Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема До мамите в Германия, Белгия и Холандия  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано25.10.02 18:57



Помоооощ!
Тук не мога да намеря каша, абе проста млечна каша за 4 - месечното си бебе!
Фабриката дето ги произвежда е на един хуй място от нас, в буквалния смисъл на думата, обаче всичко май отива за износ, защото по магазините те такова животно НЕМА!
И ме гледат с такова удивление като питам за каша!
Даже не знаели какво е това!
Тук им дават оризово брашно, ама моето дете е запечено и без друго, значи с оризовото брашно напрзаво ще го запечатам!
Едната ми алтернатива е , и направо звучи трагикомично да ми пращат от Бг холандска продукция във формата на каша!!!
Другата да изприпкаме до Германия или до Белгия и да си купя няколко кашона.
Затова моля на тамошно пребиваващите майки, имате ли си каши, по специално на Нестле/да не бия пък сега път до Швейцария/, какви видове, за над 4 месеца, и на каква цена.
А, и за майките в Германия, има ли магазини , хранителни де, дето работят в неделя, че тая неделя сме на гости до границата с Германия и мога да скокна за 1 час.

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано25.10.02 19:58



Chestno ne sam vijdala niakakav magazin da raboti v nedelia,osven benzinostanciite.Ama tam edva li imat kashi.

...с оранжевите майки с оранжеви дечица,оранжеви китари-оранжево звънят...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор LiaLia (хонорувана)
Публикувано25.10.02 20:01



да, значи и вие стигнахте до този момент... не знам какво има в Германия, на мен от Белгия ми донесе една приятелка на нестле за 4 месечно бебе каша и беше с глутен..не я дадох...потърси какво има в Германия, но моят личен съвет е да си караш с млякото и каквото има тук...добвяй круша, нали Дейви си падаше по тях? не знам какво внасят холандско в Бг, ако има безглутенова млечна...да ти пратят, никак не е смешно, направо е страшно, ама тва е положението...

Floss!


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор saskja ()
Публикувано25.10.02 20:06



Аз сега ще ходя да пазарувам и ще погледна какви каши има. Като се върна от супера ще пиша.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор saskja ()
Публикувано25.10.02 21:26



Тук има някакви на Нутрициа и Нестле, тия са които ги запомних, имаще и разни други.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mili (vesela)
Публикувано25.10.02 22:14



Значи продуктите на Нестле в Германия са Алете.Има
всякакви каши, със захар, без захар, с глутен и без глутен и т. н. Но проблема е че в неделя нищто не работи.Кашите от 300 гр. са около 2 евро.



Тема извън темата, ама ...нови [re: Mili]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано25.10.02 22:43



не мога да се стърпя, да не попитам.
Какво правите в неделя, като не работят магазините?
А в събота с какво работно време са те?



Тема Re: извън темата, ама ...нови [re: Debora]  
Автор Mili (vesela)
Публикувано25.10.02 23:21



Не питай, ако ти потрябва нещто си загиваш.В събота повечето работят до 13 часа а някои до 16 Тъпо с една дума

Редактирано от Mili на 25.10.02 23:23.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Mili]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано25.10.02 23:40



Да, благодаря и това е информация.
Направо изпаднах в смешно положение, майка се оцъкли от удивление, че в най - близкия до нея супер има поне 3 вида холандско производство каши, а тя трябва да ми ги праща!
Аз най-вероятно ще ходя другата семица до Германия. Сега чакам да ми каже какви да цените в Бг.
Баси, да ходя за каши до Германия!



И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: LiaLia]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано25.10.02 23:44



е немаше как да не стигнем...
абе слагам круши, ама я лапай ти само мед да речем, няма ли да ти писне в един момент? не мога да го храня само с круши в млякото...
ядеме и пюрета, даже сега пък се вманиячи, и чисто мляко не ще, само през нощта го излъгвам...
а само до преди 10 дена не беше помирисвал друга храна.
и круши, круши, ама пак сме запечени, направо ми дойде до гуша вече.
а нееее, оризовото брашно да си го ядат холандците, на тях да им се запечата задника, аз на моето бебе такова нещо не давам. а и то не ще!

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: saskja]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано25.10.02 23:55



Е добре де, с простия си мозък не мога да схвана как може в Германия да има каши на Нутриция, които са холандско производство, а тук да няма! Един наш съсед даже работи в завода, и го помолих да свие някоя и друга каша, а той ме изгледа като настъпана жаба!
Те такова нещо не знаели даже , че се давало на деца, а той има цели 3 броя.
Хубаво де, викам си аз, защо ги произвеждат , като не ги ядат???

