Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Скъсени мускулни влакна!  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 18:16



Вчера при медицински преглед ми казаха , че дъщеря ми има скъсени мускулни влакна на вратлето от дясно. Това е довело до извиване на главичката предимно на дясно и необичайно сгъване на дясната ръка.
Казаха че се оправя с масаж и е сравнително често срещано при бебетата. Имали ли сте подобни проблеми и при какви лекари сте си водили дечицата?



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: пипи]  
АвторNiama Strashno (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 22:27



Моята дъщеричка е на почти 3 1/2 месеца. Ние имаме проблем с мускулчетата на стъпалцата, криви ги навътре. Правим и масажи. Бяхме много притеснени и ни насочиха към специализираната ортопедична клиника в Горна Баня. Ходим при д-р Кехайов, през декември сме отново на контролен преглед. Ако тази информация те интересува, ще ти кажа още подробности. Използвам случая да спомена диагнозата на моето бебе и ако има някой да знае нещо, моля да ми пише - Pes metatarzovarus.



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: Niama Strashno]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 22:36



При същия този Румен Кехайов я водих на профилактичен преглед за луксация на тазобедрените стави. Направи ехографията и като му казах , че има такъв и такъв проблем, се подсмихна ехидно и ми каза, че няма човек с две еднакви половини.Това ако е професионалист аз съм трамвай.



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: Niama Strashno]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 22:37



И какво ви препоръча великия доктор?



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: пипи]  
АвторNiama Strashno (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 22:59



Ами преди да отедем при него ходихме при едни още по-велики, които имаха малоумието да препоръчат гипс!!! И ние в паниката си взехме, че и направихме гипс!!! на месец и половина.... Оказа се, че това е пълна глупост и на тази възраст може да доведе до други усложнения...Препоръча ни масажи...сега ги правим. От други хора зная, че така са си оправили децата, къде ли не съм питала...
Ако не ти харесва Кехайов, отидете при шефа му проф.Владимиров или при Медникаров...



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: пипи]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано24.09.02 00:38



ne e Rumen ami e Raicho i ako e Dr Raicho Kehaiov...hm...ami prav e ...(osven vsichko e dosta dobur kato lekar)
1. Profilaktichni Exa ne se praviat...Pediaturut vi triabav profilaktichno da preglejda bebeto oshte ot rodilnoto za luksacia...i ottam natatuk v ofisa
2. tuk niama "profilaktichni gashtichki" osven ako ne e dostatuchno iziaveno i togava se sledi mnogo otblizo...Chesto e dostatuchno da se slagat dva dipera(Pampers ili drugi) i po tozi nachin da se durjat krachkata otvoreni...
3. V BG sum vijdala cial kup luksacii..tuk samo edna i beshe edno momichence ot Costa Rica koeto na 2 godini imashe nujda ot operacia...Zashtoto gi proveriavame neprekusnato v ofisa i ne im pravim Exo ei taka za da sme sigurni...
Ha sega me "iziadohte"!



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: doktorka]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 01:26



Прав е, че няма човек с две еднакви половинки. Ама аз не съм там за това. И дори случайно това го знам и без неговото лекарско мнение. Направи ехографията и като му казах за другия проблем нищо не установи. А детето видимо си извива главицата на дясно , пречупва си ръчичката и си криви крачето. Ама колко е лесно да се правиш на велик и в същото време да твърдиш колко обичаш децата. Без разбира се да пропуснеш да кажеш, че колегата Драганов няма диплома от Франция като него. И че всъщност ние рискуваме ако си заведем децата при него. И че всъщност и той имал частна практика. Хайде да не продължавам , че вече взех много да се дразня.
Добре че една педиатърка с която споделих, се вгледа и го установихме навреме.
ИНАЧЕ КАКВО? Детето ще си остане с проблема. След време ще ходя да доказвам кой бил прав и кой не. Или може би ще го съдя това самовлюбено докторче, че благодарение на неговата небрежност детето ми не дай боже може да осакатее.



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: пипи]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано24.09.02 01:46



chakai malko..Az Raicho ne sum go vijdala ot 7-8 godini..ne go znam na kakvo se e prevurnal...(beshe dobur student)....Puk i ne mi e dumata za nego...

Obache tvoeto detence...Kolko e goliamo?.Hodila li si na nevrolog? Ako ima samo tortikolis(koeto e kriveneto na glavata) to ne bi triabvalo da prichiniava svivaneto na rukata i krivento na kracheto.osven ako veche ne e kusno i tova se e razvilo kompensatorno...
kolko e goliamo detenceto?
Napulno seriozno te pitam..No offense!...



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: doktorka]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 02:11



На три месеца и половина е.Ръчичката се извива така от 2 седмици. А главата и крачето според мен още от раждането. Обясни ми какви са последствията и какво да правя?



Тема Re: Скъсени мускулни влакна!нови [re: пипи]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано24.09.02 18:07



purvo..bih te posuvetvala da go zavedesh na nevrolog.Poniakoga se sluchva taka che ednovremenno s tortikolis-a ima i pareza na ruchichkata (poluchava se pri rajdaneto,pri "opuvane" na brahialnia plexus-nervite deto sa okolo mishnicata)..Tova svivane na ruchichkata ne e tipichno za tortikolisa...
Ako e samo tortikolis i nima danni za tumor na muskula v tazi oblast..togava s "uprajnenia " i masaj v kushti povecheto deca se orpaviat...Niakoi mogat da se izpratiat na rehabilitator...Obiknoveno se gleda ot hirurg ili ortoped-hirurg....
tortikolisut moje da e muskulen,t.e. naistina po-kusi vlakna.Moje da e pozicionen(t.e da si durji glavichkata taka i ottova da izglejd asiaksh muskulite sa po-kusi) ili poradi niakakuv tumor...
pri poveche ot 90% se opravia s fizioterapia...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.