Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Моля отговорете на няколко въпроса:)  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 21:22



1. До каква възраст миехте косичката на детето си ежедневно? Използвахте ли сешоар след всяко миене?Дъщеря ми няма бебешки корички , но пък на три месеца има 9 см коса.
2.Забелязвали ли сте при захранването на бебето да се получават пришки и пъпчици по дупето?Ако да, как сте се справяли с тях?
3. На колко месеца може да се слага бебето в столче за хранене?
4.Вашите бебоци хранят ли се по таблиците на кутиите с мляко?




Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: пипи]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано22.09.02 21:34



Ето моята версия:

1. И досега се случва да е всеки ден, зависи колко се е ровил в пясъчника Но така или иначе със сампоан никога не сме се мили, а със сапунче - не повече от 2-3 пъти седмично.
2. Получават се при нас не само от захранването, а от много неща. Просто кожата му е доста чувствителна. Ако се забавя 15-20 мин със сменянето на памперса и е готов. Използваме един крем, който алерголога ми препоръча и той помага.
3. Като започне да седи стабилно без да го държиш с възглавници и т.н. неща. Т.е. около 6.5-7
4. Ами онея таблици май са доста пресилени за нашите стандарти. Аз му давах по книга, българска, т.е. месеците*10 + 100 май беше формулата.

Дано съм била полезна



Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: пипи]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано22.09.02 21:34



1 - сина ми нямаше коса, на 9 месеца беше около 2-3см сигурно най-много , или толкова я оприли4авам да е на снимките;) Но мъха на главата му миех ежедневно при бяната. И до ден днешен се къпе всяка вечер, а косата мия веднъж на 10 дена (и целия блок разбира). Та добре че почва лято и ще я мие в океана по често, че незнам иначе какво ще го правя Спасението ни е само къса пострижка, че да му измивам косата като му мия лицето с мокра ръка.

2- Нормално е да се подсича при захранването, лечението е голо дупе и въздушни бани и смяна на памперса веднага след изхождане, а не да сменяш храната. Крем за подсичане също върши работа- май за Клоран отзивите бяха най добри.

3- зависи от столчето. В столчетата за кола (кошница) може от раждането, ако твоето е с такава форма - може да се слага. В обикновенно столче с облегалка е добре да изчакаш докато започне да стои седнало (7 месеца)
За хранене на 3месечно бебе перфектно върши работа наклонената подряна възглавница върху която слагаш бебока - хем не е свито в кръста, хем му е нагоре главичката.

4- НЕ РАЗБИРА СЕ! ако е на кърма бебето да не би да имаш деления на цицата да разбереш колко грама изсуква:)) Нормално е веднъж да е повече от указаното, друг път по-малко... на кутиите освен това май храненето е на 4 а не на 3 часа. А сега ако е гладно няма да чакаш я да стане време "по кутия" за да се нахраните

:) това от мен :)




Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: пипи]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано22.09.02 21:37



Ние все още си мием косата ежедневно, макар и никога да не сме ползвали сешоар. А иначе и нашта коса е дота дълга.
Не съм забелязала при захранването да се изпъпчва. Но моят е всеядец, та не го вземай за критерии! Може просто на твоето бебче някоя храна да не му понася.
В столче за хранене все още не съм го слагала и идея си нямам кога да го паркирам там.
А иначе пропорциите при приготвяне на млякото са събразени с дадените на кутията .


Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: [desi]]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано22.09.02 21:41



АААА, за грамажа ли ставало въпрос ? И аз не го съобразявам с кутията, но той яде повече от указаното. В момента сме на 210 вода + 7 лъжички мляко. Става към 220гр. Но не винаги ги изяжда всичките, ако преди това е погълнал примерно бурканче пюре. Макар, че и това се случва понякога !

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: пипи]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано22.09.02 21:57



При нас:
Косата се мие всеки ден, на 4-5 дни и със шампоан, така е още от новороден, сешоар никога не съм използвала.
Единственият път, когато се получиха буквално пришки по дупето от храна, беше наскоро, преди около месец и половина, когато героят беше обрал една джанка и се беше продрискал, с извинение, сигурно и аз щях да се изприщя ако бях изяла толкова джанки
В столчето за хранене го пласирах навръх 1/2 рожден ден, на 6 месеца, и се родих, понеже от там мърдане няма, иначе допреди това го хранех в столчето за колата, който вкъщи се използваше вместо бебешки фотьойл...
Стараех се да спазвам количеството за съответната възраст, описано по кутиите с мляко. Естествено преходът от един месец към друг (съответно нарастване на количеството) ставаше доста плавно, но общо взето в указаните граници бяхме, като горе-долу още в края на първия месец вече бяхме на 4 хранения за денонощие.
Поздрави




Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: ellion]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано22.09.02 22:05



лелеееее, 4 хранения на един месец! Вие сте герои направо! Това прави на 6 часа хранене ? Та сега сина ми на 5 години неможе 6 часа да изкара и още на 4-5тия е гладен като вълк...




Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: [desi]]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано22.09.02 22:12



Не, не прави на 6 часа по едно хранене, ами по-точно храненията ни бяха, а и досега са точно така - в 8,12,16 и 20ч, през 4 часа, и следващите 12 часа през нощта - нищо. Е, това са основните хранения, иначе между тях лапа здраво ябълки и чат-пат зрънчовци и солети



Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: пипи]  
Автор Пaлмиpa (уморена)
Публикувано22.09.02 22:13



1. Всеки ден му мия косата със специален шампоан на Natusan, не го суша с сешоар, защото нямаме 9 см коса, а само 3-4. Нямаме и бебешки корички, и ние сме на 3 месеца.
2. Забелязах пъпчици, минаха с крема на Клоран, ако те интересува какъв е точно пусни бележка на додо_додо, на мен тя ми го даде.
3. За столчето за хранене доколкото си спомням от големият ми син, беше на 7 месеца, но може и да греша.
4. Изобщо не се храним по графика на кутиите, и нямаме никакъв хранителен режим. Незнам дали е лошо или добро, но така сме ние.

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо....


Тема Re: Моля отговорете на няколко въпроса:)нови [re: ellion]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано22.09.02 22:15



Абе пак сте герои... моя син на 3 месеца още си ядеше по 7 -8 пъти... че и по 12 понякога. Интервал повече от 2-3 часа е нямало до 3тия месец. Нощтната пауза - мах 5-6 часа.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.