Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Рубеоланови  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано25.09.02 20:38



Я кажете има ли някакъв риск от това детето ми да продължи да ходи на градина, при положение че там е имало 2 случая на рубеола (на неваксинирани деца- от родители счели ваксината за по-опасна от последиците) ? Той е ваксиниран, за себе си незнам - звънях на майка ми да се обади в ХЕИ и да издири дали са ми правили ваксина...
И дали само първите 3 месеца на бременоста са рискови ? Умирам от ужас да не стане нещо с бебето :(((
Сложили са една огромна табела :"Внимание, бременни майки...." . Пише че само първите 3 месеца са рискови, ама знам ли... свънях и в родилното - казаха че всичко е ОК след 3тия месец, ама аз пак си се притеснявам :(( Сега се чудя да го пускам ли или не да ходи докато родя




Тема а ти карала линови [re: [desi]]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано25.09.02 20:41



си рубеола?
могат да ти направят кръвен тест за антитела към рубеолата.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: а ти карала линови [re: Shanya]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано25.09.02 21:00



Аз съм я карала като дете, а после ПОВТОРИХ със сина ми!
Майка ми и докторката на сина ми бяха убедени, че не мога да се разболея, при положение че веднъж съм я карала.
Ама като се петносах, а после и изследванията ...



Тема Re: а ти карала линови [re: Debora]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано25.09.02 21:49



osven antitela drugi izsledvania niama..Taka che edin put kato imash IgG polojitelno za rubeola..v obshti linii triabava da si predpazena(imunitetut e dojivoten).Osven tova ako sina ti e vaksiniran ,shansovete toi da prenese zarazata v kushti sa mnogo malki...
A i naitina e nai opasno v purvia trimester,zashtoto povliava na razvitieto na tukanite v zarodisha,koito sega pri teb sa napulno razviti kato struktura,a shte se razvivat kato funkcia ottuk natatuk,koeot ne se vliae ot virusa v obshti linii...
Nikoi niama da te obvini ,ako durjish sina si v kushti ,no shte triabav da e pone 3-4 sedmici ottuk natatuk...(da ne govorim che toi e bil v kontakt s tiah veche..mnogo predi obrivut da se poiavi...)



Тема Re: Рубеоланови [re: [desi]]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.09.02 22:01



Водят го, че е опасно до 3-тия уж, но е много опасно и аз май не бих рискувала. Но най-добре се изследвай да видиш имаш ли антитела. ПРавят го навсякъде теста, 15 лв някъде струваше. Успех и дано всичко е ОК!



Тема Re: а ти карала линови [re: doktorka]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано25.09.02 23:20



Явно не е доживотен имунитета! Ако беше, не трябваше да се разболявам втори път, нали?
Синът ми се разболя от Рубеола, когато беше бебе на 6 месеца. Веднага когато се съгласи с поставената вече от мен диагноза, ни даде картонче да сложим на вратата за карантина (не помня за седмица или две беше).



Тема Re: Рубеоланови [re: [desi]]  
Автор oчakвaщa (непознат )
Публикувано26.09.02 00:43



И аз на твое място не бих рискувала,но инкубационния период е около 3 седмици мисля,че беше,така че,ако се е заразил синът ти вече и да го спреш от ДГ.../дано няма нищо такова и най-вероятно няма,но в такива случаи и аз все за най-лошото мисля/
Дъщеря ми преди няколко месеца изкара рубеола,въпреки,че малко преди това беше ваксинирана,но я изкара много леко-за 2 дни се изчисти.Нито аз ,нито съпруга ми сме карали и въпреки,че бяхме непрекъснато в контакт с нея не успяхме да се заразим,така че понякога заразата не се предава така лесно.
Само че една педиатърка,която заместваше нашата,на един преглед преди месец ми каза,че в продължение на година след преболедуването,при прегряване или при настинка рубеолата се повтаряла.Това не го бях чувала до тогава,незнам дали е вярно



Тема Re: Рубеоланови [re: [desi]]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано26.09.02 01:06



Деси, със сигурност в Южна Африка са ти направили тест за антитела срещу рубеола още при първата визита (т. нар. booking visit) за регистриране на бременност. Това на повечето места в света е рутинно изследване за бременни. Тъй че просто попитай акушерката си за резултата от това изследване.



Тема Re: а ти карала линови [re: doktorka]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано26.09.02 01:09



Ne sum sigurna za dojivotniya imunitet. Izkarah rubella na 15godishna vuzrast. Predi 6 godini v UK me imuniziraha, zashtoto veche niamah imunitet. Predi 2 godini me izsledvaha rutinno pri bremennost i go imah, no kogato me izsledvaha predi godina pak rutinno se okaza, che niamam imunitet. Obiasniha mi, che e okolo 10 godini.



Тема Re: Рубеола [re: [desi]]  
Автор Hapka (бирена)
Публикувано26.09.02 10:18



На един колега жена му беше болна от рубеола, а на бебето нищо му няма, вече е на почти две годинки. Да не говорим, че ти няма да се заразиш.

Га.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.