Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 23.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Вчера съжалихнови  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано20.09.02 13:34



една бъдеща майка. Седях в автобуса и изведнъж чух заплахата "И внимавай какво ще покаже видеозона тоя път, че ако пак е момиче...не знам какво ще направя". Обърнах се. Тя, милата, седеше с нещастно лице и аха-аха да заплаче. Докато си подбирах думите, с които да сразя въпросния ДЕБИЛ, той ми се озъби "кво гледаш ма!" - Ей сеа - викам си- ще те нацепя като кисела краставичка. Но срещнах умолителния поглед на жената, въздържа се (което не ми се случва често) и изсъсках "Ами то един молив - едно пише".
По пътя към къщи си мислех какво ли си е мислел моя мъж, когато разбра, че пак е момиче. Сигурно му се е искало (както и на мен) да си имаме и момче. Но аз, майката, приемам детето такова каквото е - с шест пръста, три ръце...(не дай си боже!), ама как ли го възприемат те, мъжете?!
И понеже моя с нищо не е разбрал, че е разочарован, искам да помоля всички кандидат-бъдещи майки - момичета, внимавайте КОЙ Е БАЩАТА!!!



Тема Re: Вчера съжалихнови [re: Smile.]  
Автор Mamma ()
Публикувано20.09.02 13:51



УЖАС!!!
Никога не съм можела да разбера и да приема подобно отношение и поведение на някои мъже!
Та това си е неговото дете!
Какво значение има дали е момче или момиче?!?!?
Аз съм много щастлива - когато питаха нашия татко, какво иска да е бебето, той отговаряше: "Да е живо и здраво!" ... и според мен това е най-важното.
Даже аз бях повече настроена втория път да е момче, много исках момченце, а мъжът ми се опитваше да ме накара да не се навивам толкова и ме бъзикаше, че пак ще е момиченце и пак ще има да слагаме панделки, диадеми и джуфки.
Е, роди се момченце, но и момиче да беше - то си е нашето дете, пак щеше да е толкова чакано, обичано и желано.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: Вчера съжалихнови [re: Mamma]  
Автор Bezhy (минаващ)
Публикувано20.09.02 14:12



Tova sa bashti deto nishto ne razbirat, pola zavisi ot tiah, a ne ot gorkata zhena.
Ama gi ima takiva gadini, de s tursko mislene



Тема Re: Вчера съжалихнови [re: Smile.]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано20.09.02 14:14



Навремето моят баща- млад и буен, когато съм се раждала аз –много, ама страшно много искал второто (за уточнение- имам сестра –6 години по-голяма от мен) дете да е момченце. Майка ми го питала как сега ще кръстим бебето. Той казал: “ако е момче- Иван- на баща ми, ако е момиче- -не ме интересува как- ако щеш Пролетка (терминът е бил края на март- нач. на апил –пролетно време), ако- щеш Минзухарка, к’вото искаш. Много му се искало момче да има. Да ама накрая съм се родила аз –и представете си го, моля- не искал да идва на изписването- разочарован един вид бил. Сестра ми тогава, 5,5-6 годишно хлапе, му разказва приказката, забравила съм името-ще импровизирам сега, ‘дето момиченцето се загубило в тъмната гора и почукало на вратата на една къщичка, зад вратата бабата казала- ако си момче- върви си по пътя, ако си момиче –ще те пусна да влезеш. Нещо такова беше. И сестра ми: айде тати да си вземем и ние бебето, то нали е момиченце. Не знам к’во е проумял баща ми тогава (на 28г.), но не само е дошъл да ни вземе с майка ми, ами и първите 40-дни ме е гледал по цели нощи сам, докато майка ми се възстанови, щото съм ревала като бесна.
Казвам ви, сега като се обръщам назад в годините – не знам дали има друг баща (той по принцип обожава деца), който толкова да се е занимавал, чел приказки, играл, водил по морета (сам-с мен и сестра ми само), планини и какво ли още не- като моя баща. Спомням си как ме е гледал в къщи докато майка ми е на работа –когато имах възпаление на ухото една зима, всяка сутрин ми правеше закуска (той и сега като голяма се улисва понякога да ми прави попари, като на Христи :):); правеше ми-не много успешно- плитките на косата за да ходя на училище. Зимата ме вземаше от ДГсъс шейната- ей така –нека се радва детето. Винаги съм била "на тати златото”. Разбира се мераците му за момче даваха отражението си върху мен -в добрия смисъл, разбира се- нямаше момиче с повече пистолети, автомати и топки от мен. Сега като го сравнявам с мъжа ми- да ме прощава-ама е бледо подобие на баща ми.
Все пак желанието му за момче се сбъдна след толкова години –чрез мен- единственото момче в целият ни род- Христи- кръстен на баща ми…




Тема Re: Вчера съжалихнови [re: kopche]  
Автор Bezhy (минаващ)
Публикувано20.09.02 14:50



Тая история ме трогна

Моят баща е искал момиченце (има 3 момчета), а като беше бременна мама за 4 дете, казваше ей сега ще станат две момчета и две момичета, ама пак момче



Тема Да бе!нови [re: Bezhy]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано20.09.02 15:00



той и един турчин опитвал за момче, ама 24 момичета направил - има го в Гинес!



Тема Re: Вчера съжалихнови [re: Bezhy]  
Автор Hapka (бирена)
Публикувано20.09.02 15:16



Както обича да казва татко ми "Момчетата имат горди бащи, а момичетата щастливи":-) Или може би го казва, защото е заобиколен с жени...Незнам. Дори котката ни е женска. Но не мога да си представя мъж като него (който толкова обича да лигави жени) да възпита момче...Ще го направи най-женственото момче на света... Господ си змнае работата - на кой какво

Га.


Тема Re: Вчера съжалихнови [re: Hapka]  
Автор Bezhy (минаващ)
Публикувано20.09.02 15:25



Моите братя хич не са женствени да ти кажа, а мен също обичаше да ме глези



Тема Това е моята история!!!нови [re: kopche]  
Автор Flash_ (същата...)
Публикувано20.09.02 15:27



Няма да я преразказвам...малката разлика е че сестра ми не е имала още 2 годинки и не е могла приказка да му разкаже! И така е пропуснал/по разказите на майка ми/ да ме вземе от болницата. Обаче аз това не го помня а и той никога после не ми даде повод да се усъмня в чувствата му към мен!
Моя мъж нямаше претенции за пола на Сиси. Обаче брат и!!!! Идваше с мен на консултациите. Когато за първи път доктора каза че ще е момиче...Гого го изгледа и попита"За тия прегледи мама плаща ли? - отговора - Миии....да!И Георги - Тоя път за погрешната информация няма да плати!" Абсолютно сериозен почти 12 годишен мъж!!Много се смяхме....а да не ви казвам колко критики и упреци ми дръпна когато прочете в картона ми, че 2 години след него имам аборт. Беше много, много обиден и сърдит. Страшна работа....
Уф...а случката на Смайл е много тъжна



Тема Re: Вчера съжалихнови [re: Bezhy]  
Автор Hapka (бирена)
Публикувано20.09.02 16:13



Да, вярвам ти. Аз говорех за моя баща.

Га.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.