Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пластична хирургия!  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано20.11.02 00:46



Темата " В старите дънки" ме подсети да ви попитам следното. Някоя от вас правила ли си е пластична операция с цел премахване на излишните килограми след раждането? Чували ли сте отзиви за различните клиники и лекари. И най- вече за това , до колко е сигурен и траен резултата.
Знаете ли с една операция колко излишни килограми могат да се махнат и какви са цените?


Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Пластична хирургия!нови [re: пипи]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано20.11.02 01:24



Az sega otivam v sofiya s tazi cel pri dr. Evstatiev i shte pisha za rezultatite;



Тема Re: Пластична хирургия!нови [re: пипи]  
Автор ET (Defender)
Публикувано20.11.02 01:50



Забравих фамилията на лекаря, Румен му е първото име, кабинетът е в една къща като тръгнеш от Дондуков по В. Левски към Сточна гара от страната на факултета по журналистика, но доста по-надолу - има табелка - не знам дали е и жив, преди две години беше доста стар...... от Вестник за жената го препоръчаха или от вестник Жена - не помня........

ходих да гледам пластична операция - на един приятел майка му помоли да му правя компания, за да не се прибира след упойка сам - за справка - той свали около 50 кила за 5-6 месеца и му остана кожа на корема като за още един човек - е, докторът каза, че няма смисъл от рязане и че няма шанс кожата да се свие, докато не се разбие подкожният слой мазнина и му направи за 400 лева липосукция - пред мене му източи след едно некрасиво ръчкане с огромни дебели черни игли точно 150 грама мазнина и ако щеш вярвай - кожата се сви значително още на операционната - сега моят приятел си има едно съвсем нормално и не особено стегнато шкембенце на над 30-годишен мъж, който никога не е спортувал и слава Богу няма спомен от това ккаво е да можеш да се завиеш с кожата си - в такива случаи според мен има смисъл да се поемат рисковете... Не е станал Аполон, като гледах книгата на доктора с преди и след - имаше може би две три мацки, които са станали по-мацки - останалото беше много трътлести жени станали по-малко трътлести, но останали трътлести - което за мене е безсмислено - ако ще прелечам на тетка - дали обиколката ми е 100 или 120 не ми се струва важно.......

показа ми от френски учебник как се прави пластика на гърдите - аз тогава точно бях много отслабнала и възстановила старите форми почти навсякъде с изключение на бюста, който остана като "уши на кокер шпаньол" както се казваше в един просташки виц и също така каза, че не е правил такава операция и че във Варна имал колежка, която може да препоръча, но аз загубих плама на първоначалното си раздразнение и не съм се вестявала да разпитвам пак.

доколкото успях да схвана, килограмите не са много - при самото изсмукване има някакви ограничения до под половин кило - целта е всъщност да се разбият мазнините и тогава сами да се махат - той беше върл противник на скалпела, заради опасността от емболии или както там се казва - абе да не стане някой съсирек и да му умреш - рискува се винаги като се реже


офх ще те излъжа какво беше точно - но ако узнаеш нещо - непременно пиши - не че се виждам събрала пари за нови цици, но ми е любопитна темата


а една колежка работеше в Лечител и като я разпитвах тогава, каза, че в редакцията им звънят много често жени, направили тежки възпаления именно след липосукции - едни да ес жалват от клиника или доктор, други за да разпитват какво да правят.......

Парадокс воспитания в том, что хорошо поддаются воспитанию те, которые не нуждаются в воспитании.


Тема Re: Пластична хирургия!нови [re: пипи]  
Автор Mamma ()
Публикувано20.11.02 02:01



Аз се бях запътила към такова решение..... даже час си записах и ходих в клиника "Малинов"... много я хвалят.... изглежда добре, а и докторът (самият Малинов) ме прегледа, много учтив, много внимателен... явно добър специалист. Доста подробно ми обясни какви процедури има, каква евентуално би била подходяща за мен и т.н. ...... честно казано, никога не съм била от страхливите, ама като ми показа няколко снимки на "разкроени" тела се вужасих.... а и самият доктор ме посъветва да изчакам поне няколко месеца (тогава бяха минали едва 3 месеца от раждането), за да се види колко ще отслабна и колко ще се свие кожата от самосебе си.
Обясни ми и евентуалните рискове и последствия от операцията.
Засега съм се отказала от подобна интервенция.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема чудя се азнови [re: пипи]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано20.11.02 02:02



дали си струва, но ме е страх- вярно може да стана по-хубава, но дали си струва риска .
Иначе купища статии съм чела и за липосукциите и за повдигане на бюста и за свиване на стомаха, но при всичките тези казват има риск и то не малък. Знам ли дали да не попадна в % на неуспешната хирургия. Затова не съм си оперирала и очите още, макар че за тях съм по-склонна да се престраша!



Тема Re: Пластична хирургия!нови [re: ET]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано20.11.02 23:03



Добре , но как е възможно с източване на толкова малко мазнина да станеш по малко трътлест. Всъщност разлика от 20 см никак не е за пренебрегване. Разбирам случая с твоя приятел, които е имал увиснала кожа следствие на отслабването. /Всъщност той как отслабна?/
Но при положение , че след бременността има толкова тлъстини , как чрез липосукция на 150грама нещата се оправят?

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: чудя се азнови [re: Shanya]  
Автор пипи (вироглава)
Публикувано20.11.02 23:06



Аз също съм противник на хирургичната намеса, освен само в краен случай. Но май при мен нещата в момента са точно на такъв етап.

Всичко което не те убива, те прави по-силна!


Тема Re: Пластична хирургия!нови [re: пипи]  
Автор *Rumi (непознат)
Публикувано21.11.02 00:08



Аз се подложих на липосукция преди около 8 години. Факт е че по време на манипулацията ми премахнаха не повече от 1.8 кг., а в следващите 10-12 месеца изчезнаха повече от 15 кг. от самосебесе без диети. Резултата беше траен. Възвърнах си предишните килограми по време на бременноста. Спомнаям си обаче, че самата манипулация беше болезнена, защото беше с месна упойка. Иска ми се да се подложа пак на липосукция, защото след раждането /вече 7 месеца/ съм с 15 кг. отгоре и като гледам нямам никакви изгледи да се отърва от тях.
Поздрави



Тема Re: Пластична хирургия!нови [re: *Rumi]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано21.11.02 00:16



I az imam 2-3 priatelki, koito sled liposuktsiya otslabnaha spontanno s 20ina kila. Az se chudia dali da ne si napravia i liposuktsiya. Vsushtnost otivam za plastika na sectioto, zashtoto mnogo me boli i v sredata e cherveno i udebeleno. Chuh i za liposculptura, koiato e po-shtadiashta operaciya i e s ultrazvuk. V BG ya pravi Serdev.



Тема защо имашнови [re: Nevena]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано21.11.02 00:22



проблеми със секциото, ако не е тайна - бързо те рязаха или некачествено. Имам една приятелка роди секцио в Англия преди месец и тя ми се оплаква, че раната й се отворила и имало куп проблеми...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.