Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема От кой месец пиете "Materna"?  
АвторЦъфи (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 14:00



Здравейте бъдещи и настоящи майки
Много ми харесва вашия клуб и редовно чета страниците.
Днес бях на консултация , но пропуснах да попитам доктора дали да започна да пия витамините. Аз съм в 16 седмица или в 4 месец.
Благодаря на всички предварително



Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: Цъфи]  
Автор Hapka (бирена)
Публикувано21.10.02 14:08



Аз пия от трети месец.

Га.


Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: Цъфи]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 14:19



Аз съм все още в първия месец, даже когато ходих на видеозона не можа да го хване доктора, толкова е малко.
Колкото до това кога да започнеш с "Матерната" въпрос на лекарско мнение, понеже на мен това ми е втора бременност, за първото ми казаха да я пия първите и последните три месеца.
Така че най-добре да питаш лекаря си:)



Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: Цъфи]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано21.10.02 14:49



до колкото аз знам матерна се пие, в сезон без много плодове.
т.е. аз ще почна да пия най-рано след 1м.
май наистина е въпрос на лекарско виждане :-)
така че сама реши.



Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: userkata]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано21.10.02 15:03



na men mi kazaha da ia pia oshte 2ri mesec, no mnogo povryshtah ot vsiakakvi vidove vitamini, i zatova mi ia spriaha i zapochnah da ia pia sled 4 mesec, samo che propuskam ot vreme na vreme :)))


Lucky cat

Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: Цъфи]  
Автор streg (същата)
Публикувано21.10.02 19:48



Аз пих само два месеца, веднъж в началото май беше 2 месец и в 7 месец. Така ми каза гинеколога. И повече няма да пия. Но сега съм в края на осмия и ми изписаха желязо,фолиева киселина, вит.С и групата на вит.В.Явно всичко е по преценка на лекаря, така че най-добре се консултирай с него, той ще прецени най-добре



Тема Re: stregнови [re: streg]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано21.10.02 19:53



A kolko ti e hemoglobina, che i na men mi gi izpisaha tia raboti?


Lucky cat

Тема моят е обикновенонови [re: Bezhy]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано21.10.02 20:35



около 100-102 и пиех и 2та пъти Fe -голяма гадост са тези таблетки :(.
В БГ всеки месец ми взимаха кръв за хемоглобин - докторката ми се притесняваше, че е толкова нисък, пък нали и секцио ще раждам, та затова пиех.
Тук само 2 пъти ми изследваха хемоглобина. Първият път при стойност 105 не ми дадоха Fe, вторият път така й не разбрах колко беше -това в 7мия месец и ми предписаха отново Fe...
На теб досега въобще ли не са ти изследвали хемоглобина?



Тема Maternaнови [re: Цъфи]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано21.10.02 20:37



пих втория път след 3ия месец- почти докрая. Аз до 5тия много повръщах, но все пак я взимах. После не мисля че ми е влияла лошо.
Първият път в БГ пиех отделно Fe, фолиева к-на, витамини по схема. Тук нямаше как да направя това, защото не се намират, а даже и Materna ми я даваха с рецепта



Тема Re: Maternaнови [re: Shanya]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано21.10.02 20:44



Na men mi praviat izsledvania za hemoglobina i drugi tam na vseki 2 sedmici i mi beshe predi 2 sedmici 110, a sega mi praviha dnes izsledvane, ama oshte ne sym se obazhdala za rezultata i neznam kolko e....

A inache na men mi izpisaha Tot'ema tova e raztvorimo zheliazo i mnogo sladko pie se s podsladeno neshto i e mnogo priatno...


Lucky cat

Тема аз се надявахнови [re: Bezhy]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано21.10.02 21:01



че поне тук имат нещо по-добро за това Fe, но уви- пак бяха едни гадни таблетки :((( Стомахът ми въобще не ми ги понасяше. Не мисля, че й много ми помагаха, де. Дано на теб ти помагат.
Малко преди да збаременя с Кремена имах хемоглобин 130! Постигнах го обаче с диета и с билкови чайове, но за съжаление щом се усъмних, че съм бременна, веднага ги спрях билките - някои от тях причиняват контракции...Сега не са ми го изследвали хемоглобина, но аз съм свикнала да ми е нисък



Тема Re: аз се надявахнови [re: Shanya]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано21.10.02 21:05



A ia kazhi kakvi chajove si pila, inache normalnia hemoglobin e 120

a Tot'ema e frensko lekarstwo iavno e novo i az ne sym sigurna dali pomaga obache


Lucky cat

Тема не мога да ти кажанови [re: Bezhy]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано21.10.02 21:11



