Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Писна ми от баби!нови  
Автор KeiSi (страхливо лъвче)
Публикувано21.10.02 14:36



Извинявайте, че си изливам душата тук, но след като днес свекърва ми изръси по телефона поредната си глупост вече неиздържам!
От както съм бременна съм подложена на непрекъснат тормоз от бъдещите баби! Майка ми поиска да ми вземе майчинството и тя да се грижи за бебето 2 години...на 160 км от мен! Аз разбира се категорично отказах. На всичкото отгоре ми заяви, че нетрябва да къпя бебето със бебешки сапун а с яйце! И двете баби искат да дойдат в София и да стоят първите два месеца след раждането на бебето. Със съпруга ми обаче решихме да си го гледаме сами по ред причини. Казахме им го, но те невъзприемат!И понеже живеем в голям, но необзаведен все още апартамент(само кухнята и спалнята са обзаведени), те заявиха, че или няма да си купуваме сега хладилник(имайте предвид, че се издържаме сами) и ще им купим походни легла! или да сме вземели от тях едни ъглови легла. Те щели да спят на тях в хола, а бебето помежду им!!! И понеже имаме куче, то щяло да изяде бебето и даже искаха да го тровят!!! защото отказахме да го махнем! Добре, че нищо не направиха, но аз им заявих, че ако нещо се случи на песа, няма да си видят внучето. Това май подейства. Сега последната приумица на свекърва ми е, че братовчедката на мъжа ми(която е по-малка от мен и няма деца) и майка й щели да идват да се грижат за бебето след като не сме искали нея и майка ми. Тя явно си мисли, че това бебе си няма родители ли, що ли?! Пък и явно неразбира, че детето ще се гледа както аз реша! Майка ми пък 2 години всеки ден ми звънеше по телефона и ми даваше зор за дете. Тогава бях на 22г. и още учех. Като видя, че не и се връзвам на приказките ми каза, че според нея нямало да мога да имам деца, защото като малка съм страдала от хронично бъбречно заболяване! По едно време много ме беше изплашила, но когато завърших образованието си, детето стана в първия месец в който пробвахме с мъжа ми. Незнам как на майка ми не и беше съвестно да ме стресира така...Понякога си мисля, че съм с две свекърви. Та, такива ми ти работи... Излях си душата и ми олекна. Но аз съм твърдо "не" за бабите, ако са като моите. Дано вие имате по-нормални роднини!

Животът е хубав...


Тема Re: Писна ми от баби!нови [re: KeiSi]  
Автор Hapka (бирена)
Публикувано21.10.02 14:45



Ние живеем при свекърва ми. Тя е много добра жена. Мно-о-ого добра. Толкова добра, че понякога ми идва да се гръмна! Особено когато ме завива, докато заспивам!!!

Га.


Тема Ама моооля ти се!нови [re: KeiSi]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано21.10.02 14:50



Викай си на воля! Ние тука ще ти пригласяме!
Не ти трябват нито баби, нито братовчедки...н-и-к-о-й! Само да ги обикаляш и тях! Просто няма нужда!!!



Тема Ух,нови [re: KeiSi]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано21.10.02 14:51



какъв е тоя ужас!! Аз пък винаги съм умирала от страх да не попадна на баби, на които НЕ им се гледат внуци. Майка ми например не играе роля в гледането на моя юнак, тъй като се зарече че може да гледа само 1 брой внуче, така че аз я "отървах" от грижи по моето. А свекърва ми супер гледа детето наистина.

Абе истината е че аз - доколкото чета - май съм единствената майка, която не е умирала от желание САМА със съпруга си да си гледа детето. Всяка помощ е добре дошла. Отделен въпрос е, че майката на мъжа ми е адски разбрана и няма как да имам проблеми с нея. Но аз съм доста склонна да приемам помощ под формата на гледане, това е.
Бих предпочела каквито и да е баби, но навити да го гледат, отколкото такива които бягат от детето като от огън.
Бабите са безкрайно ценни, поне нашата:))))

You don't fool me


Тема Re: Писна ми от баби!нови [re: KeiSi]  
Автор ashli (повърхностна)
Публикувано21.10.02 14:53



Не си мисли че си единствената, която трябва да се приборва с бабите, за своето собстено дете. Е, при мен поне майка ми е разбран човек и не се налага да й обяснявам това и онова - тя не се и натиска, знае че ако имам нужда от нея ще я потърся АЗ, но въпросът със свекървата е малко по-сложен - тя две години си просеше внуче, доста е възрастна и на всичкото отгере е бивша акушерка, коете ме навежда на мисълта, че ще си имаме ГОЛЕЕЕЕМИ спорове с нея, относно това как се гледа бебе. Ама и с това трябва да се приборваме
Ти си карай както считаш за най-добре, а бабите ги остави да си говорят. Като видят че никой не ги слуша, ще спрат! (или поне така си мисля )



Тема Re: I moita e kato na Karliнови [re: Kapли]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано21.10.02 14:58



ne me tormozi s izlishni mnenia i syveti, interesuva se samo dali vsichko e nared i to ot vreme na vreme, a ne postoianno, dazhe shte razhdam pri tiah i pyrvite 2-3 meseca shte byda pri svekyrvat i svekyr mi :)))), koito sa chudesni hora pone do tozi moment :))))


Lucky cat

Тема ???????????нови [re: Smile.]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано21.10.02 15:03



Аз ли съм ЕДИНСТВЕНАТА, на която бабата е само от полза????

You don't fool me


Тема Re: ???????????нови [re: Kapли]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано21.10.02 15:05



I az sym kym tazi grupaaaaaa :)))
ot dovolnite snahi :))))


Lucky cat

Тема Ха честито:)нови [re: Bezhy]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано21.10.02 15:07



жалко само че сме малцинство!!:)

You don't fool me


Тема aa ненови [re: Bezhy]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано21.10.02 15:09



аз вече сьм казвала, че съм мноооого доволна и от 2те баби.
каквото кажа се върши и не смеят да кривнат от правия път :-))
любимият така ги наплаши, че а да го глезят или не изпълняват заръките ни, а не са го видяли.
общо взето и често прибягваме до услугите им.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.