Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Автор Anna_D (непознат )
Публикувано10.10.02 16:42



Въпроса за захранването не е толкова лесен, но не е и толкова сложен.
Първо трябва да се има предвид дали бебето ти има алергия, склонност към запек, нормално ли натдава и т. н. .
Общата схема е такава :
- Почваме да захранваме със каши или зеленчукови пюрета
Кашите : Ориз (ако няма запек), Елда/гречка/ (ако няма алергия), Ако има и запек и алергия - Царевична каша.
Първата каша на бебето е добре да не съдържа захар,глутен и мляко.
- Зеленчукови пюрета: Тиквички/карфиол/тиква/моркови/картофи. Добре е също да не съсържат глутен мляко и сол.
ЗАЩО НЕ ЖЕЛАЕШ ДА ЧАКАШ ДО 6 МЕСЕЦА ???? Имаш ли основателна причина да захранваш по-рано бебето. Все пак след 6 месеца ферментиращата система на бебето е по-зряла за да възприема нещо освен кърма или мляко и се намаля риска от евентуални алергии.
Имаи предвид, че в цяла западна европа и САЩ, а и СВЕТОВНАТА ЗДРАВНА ОРГАНИЗАЦИЯ препоръчва захранчането да започне 6 месец. За съжаление в българия почти всички съветват по-ранно захранване вкл. и лекарите.



Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано10.10.02 16:49



Zashto pravish mliakoto po-gusto? Davash li voda dopulnitelno?



Тема Re: Захранваненови [re: Anna_D]  
Автор Пaлмиpa (мистична)
Публикувано10.10.02 18:16



абе изобщо не се натискам със захранването, но се учудих, че другите бебета малко по-големи от моето ядат каши, а моя такова нещо изобщо не иска. Само мляко. Купих му и оризова, с ванилия, ама нея пък изобщо не я хареса, и седя гладен цял час ,защото се заинатих, че трябва да я изяде.
Баткото ядеше май всичко, той омиташе наред, затова и беше адски дебело бебе, като го гледам на снимките, 2 пъти колкото е сега Дейви...
а тук , в моята книжка пише, че на 1 година бебето ми трябва да яде ...вездесъщия сандвич! Значи за да го дресирам със сандвича, трябва от сега да почвам, че май ще имаме затруднения, и ще се оцъклят сестрите в консултацията...


И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Захранваненови [re: sweetkids_mama]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано10.10.02 18:33



да наистина, всяко дете си е различно. Ние нямахме проблеми със захранването. За сокове пък да не говорим - по едно шишенце на ден не и стига ше през лятото. Вода не иска да пие обаче:) Всичко си хапва детенцето:)

Животът е това, което става докато правим планове за бъдещето...


Тема Re: Захранваненови [re: Пaлмиpa]  
Автор Anna_D (непознат )
Публикувано10.10.02 21:58



Различни книжки има ......................... ! В някой например пише, че първото зъбче излиза на 6 м. , а в действително може да излезе и на 3, а може и на година. Щом пише за сандвич сигурно книжката е американска. Когато се говори за 6 месеца това не значи, че бебето е готово точно на 1 ден от шестия месец ! ИМА НЯКОЛКО ФАКТОРА КОИТО ПОКАЗВАТ, ЧЕ ДЕТЕТО Е ГОТОВО ЗА ЗАХРАНВАНЕ !!!
Ако наистина се отнасяш сериозно към захранването и искаш да разбереш как е по западен стандарт мога да ти ги напиша.



Тема Re: Захранваненови [re: Anna_D]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 22:08



Molia te da napishesh . Men mnogo me interesuva



Тема преди околонови [re: Anna_D]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано10.10.02 22:24



половин година четох в едно американско списание статия за захранването. Надълго и нашироко се разискваше американската система. Та в тази статия опровергаваха точно това, което си написала :)). Това е американския начин на захранване, нали?
Какво още пишеха, че е желателно да се започне захранването с плодове, защото не е вярно, че бебето ще има наклонност да яде сладко, както са смятали досега и са оставяли плодовете за най-накрая. Освен това предлагаха и по-начално захранване на бебетата, защото за съжаление напоследък затлъстяването при бебета е сериозен проблем и го свързават доголяма степен с пиенето на формула...
Въобще много интересна статийка беше в едно бебешко списание. Ако ми остане време ще я изровя...ако много те интересува. Аз моите и двамата съм ги захранвала по бг метода и въобще не съжалявам

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Захранваненови [re: Mamma]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано10.10.02 23:01



и аз съм спазвала абсолютно същата схема , с малкото изключение на киселото мляко, което започнах да давам по-късно. Екстра си ни беше. И си права за храната с вкус като за големи - откакто една вечер от "нямане какво" вечеря пържени картофи с кюфте не поиска повече да погледне купичката с мляко и бисквити... Е, няма на гората да прилича я



Тема Re: преди околонови [re: Shanya]  
Автор Anna_D (непознат )
Публикувано10.10.02 23:40



Принципно ми е интересно да разбера автора на статията. И аз съм чела много различни статии на различни автори които имат различни мнения, но повече се доверявам на информацията която публикува СВЕТОВНАТА ЗДРАВНА ОРГАНИЗАЦИЯ и АМЕРИКАНСКАТА ПЕДИАТРИЧНА АКАДЕМИЯ. Тези две организации правят иследвания и проучвания на основани на които съставят директиви с които по принцип трябва да спазват всички педиатри, но за съжаление много лекари не знаят, че съществуват. Освен това, това са наи-новите проучвания и 2000 г. е решено, че не трябва да се захранват бебета под 3 м. , а 2001-2 г. се установява, че най-подходящата възраст е 6 м. , а в краен случай 4м. . При деца които имат алергии и се хранят с искуствено мляко още по-късно. Що се касае за схемата която споменах, тя не е точно американска. По принцип бебето трябва да започне да се захранва с храна която е характерна за региона (за Япония това е риба, за Европа и Америка зеленчуци и каши)
Плодовете се оставят за най-накрая не заради бъдещи опасности, а защото те садържат прекалено много киселини и минерали които имат агресивно въздеиствие върху стомашно чревния тракт на слабото бебешко стомахче .



Тема статиятанови [re: Anna_D]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано10.10.02 23:46



не беше научно популярна, а цитираха един куп доктори и включително АМЕРИКАНСКАТА ПЕДИАТРИЧНА АКАДЕМИЯ (брей кака гръмко, пък колко са зле ). За Световната не споменаваха нищо- беше си американско изследване - поне в това ги бива.
Въобще не мисля, че американският начин на гледане (с някои изключения във възпитанието им) и хранене на бебетата е най-здравословен и удачен! Толкова дебели бебета в живота си не бях виждала . Ето и днес чета заглавие, че всеки трети в Америка страда от затлъстяване....Е всеки сам избира за себе си!
ОК ще поровя като имам време в кашона и без това трябва да помагаме на Mamma за сайта.[

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.