със сигурност какво имаше в чайовете. Бях при една билкарка - тя ме прегледа и ми предписа схема с чайове - най-различни билки бяха - около 20ина, смесени в точно определени количества. Пиех едни специални и за прочистване на организма. Моят мъж понеже се занимва също с билки (любителски) прегледа рецептите и каза, че няма нищо опасно в тях и аз си ги направих (има една билкова аптека на Шишман- там ги изпълняват тези рецепти). Пих около 3 месеца по 6 чаши чай на ден, плюс хранене само с плодове и ядки. Много добре се чувствах. Заспивах без проблем, вдигна ми се и кръвното и хемоглобина. Но не са подходящи за бременни.
Докато бях бременна си правех мед с коприва - не е много приятно на вкус, но май помага повече от лекарствата.



Тема Re: не мога да ти кажанови [re: Shanya]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано21.10.02 21:43



i na men akusherkata mi kaza da pia chaj ot kopriva :)


Lucky cat

Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: Цъфи]  
АвторMoni (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 23:45



Po princip, folieva kiselina trjabva da se pie njakolko meseca predi zabremenjavane, za da se preotvrati razvitieto na defekti na nevralnata trxba )napr. spina biffida). Kolkoto za Materna, obiknoveno se preporxchva po 1 tabletka prez cjalata bremennost i prez vreme na kxrmene.
Moni



Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: Цъфи]  
Автор Mamma ()
Публикувано22.10.02 02:35



По време на двете ми бременности се опитах да пия Матерна..... ама не успях... ставаше ми много лошо от нея. Моята докторка каза, че доста жени се оплакват, че не им понася.
Първия път една позната на майка ми ме спаси и ми изпрати от USA едни витамини за бременни.. пише, че се пият преди и по време на бременността, както и докато се кърми. Бяха страхотни - това си ми беше ежедневната "дрога"... не си ли пийнех хапчето ме налягаше умора, сънливост... усещаше се, че не съм в кондиция. При втората бременност реших да не притеснявам пак познатата на майка ми и пак направих опит да понеса Матерната..... е пак не успях... и пак ми изпратиха онези витамини от Щатите - Stewart's prenatal vitamins
Ако някой има възможност да си ги вземе - препоръчвам горещо. Наистина са страхотни..... или поне на мен така ми действаха.
Пих ги по време на цялата бременност, но си пиех и фолиева киселина допълнително.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: От кой месец пиете "Materna"?нови [re: Цъфи]  
Автор Anna_D (непознат )
Публикувано22.10.02 14:39



Аз пиех Матерна от 1ия месец



Тема На меннови [re: Цъфи]  
Автор nadinm75 (:))
Публикувано22.10.02 15:06



ми казаха да пия Матерна от 3 месец ама 1 месец да пия и един не. Изписаха ми първо преди матерната фолиева киселина и Магнофер(желязо) защото ми беше нисък хемоглобина, а после като пиех Матерна ми казаха да не ги пия, ат 4 месец пиех за 1 месец Магне Б6, защото имах контракции и това беше, а като родих педиатъра, който е неонатолог и беше на раждането ми каза,че от Матерната ставали едри бебетата - не знам колко е вярно.




Тема Re: stregнови [re: Bezhy]  
Автор streg (същата)
Публикувано25.10.02 10:35



Извинявай за закъснението, но чак сега видях въпроса, последния път ми беше 107, лекарствата трябва да ги пия 10 дни и след това пак ще ми правят изследване за да се види резултата



Тема Re: Maternaнови [re: Bezhy]  
Автор streg (същата)
Публикувано25.10.02 10:40



И аз същото сладко чудо пия! Но на мен хич не ми е сладко и чакам с нетърпение да го свърша и дано не се налага повече. Като го изпия и ми става едно тежко, гадно. Абе то всички лекарства са си химия, ама какво да правя като не понасям разни зелени треви-коприви, спанак и т.п.



Тема Re: Maternaнови [re: streg]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано25.10.02 11:08



a s kakvo si go razrezhdash, che ne ti ponasia?


Lucky cat

Тема Re: Maternaнови [re: Bezhy]  
Автор streg (същата)
Публикувано25.10.02 12:08



С вода или директно го пия и след това пия вода. Да не би да е грешно доктора нищо не ми каза



Тема Re: stregнови [re: streg]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано25.10.02 12:33



Abe ne e greshno, ama moita doktorka mi kaza da go pia s neshto sladko i az go razrezhdam s chasha sok (naturalen ili ot kompot) i stava dosta sladichko i priatno :))))


Lucky cat


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.