за това трябва голяма решителност.Сигурна съм че повечето семейства искат да имат много деца,но не им стиска.И са прави за себе си.Човек пресмята пари, работа, жилище и други материалности. Но какво да се прави в такава страна живеем- материалностите движат живота ни.Когато разбраха,че съм бременна всички викнаха срещу мен,че съм луда-как ще ги изучите,изхраните и т.н.Това малко ме обиди особено реакцията на роднините(баби и дядовци).Аз мислех че ще ги зарадвам,но с годините те са станали продукт на това материално общество.Опитвам се да не им се сърдя и мин да ги ангажирам.Сега когато усещам да мърда бебето гледам да избягна мисълта за това какъв пол е.ДЕДЕТО ТРЯБВА ДА СЕ ИСКА ЗАРАДИ САМОТО ДЕТЕ А НЕ ЗАРАДИ ПОЛА.Макар че не ми казват на видеозона какво е.Застанало е в неудобно за виждане положение.Това какво дете ще родиш е най-случайното нещо на света.От опит знаеш че дали момче или момиче еднакво ги правиш.Иначе живея под максимата-искам ли нещо трябва да го постигна,независимо с цената на труда и усилията които полагам.Но уви точно за това за което си пишем тук моята максима не важи.И все пак - раждайте и ще се гордеете със себе си.



Тема Re: Айде пак да се преброимнови [re: tinkerbell]  
Автор mammy6 (новак)
Публикувано20.11.02 14:01



ne slushai Smile-na bas s e hvashtam che kolkoto i da s e pravi na umorena ot jivotasled 5-6 godini pak shte e s bebe na pat-slushaite me-tia si e rodena z a maika-samo v momenta i e doshlo v povechko !
niama po-goliamo shtastie ot semeistvoto i nikoi ne moje da me ubedi v protivnoto- i nai-bogatia ,i nai-preuspiavashtia v edin moment ot jivota si ostariavat....i togava im ostava samo tova koeto s a sazdali na mladini-dezata! ni e s maja mi vs ese sheguvam ech esled vreme kato doidat chetirite deza smajete i jenite si i s dezata si na gosti shte triabva da kolim prase...no pak predstavete si kakva veselba shte padne!!! i vinagi ako ne edinia ili drugia tretia ili chetvartia shte sa zavartiat krai nas-a tova sa shtastlivi starini...(breh,che nadalech s e zamislih!)
v interes na istinata chetvartoto dete doide savsem neochakvano no kakto moiata mila mama kazva Gospod si zna e rabotata-eto vij kak s e okaza ch e shte imame i momchentz e nakraia! a inache shtom moga da razdelia obichta si na chetiri dali shte moga da razdelia shokolada ne etolkova vajno-v mnogodetnite semeistva dezata sa samostoiatelni i otgovorni i nikoi ne chaka na mamam i tatko zashtoto vijda ch e e samo toi ili tia...i te s ai nai-probivni i si urejdat jivota chudesno
i nakraia-edna moia poznata ,sledvashta psihologia mi kaza neshto ot Froid-kogato deteto eedno-raste egoist,kogato s adve-tzil jivot sapernichestvo ,a kogato satri i poveche-veche s a grupa i sa edin z a vsichki i vsichki z a edin
pojelavam ti da imash naistina tri detzitz a pone i da usetish kolko epo-sladko vecher da te tzelunat tri ustichki i da chvash po tri pati"mamo,mnogo te obicham"-(da ostavim nastrana ch e shte imash tri podarka z a osmi mart )



Тема Re: Айде пак да се преброимнови [re: ellion]  
АвторBивa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 14:00



А мен ме гледат като чудовище като кажа че искам повече деца.Изводът е един - хората не са искрени и гледат все да те засегнат.Слушай себе си. Или може би нас от клуба.Застанали пред екрана и виждайки отражението си в екрана докато пишем все едно че говорим на себе си,а със себе си няма как да не си искрен.
С уважение към мнението ти Вива.



