Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема РУШВЕТИТЕ!!!нови  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано08.11.02 09:45



Здравейте,
Искам да поставя една тема, която така и не видях да се коментира в клуба.
Касае се за нерегламентираните пари, които се"дават" на докторите при раждане. Не става въпрос за частни клиники, т.нар. "Избор на екип", "VIP стая" и пр. а за суми дадени за да "Ни обръщат внимание". Имам доста познати , които в държавните боблници са давали кинти от порадъка на 200 - 250 долара, ей така....
Интересно ми е как се отнасяте към подобно нещо...? За какво се дават тези пари? ако е за заплащане на труда на персонала - ми те взимат заплати + пари от платен прием...Ако е за " Да не се случи нещо или да ни обръщат внимание" ми те са длъжни по закон да направят максималното и носят съответнатата НАКАЗАТЕЛНА отговорност при неизпълнение на служебните си задължения...
Всички са против корупцията, но не мислите ли че плащайки тези пари самите ние сме корумпирани???? Още веднъж подчертавам, че става въпрос за държавните болници. Например в "Тина Киркова" мой познат платил 200 долара в плик на д-р Едикой си...В "Шейново" друг платил 250 долара на едикой си.... в "Майчин дом"...200 долара на акушерката....



Тема Re: РУШВЕТИТЕ!!! [re: KИHГ KOHГ]  
Автор lnner (добронамерен)
Публикувано08.11.02 09:56



... не е луд тоя, който яде баницата, а...

Нонстоп Купон ...


Тема Re: РУШВЕТИТЕ!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Nadin (:))
Публикувано08.11.02 10:12



По принцип си прав, ама за наказателната отговорност- аз лично не съм чула за осъден лекар, заради това че е направил нещо на пациент, пък и каква полза да го осъдиш след като се е случило, не дай боже, най-лошото?




Тема Re: РУШВЕТИТЕ!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано08.11.02 11:25



Аз съм категорично против тези неща и двата пъти не сме дали нито лев. И никой не ни е искал. Бяха ме предупредили, че в АГ-то искали до $200, но в Окръжна не съм чула.
ГОЛЕМИЯ ВЪПРОС е, че някои дават пари без да им е искано. ЕЙ ТИЯ развалят работата
Винаги съм казвала, че едно раждане ако е от 8 часа (по статистика) - това си е един работен ден. А какви работни дни съм имала....(да не ти е работа-даже и сега казвам, че съм родила по-лесно) и са минавали, че едно раждане няма да мине! (когато родих първото за няма и 4 часа и баща ми ми даде пари за детето каза, че бил приготвил повече, ама понеже съм се справила за половин работен ден и той ми дал половин надница )
Та дали някой ще ми държи ръката докато се превивам или не - ще ми стане по-леко ли?! Тя една санитарка се опита да ми обяснява нещо си, ама аз така й скръцнах със зъби, че повече не се вясна. Или след раждането през два часа ще идват да ми гледат разпрания ... ъъъъ ... разпраното дупе?! Два пъти на ден ми стига!
А пък като са на визитация при бебетата бях през прозореца към бокса от кръста нагоре и да са посмели да не ми отговорят и да не ми прегледат качесвено детето!!!! Въпросът е на проучване (какво трябва да правят) и на неотстъпване и на милиметър от позицията на майката. И колкото повече ги гониш - толкова са по-старателни, щото ги е страх да не ги пишат по вестниците.



Тема Re: РУШВЕТИТЕ!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано08.11.02 11:45



Аз също съм на мнението на Смайл, пациентите са тези, които дават, без да им е поискано, или дават, защото искат да са при точно определен лекар, който може през това време да не е дежурен, или пък да не е на щат към съответната болница, но има уговорка да изражда там при ангажиране от пациент, при което плаща известна сума на болницата за това - е, да си ги извади от джоба ли тези пари, или да работи в извънработно време безплатно, питам аз? Не мога да разбера това масово настроение с/у лекарите, при положение, че самите пациенти са тези, които гледат да се "застраховат" по този начин или искат точно д-р Прехвален да ги изроди.
Аз раждах в Шейново без да съм платила нищо и съм толкова очарована от професионализма на тези хора и от това, колко добре се държаха!!! При положение, че имах уговорка с моя гинеколог да ме изражда в Майчин дом, но ми стана неудобно в последния момент, защото констракциите започнаха през ноща и не исках да го притеснявам, още повече, че не искаше да ми взима пари, понеже е познат.
И какво, ето че оцелях и без познат, при това страшно доволна от хората, които работят на мизерни заплати, но това е друга тема!



