Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Захранваненови  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано09.10.02 14:18



абе чета аз темата на Ивана, и там разни зеленчукови пюрета, каши...мама миа, ми то мойто е в 4тия месец, и освен мляко и малко сок/ако иска, обикновено плюе/, друго не е видяло!
кога и с какво да почвам?
Да не вземе да заслабне сега, тамън е станал сладък дебелан, а като не му давам допълнително.....

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 14:39



moiat go zahranih kato beshe na 6 meseca i ne sum zabeliazala da e zaslabnal predi tova
mnogo dobre si se razvivashe. Naposleduk preporuchvat zahranvaneto da stane kum 6 meseca.



Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Автор nadinm75 (:))
Публикувано09.10.02 14:42



Можеш в края на 4 да започнеш с плодово пюре като евеличаваш всеки ден с по 1 лъжичка- може и в млякото и накрая заместваш цяло хранене с пюре.
Аз започнах с ябълково после и морков и т.н.




Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано09.10.02 21:06



в БГ захранването става по-рано
1. плодов сок - след 9тата седмица
2. плодово пюре - след 3тия месец
3. зеленчуково пюре - след 4тия месец
4. каша - след 4тия
5. месно пюре - след четвъртия
:))
разбира се всяка майка си решава как да го захрани, но това е което препоръчват педиатрите.
Изглежда не е само в БГ защото храните на HIPP например / и не само/ са също по тази схема.

Животът е това, което става докато правим планове за бъдещето...


Тема Re: Захранваненови [re: bejb]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 21:16



Ние толкова проблеми си имахме с ранното захранване , че и аз съм спряла сокове и пюрета. Ще направим четири месеца след няколко дни, но мисля да изчакам докато започна да захранвам отново. Сега ядем четири пъти в денонощието по 150мл мляко и наддаваме двойно от нормата. Ти как го храниш твоето момченце и с какво ?
Междудругото Хип сменя етикетите си в момента. Тези пюрета , който бяха за след 12 седмица вече са с етикет за след четвърти месец.



Тема Re: Захранваненови [re: пипи]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано10.10.02 01:14



как го храня ли?
ПИе само мляко, никакви пюрета, днес се опитах да му дам от круша, ама направо плюе само, добре, че е баткото , та го изяде, та не отиде зян.
Моя след 2 седмици става на 4 месеца, но се храни още на 3 часа, включително нощем. Рядко обаче пие повече от 120 грама, ако изпие за мен е героизъм направо.
Аз обаче му правя млякото по-гъсто, например , ако е дозата за 90 драма, аз слагам за 120 и така...Ние наддаваме по между 800 -1000 грама на месец.

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано10.10.02 01:36



не се ли запича от гъстото мляко ? Като е по-концентрирано ?

А за захранването защо не опиташ с някоя от готовите каши - има на Нестле /Карелак/ за над 4 месеца. Към тях постепенно можеш да добавяш направо плодове пасирани, ако не ги харесва на пюре ... или части от пюрето


Редактирано от [desi] на 10.10.02 01:42.



Тема Re: Захранваненови [re: [desi]]  
Автор nadinm75 (:))
Публикувано10.10.02 09:38



Аз давам на Нестле двете оризови - едната е с банан а другата с три плода и добавям пасиран банан и малкия така се облизва и все не му стига на душата




Тема Re: Захранваненови [re: nadinm75]  
Автор sweetkids_mama ()
Публикувано10.10.02 13:15



В САЩ ги захранват дори след 6-ия месец. Там се смята, че ранното захранване може да доведе до алергии. Мисля, че малко се "втеляваме" с това захранване...мислим си, че като бебето ни не иска още да яде такива неща, значи нещо му има и изостава...И моят син не искаше, та прояде чак към края на 5-ия. И аз през цялото време се притеснявах защо не иска, как така, ама нали вече трябваше да е проял и пр. Сега с дъщеричката мисля въобще да не си давам труд...Тя е още на 1 месец, де, но като му дойде времето, ако иска, ще й давам, ако не- ще изчакам и пак ще опитвам, и така.
Споко!!!

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mamma ()
Публикувано10.10.02 16:05



И каката, а сега и бебо ги захраних по схемата, която ми препоръча педиатърката - на 1 м. сок, на 3 м. плодови и зеленчукови пюрета, 4 м. - каша, 5 м. - пюрета с месо, 6 м. - попари и жълтък, 7 м. - бульони . От средата на 6-тия месец започнах да му давам и обезмаслено кисело мляко, като добавям плодове или домашно сладко

Нашият бебок явно прилича на мен (аз въобще не обичам мляко) и в момента, в който започна да яде по-истинска храна, започна все повече да се мръщи на млякото. Колкото повече храната се доближава като вкус до храната за голям човек - толкова повече я харесва - попарата я вдишва направо, а за бульона да не говорим.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.