Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Фактори за захранваненови [re: pipi]  
Автор Anna_D (непознат )
Публикувано10.10.02 23:51



1. Бебето да е наи-малко на пълни 4 месеца.
2. Теглото да е два пъти поголямо от раждането ( но не по-малко от 6 кг.)
3. Добре държи главичка и може да стои в столче.
4. Да има гълтателен рефлекс ( един от признаците е, че вече не се лигави)
5. Може да се обърне да заварти главата с което да покаже, че нежелае да яде повече.
6. Може да държи предмет в ръката и да го пъхне в устата си.
7. Изяжда един литър мляко на ден или изсмуква двете гърди и иска още.
8. И най-важното - трябва да проявява интерес към храната.
Ако има всички тези фактори, то значи детето е готово за захранване.
Обикновенно всичко това става между 5 и 9 месец.



Тема Re: статиятанови [re: Shanya]  
Автор Anna_D (непознат )
Публикувано10.10.02 23:59



Не си мисли, че в Америка всеки спазва тяхните директиви - дебелите бебета жив пример за това . АПА прави иследване, констатира, а от там на татъка всяка маика си решава как да си отглежда бебето.
И на мен не ми харесва много американската система, но мисля, че разумно е да вземем от тях най-доброто което имат. И да чакаме момента в който и в България ще започнат да се правят някакви иследвания по този въпрос. За съжаление може много дълго да чакаме.



Тема Re: Фактори за захранваненови [re: Anna_D]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.10.02 00:02



Не знаех, че лигавенето е един от белезите за неразивт гълтателен рефлекс.
То по тая логика моят юнак се е родил с перфектен такъв рефлакс, а с порастването си, тоя рефлекс почва да се губи!
Щото покрай тия зъбчета такова лигавене пада.........И става все по-зле!

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: статиятанови [re: Anna_D]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 00:03



Моля те напиши за признаците , по които се познава , че трябва да започне захранването



Тема за БГнови [re: Anna_D]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано11.10.02 00:07



може много да се чака...
Аз пък не мисля, че тази статистика, която водят в Америка си струва - че моите и 2мата според нея се губят. И как няма да е така, като бебета на по 4-5 месеца са вече близо 9 кг? Аз казах вече всеки си избира сам за себе си. Аз никога не съм си насилвала децата да ядат - предлагаш -ако искат. Една майка, която е 24 часа на ден би трябвало да знае по-добре от един лекар, който особено в Америка вижда бебето толкова рядко, че въобще не би имал прдстава. Това, което правят е да си изрецитират лекцията. Ти им кимаш добре и правиш това, което ти сметнеш за нужно...Карай няма смисъл да разводняваме темата. Днес пак ми сервираха поредната американска мъдрост в здравеопазването и може би съм малко по-отричаща от обикновено

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема моят синови [re: dodo_dodo]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано11.10.02 00:14



се лигавеше почти до една година, само че той още на 10 месеца вече дъвчеше и се хранеше с пюретата с едрите парчета и си ги гълташе без проблем. Каката пък никога не се е лигавела - как да позная че има вече развит гълтателен рефлекс. Тя не можеше и да сяда до към осмия си месец някъде, малкият пък седна още на 5 и въпреки това беше поне с месец по-назад от кака си в захранването... Това е от мен за статистиката. Ето сега ми хрумна да си направим ние бг стастистика за бебетата на клуба - като АПА

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: моят синови [re: Shanya]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.10.02 01:02



И какво ще вкараме в статистиката ?

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема ами налинови [re: dodo_dodo]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано11.10.02 01:09



Анна каза, че в Америка имало статистика и тя много помагала.
Та и ние може да направим подобна - въвеждаш по месеци теглото и ръста, първо зъбче, захранване и т.н. Специално за ръста и теглото правиш криви и може да лседиш спрямо статистиката как се движи Охо- Бохо
Та и аз това се чудя ако се хванем да направим статистика на бебетата от форума дали няма да помогнем

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re:нови [re: Shanya]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано11.10.02 05:54



Да вадим бележниците тогава!



Тема Anna_Dнови [re: Anna_D]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано11.10.02 06:46



Само да отбележа, че това за което говори Anna_D не е само американското разбиране за захранването, а на практика разбирането в целия западен свят. България разбира се прави изключение, какво винаги и като във всичко останало.
Ваш - PRN





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.