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор saskja ()
Публикувано26.10.02 14:16



Аз съм в Белгия, не в германия. Как така не знаели, че се дава на деца, то на опаковката си пише за деца над 4, над 8 и т.н. месеца!



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: saskja]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано26.10.02 14:48



Още по - зле, значи в Белгия има, а тук няма!
Ами как ще знаят като такова нещо изобщо не излиза на местния пазар!
Те , холандките де, са толкова меко казано тъпи, че дори и не се замислят много, много. Щом там в консултацията им кажат оризово брашно, блъскат оризово брашно.
Аз се изумих от факта, че тук правят ваксинации на бебета, без да са прегледани от лекар, дали са болни, кашлят ли, имат ли сополи, айдееее давай, като на овцете им ги правят, на куп.
а на големия син като го водим за ваксини, нямам думи, в една зала, няколко сестри, и бодат наред, като ги питам срещу какво, незнаят!
Незнаят и за прегледа от лекар, незнаят и че на болно дете не се прави ваксина.
Незная как е в Белгия, но тук е така! Ако там е по-различно, казвай да стягаме багажа да се местим!

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Авторbimbi (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 21:08



tyk v Belgia ka6i-bol.ima pone 4-5vida(no niama goliamo raznoobrazie kakto v bg-to)za 4m sa bez glyten daje i spec.biskviti ima bez glyten.Na nestle ima mai samo 1 vid ili nai mnogo 2 i zatova az hoda vav France da si kypyvam taa marka .Za vaksinite sam mnogo dovolna slagat gi na konsultaciata i pone do sega vinagi sa preglejdali bebeto i sa me pitali kak se 4yvstva.Predi 2 g. zapo4vaha vaksinite na 3m. a sega gi po4vat ot 2m-ne mi obiasniha za6to
pozdravi



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 22:56



А аз си мислех , че по- смотани неща от колкото тук в Бг, никъде не се случват



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор saskja ()
Публикувано26.10.02 23:02



Ужас! Дано тук е по-различно. На мен ще ми е първо дете и още не знам кое как е.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: saskja]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано26.10.02 23:18



Дано извадите повече късмет, но когато критикувам пред мъжът ми - щото то къде другаде- той казва , е, да ама ние сме 16 милиона! ами то си е верно, за мене обаче удивително недоразумение как оцеляват с това здравеопазване...
ама сигурно се дължи на липсващите каши

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: пипи]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано26.10.02 23:20



Е, лъжеш се!
Ела при нас да се порадваш на здравеопазване!

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано27.10.02 00:24



A, ne! Prosto e nevuzmojno zdraveopazvaneto da e po-zle ot velikobritanskoto. Inache kashi ima vsiakakvi i 24 chasovi magazini ima pod put i nad put.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Nevena]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано27.10.02 10:33



Значи сме в конкуренция....
Завиждам ви за магазините и кашите!

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема и тукнови [re: Пaлмиpa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано27.10.02 18:20



не се замислят много за ваксините. Даже като ти записват час за ваксина, те записват само за сестрата - въобще не преглеждат дали детето е здраво и е разумно да се ваксинира...Нито пък ги бърка нещо, акое било в контакт с болно дете. На малкият му сложиха 3 ваксини с Т 37.5 - казаха че нямало проблеми.

Каши има някакви, но не е същото разнообразие като в БГ.Моят на Gerber въобще не ги яде, добре че има 4 вида Nestle - с тях се оправяхме някак си...

Редактирано от Shanya на 27.10.02 18:22.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 10:17



Palmira zashto ne mu kupish biskviti i da gi nadrobish. Liga eertse stap sa bez gluten i moiat specialno mnogo si pada po tiah.
A kashi ne sum vijdala, ima niakakvi na Nutricia, no mai ne sa kashi a poveche kato corn flakes. No te sa veche sus gluten mislia. Az na moia mu davam Liga i orizovo brashno, i orizovi biskviti. No toi niama problemi sus akaneto.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: val]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано28.10.02 12:43



писала съм ти на имейла.
забравих само да питам как ги стриваш и става ли в кафемелачката?

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 13:01



pisah ti i az
Ronia gi na drebno s ruka. Te sa mnogo ronlivi i sled tova se raztvariat v mliakoto ili soka.



Тема Re: До мамите в Германия, Белгия и Холандиянови [re: Пaлмиpa]  
АвторPetya (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 13:36



Аз давам каша на Milupa,която е немска и тук в България е по около 5,50лв. Има за различна възраст (4 месеца, 6 месеца, 8 месеца) (3 EUR). Знам, че и в Германия може да се намери и за много вкусни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.