Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема частна детска ясланови  
Автор dorothy (непознат )
Публикувано30.09.02 13:32



Какво ще кажете за детските ясли? Знаете ли някоя частна?
В главата ми се завъртат едни такива идеи да тръгвам на работа евентуално, когато малката навърши годинка.Това ще стане през януари, та от сега трябва да се ориентирам по въпроса за детските ясли.
Абе въобще в страхотна дилема съм, близките ми ме укоряват, защото Андреа е много малка, а пък приятелките ми ме разбират перфектно и ме окуражават.
А на мен ту ми се тръгва на работа, ту като си помисля за малката Андреа и как някоя лелка в яслата ще й се нерви............
ако знаете някоя частна ясла, дайте ми някакви координати, да се информирам по въпроса :)))



Тема Re: частна детска ясланови [re: dorothy]  
Авторmaka (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 14:12



Ako imash finansova vuzmoznost i ne si pritisnata ot obstojatelstvata ostani si v kushti pri deteto. Zashto?- Moga da ti napisha cjala disertacja po vuprosa, bazirana na lichen opit i nabljudenija.
Az bjah prinudena da dam sina mi na detska jasla na 2 g vuzrast. Izpitanieto traja 8 mesetza i beshe naj koshmarnija period v zivota na semejstvoto ni. Na 3, 3.5 g deteto veche e istinski gotovo da hodi po detski zavedenija, dori ima nuzda ot tjah. Predi tova si e istinsko muchenie i deformacja na psichikata...



Тема Re: частна детска ясланови [re: maka]  
Автор Mишeл (фитилджийка)
Публикувано30.09.02 14:32



Да споделя мнението си, базирано на опит. Голямата ми дъщеря преди да навърши 2 години започна да посещава ясла. Нямам наблюдения за деформирана психика (сега е на 4). Малкото е на година и месец, и е рано да го давам на ясла, но като проходи смятам да последва примера на каката.
Защо да води до деформация на психиката, страшно се озадачх?

-
Обещавам ти дълъг живот. Най-малкото по-дълъг, отколкото ако продължаваш да се мотаеш наоколо.


Тема Re: частна детска ясланови [re: Mишeл]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано30.09.02 17:22



И аз нямам толкова ужасно мнение за яслата. Сина ми я посещава от 1год 7 мес. От 1 година до този период го гледаше жена у нас.
Аз също тръгнах на работа на 1 годинка и детето ми е невероятно лъчезарно и общително същество, според мен понеже е гледано от различни хора (бабите го взимат също за по някоя седмица) и има много широк кръгозор.

Поздрави!


Тема Re: частна детска ясланови [re: Birdy]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 23:10



И аз се страхувам от яслите и детските градини. Най - големите ми страхове са свързани с лошата хигиена и това ,че децата не се наблюдават непрекъснато. Аз като съм била на ясла като малка,, заедно с две други дечица в следобедната почивка,/ когато лелките и другарките са спели /,сме извадили новогодишните играчи, наредили сме ги на пода и сме почнали да сакачаме по тях от креватчетата. Резултата ви е ясен!Но не мога да си представя , че и моята коконка може да бъде оставена да направи такова нещо



Тема Re: частна детска ясланови [re: пипи]  
Автор magnet (лято)
Публикувано01.10.02 00:18



припомни ми една случка от ясленото време на сина.
отивам да го взема,а той наказан в ъгъла.беше точно на 2 години.наказан,защото докато лелите наредили децата на гърне той станал и отвъртял всички чешми до дупка.струята била доста силна ,а децата явно са седяли наблизо и доста се понамокрили.не стига това ами като тръгнали да се оплакват той им обърнал гърнетата.....докато стоял наказан в ъгъла обаче,с гръб към групата взел че изчоплил цялата мазилка пред себе си,явно е била подкожушена.вземам го аз и докато го обличам,а и по пътя му обясням "как не може така да прави"
той ме слуша,слуша мълчаливо и първото нещо,което ми каза като си отвори устата беше "ама мамооо да знаеш само колко хубаво пръскаше водата...ееехааа!"))))))))

имаш ли зелена улица не пресичай на червено


Тема Re: частна детска ясланови [re: dorothy]  
АвторЯнинa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 08:25



Виж в АРХИВ темета на ellion от 13.11.2001 бебешките ясли, там има споменати две частни детски ясли. Според мен няма големи преимущества частната пред държавната, сина ми е ходил и в двата типа, но ти щом си решила да е частна опитай. Аз съм с две ръце за детските ясли.



Тема Re: частна детска ясланови [re: dorothy]  
Автор nadinm75 (:))
Публикувано01.10.02 10:55



Много добре си решила (за яслата). Аз като съм тръгнала на 1,5 на ясла та не виждам нещо да съм с изкривена психика!!!



Тема Само ще добавянови [re: dorothy]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано01.10.02 11:07



че Беба тръгва от 14.10 (ако не се разболеем ПАК) и е на 1г.4мес. На толкова дадох и каката и смятам, че по-скоро аз се деформирах психически от самообвинения, отколкото тя. Ще дам за пример само факта, че дълго не искаше да приеме идеята събота и неделя да си е в къщи и все седеще наредена до вратата да отиване "пи цата" (при децата).



Тема Много сте готининови [re: Smile.]  
Автор dorothy (непознат )
Публикувано01.10.02 13:58



Благодаря на всички, които ми повдигнаха духа :)))
имам една детска ясла близо до нас, тя ми е точно под носа и тези дни ще отскоча да я "прегледам".
а за самообвиненията - мен вече ме тормозят подобни чувства, представям си какво ще ми е като я пусна на ясла, но пък сигурно бързо ще ми мине. Надявам се:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.