Тема Re: Айде пак да се преброимнови [re: mammy6]  
АвторBивa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 14:08



Много ми допада твоето мислене.Ти си една крачка пред мен.Аз чакам 3-то а ти 4-то.След 3-тото мислеше ли за друго?Честно казано не ми се иска да се отказвам,ако сега имам момиченце ще ми се да опитам после пак.Иначе ще остана неудовлетворена от живота.Но пък трябва да помисля и за работата си която "захвърлих" преди 2 години. Ти какво ще кажеш?



Тема Re: Айде пак да се преброимнови [re: Bивa]  
Автор mammy6 (новак)
Публикувано20.11.02 14:10



teb neznam-no men horata opredeleno me misliat z a luda-dobre pone ch evsichki sm e rusi i sineoki inach e i z a tziganka biha m e vzeli !!!a men ako pitat -iskam 5 deza-prosto tozi broi mi haresva!!!
razbira s e ch e sam si napravila smetka i z a parite-ot nishto ne sm e lisheni,imam e goliamo jilishte,zime i lete hodim na pochivki,hodim i dvamata s maja mi v chujbina...dezat a s a po lageri vinagi,hodiat na chastni shkoli...no tova li e meriloto-pitam s e! chovekat s pari li e shtastliviat chovek ili tozi s deza...no mnogo malko hora misliat kato men-vseki ezaet s kariera ili trupan ena sastoianie i nikoi ne si pomislia ch e ne tova e vechnoto...i a zimam chudesna spetzialnost(mejdunaroden turizam)...bih mogla da pechelia chudesni pari...no ....tova n e me vleche...neznam-moje naistina da sam povredena neshto-shtom pak vsichki tova tvard\iat!!
a ti ne s epritesniavai z apola-ako ne sega -sledvashtoto shte e takova kakvoto iskash -vij me men !



Тема Re: Айде пак да се преброимнови [re: Bивa]  
Автор mammy6 (новак)
Публикувано20.11.02 14:15



ami smetni-ako imash 4 deza i sled godini vsiako ot tiah ti dava ot zaplatata si po 20 lv-shte imash po-goliam apensia ot tezi deto sega vmesto da s e radvat n a deza -rabotiat do poluda i si misliat ch etova gi pravi shtastlivi(zashtoto prosto dnes obshtestvoto nalagfa mnenieto ch e ako si stoish v kashti i gledash deza ne si palnitzenen)
tova beshe v karaga na shegata(z a pensiata)
kaji mi datat si na rajdane i meseta v koito si zabremeniala-da ti kaja kakvo e-minalata sedmizta edna akusherka mi kaza tozi metod i kato smetnah na vsichkite si poznatai-samo 1-2 greshni imashe...che kato i s erazvikah zashto chak sega mi go kazva...
ako iskash pishi mi na isq-to-iam go v infoto



Тема Re: Айде пак да се преброимнови [re: tinkerbell]  
Автор chernooko (:))))
Публикувано20.11.02 14:25



Az vinagi sam iskala da imam 2 detza ..mai za pove4e ne sam smeela da si me4taia:))Sas sapruga mi sme v kategoriata na "edinstvenoto dete".Mnogo bezsanni no6ti s nego sme obsajdali kakvo ni e kostvalo da sme sami detza...za men tova be6e goliama travma...kagato vsi4ki v detskata ili u4ili6te govoreha za bratiata i sestrite si ..az samo si navejdah galavata i malchah i mi be6e bolno ama mnogo..do posledno viarvah 4e na6ite 6te imat o6te edno dete , no razbira se tova ne stana.Po tzeli no6ti govoreh na varvya6tata si kukla(ima6e edni takiva ruski) i o4akvah tia da mi otvarne po niakakav na4in , no razbira se tia osven mama drugo ne progovori:)))..tajna istoria.Sa6toto e chuvstval i maja mi..i za tova kogato zagovorihme za detza parvite dumi i na dvama ni biaha "Nai malko 2"(negovite i moite roditeli silno se 6okiraha).Ina4e sega sam v 6ti mesetz i ako vsi4ko e nared mart mesetz 6te ni se usmihne parvoto sakrovi6te




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.