Тема Re: РУШВЕТИТЕ!!!нови [re: KИHГ KOHГ]  
Автор dara (osobena)
Публикувано08.11.02 12:01



Аз съм давала. Защото ми ги поискаха. И нямах избор.
А сега да поясня преди да сте ме сдъвкали и изплюли.
При двете си ражадния не съм дала нито лев. Не смятам, че е било необходимо. Раждах си в държавна болница, при дежурния лекар и т.н. Отношението беше безупречно и не съм имала никакви оплаквания. При второто раждане имаше големи проблеми с бебето и гледах как докторите търчаха като луди, за да направят всичко, което е по силите им за бебето. За което съм им безкрайно благодарна и никой за пари и дума не е обелил - съответно, не съм дала пари на ръка нито на лекар, нито на болница. И съм върл противник на това, след раждането, просто от "благодарност" да набутам в нечии ръце плик пълен с пари. Това е идиотизъм.
Но съм давала пари в болница, на лекар, който си ги поиска. Постави и условие парите да са във валута. Сумите бяха доста сериозни. Плащала съм и на сестри. Но те поне си го заслужиха. Тези пари, както може да се предположи не съм го "дарявала" на болницата. Те си бяха за самия лекар. И колко други неща съм правила за въпросния лекар и децата му не искам дори да си спомням. Беше голямото изнудване.
И когато се бориш за всяка минута живот, доводи от сорта на "Те са длъжни да ми обърнат внимание", "Не искам да корумпирам никого, защото имам принципи" никак не важат. А който смята, че важат явно не е стигал до най-лошото и представа си няма за какво става дума.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...



Тема Re: РУШВЕТИТЕ!!!нови [re: Lolita]  
Автор KИHГ KOHГ (биропиец)
Публикувано08.11.02 12:05



уточнявам....не става върпрос за "Избор на екип". Говоря за предварително поискани от лекарите или акушерките суми за "Всичко да е наред" ! Предварително!!! От пет мой познати родили в различни болници и на петте без изключение им е поискана сума 200-250 долара. (която те от страх за детето са дали естествено) Става въпрос за лекари НА ЩАТ в съответната болница. И петте са платили легално с документ за избор на екип да същите тези нещастни копелета. (извинявам се). Мога да назова конкретни имена за всекиотделен случай но не тук - това е работа на прокурор.
Що се отнася до "Не мога да разбера това масово настроение с/у лекарите, при положение, че самите пациенти са тези, които гледат да се "застраховат" по този начин или искат точно д-р Прехвален да ги изроди." хората не се застраховат уважаема!!!! - ИЗНУДВАТ ГИ!!!!
А "хората които работят на мизерни заплати"...хм...защо мислиш че моята заплата не е мизерна??!?!? аз плащам данъци, осигуровки и бог знае още какво да ползвам регламентирана медицинска помощ!!!!! а ако са недоволни от заплатите си защо не отидат в частна клиника???? 100% От докторите взимат по 30лв. за платен прием-няма лошо - знаят, могат, търсят ги - нека взимат!!!! Говоря за съвсем друго нещо



Тема Права си!нови [re: dara]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано08.11.02 13:39



Когато опре до кокал всички принципи отиват на кино!!!
Пожелавам си никога да не стигам до най-лошото, а и на всички останали. Лично на теб - повече НИКОГА да не ти се случва!



Тема Хехехехе....нови [re: KИHГ KOHГ]  
АвторTheo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 13:48



Какво са 200 долара бе човек?
Истината е че само в България, повтарям, само тук, заплатата на лекарите е отчайващо ниска. Да се разберем, това не е нито учител, нито полицай.
Лекаря е инвестирал в образованието си огромни средства + поне 15 годишно лишение от каквито и да е земни благинки за да практикува.
Медицинското образование е най-скъпото сред вузовете, изискванията към тези хора са от най-висок клас, търпението и сомообучението е основната им характерна черта. Това, че има тъпири които ги изравняват с други професии това си е само за тяхна сметка - Селско-Социалистическа.

Тео



Тема Re: Хехехехе....нови [re: Theo]  
Автор dara (osobena)
Публикувано08.11.02 14:03



Това едва ли им дава правото да изнудват умиращи хора и близките им.
Иначе, че заплащането им не е особено добро е ясно на всеки. Но пак казвам, това не е оправдание за наглата безскрупулност на някои от тях.
Ако ще и най-великите специалисти на този свят да са!

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.