Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За нощната лампа и храненетонови  
Автор Пaлмиpa (уморена)
Публикувано19.09.02 11:08



Абе аз ли имам страхливи синове или всички деца са такива? И двамата искат да спят на лампа!!! Представятели си какъв ужас? Айде големия, спи сам, да си свети и с 3 нощни лампи ако иска, ама това малкото, и то нахитряса , дяволчето. В мига , в който угася лампата, се събужда, по неведоми за мен пътища узнава за това мое "престъпление" и писва неистово...Щом я запаля, млъква. На мъжът ми не му пука дали свети лампа или не, щото спи като пън, ама аз съм толкова изнервена от тая светлина, че не стига дето съм скапана, и едва се наспивам, ами и ми свети на всичко отгоре.
На всичко отгоре спи в нашето легло, значи да не си помислите , че си няма легло, о, нееее, има си, и то прекрасно кошче, с панделки, рюшчета, дантелки, балдахинче, направо на мен ми иде да се настаня там, обаче той таласъма му с таласъм, не и не, не ще да спи там, друго си е да се намести като пет пари в кесия между нас, а аз се свивам като червей накрая, щото баща му хич не е от дребнокалибрените...
И накрая , абе как ги храните тия деца , аз незнам кво е това режим, значи моите хубостници и двамата, те такова нещо им липсва. Малкото
един път изяде 130 грама, после 70 например, веднъж яде на 3 часа, друг път на 2, после на 4 , абе хаос, аз направо забравям кога, какво и колко... Значи с две думи, яде, спи и ака по избор, когато му дойде музата, а понякога е и 3 в 1 , като перилен препарат, т.е. прави всичко едновременно...
И да не си помислите , че си имам кирилица на моя компютър...нееее, нямам сииии, отивам да се боря пак като свиня с тиква и дано до довечера се сдобия и с те такова нещо...щото сега ползвам компютъра на сина, ама ако ме побара, наем ще ми иска .....

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо....


Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор nadinm75 (:))
Публикувано19.09.02 11:23



Защо не вземеш лампа, която се намаля и постепенно да го свекваш на все по тъмно? А и трябва да си май малко по твърда иначе съвсем ще се скапеш ако им угждаш на всичко, помисли малко за себе си все пак.



Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано19.09.02 11:24



Ние сме решили проблема с една малка лампичка в синя светлина и то обърната към ъгъла за да не блести.
При нас каката все гледа да се намърда между двамата, ама откакто сложихме компютъра в спалнята и й пускаме Детско филмче. Та като е при нас - таткото й пречи и за това си ляга на местото. Но се е случвало вечер да ревне я че вълка наднича от някъде, я че някой иска да я вземе и хоп - пак при нас.
Решението е : легло 2х2 метра



Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано19.09.02 11:36



Наистина реостатния ключ е най-доброто решение (това с намалящата светлина). Откакто имаме такъв се родих. Те моите са в отделна стая и въпреки това се дразнех от светнатата лампа. Купувам слаби кришки, затрупвах нощните лампи с възгхлавници, какво ли не правих, докато не взехме реостатния ключ. Много е удобно. При мен проблема беше, че Наталия я е страх от тъмното, а Крисо си вирее на тъмно без проблем.

А това за леглата.... не знам. Аз никога никого освен таткото не допускам в леглото си. Те и представа си нямат какво ми е леглото - меко ли, твърдо ли, тясно ли, широко ли. Просто не съм им давала възможност да преценят. На детската стая затова й викат детска, защото там са леглата на децата!

Липсата на режим не е болка за умиралка. Аз винаги съм организирала много строг режим, но главно поради факта, че разликата им е много малка, бях сам-сама и ако и с 5 минути Наталия се замотае нещо ми отива целия ден с главата надолу. Когато разредиш храненията ще имаш възможност малко да си отдъхнеш и да се поподреди режима у на Дейви.

Хайде успокой се и стига си вилняла.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...



Тема И мойтанови [re: Пaлмиpa]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано19.09.02 11:39



спи на лампа от как се е родила. Детска лампа с приглушена светлина, колкото да не е съвсем тъмно. На мен изобщо не ми пречи тази светлина, даже ми се струва, че ако не свети аз няма да заспя:)))
Не знам защо, но в болницата не ни даваха да загасяме лампите заради бебетата.
И аз се чудя докога ще спи на лампа и дали няма някой път като се наложи да спи на тъмно, да не ще.
Иначе си спи в леглото, и добре, че е така щото аз със нея изобщо не мога да се наспя - като беше по-малка се гипсирах в една поза да не би да я натисна нещо, а сега пък само става, катери се, хили се и изобщо не ще да спи като е при нас в леглото.
А за храненето - и ние бяхме така - никакъв режим! Полсе сама си го създаде. Нали сега препоръчват като най-правилно 'свободния режим' - т.е. бебето само си определя всичко - кога, по колко :)))

Животът е това, което става докато правим планове за бъдещето...


Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано19.09.02 14:01



Tova vse edno che az sum go pisala. Vtoro leglo mu kupihme, v purvoto misleh, che dusheka ne mu haresva i ne stava. Mai shte se pensionira pri nas. Dano samo gadjeta da ne ni vodi ( v nasheto leglo)



Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано19.09.02 14:10



Моят син стана страхлив покрай историите за Торбалан от ДГ. Сега заспива само на лампа. И ако случайно се объркам, че взема да я изгася -веднага протестира умоляващо. А иначе като заспи я изгасям -и това. Аз изобщо не понасям да спя на светло и шумно.



Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Mamma ()
Публикувано19.09.02 14:13



Откакто са се родили и щерката и сина ми си заспиват на загасена лампа, в отделна стая... и май при нас това е по-лесния начин да заспят.
Ако лампата свети и двамата се търкалят из леглата, играят си с играчките, кикотят се и почти няма шанс да зяспят за по-малко от 1 час.
Явно си е въпрос на свикване, защото през последните 2-3 седмици се наложи да оставяме една малка нощна лампа да свети докато си легнем ние (не сме си вкъщи, живеем временно при майка ми) и забелязах, че малкия започна да мрънка, когато му загася лампата.
Започнах да се притеснявам, че ще си имаме проблеми, като се приберем вкъщи (дано да е по-скоро).

А за спането в нашето легло - неее... не мога да си представя. Ние сме си на принципа "всяко жабче да си знае гьола".
Единственото, което се разрешава е някоя сутрин през почивните дни, каката да се намърда на мястото на мама или на тати в голямото легло и да се поизлежава известно време там

А за храненето - винаги сме били на "плаващ" режим, понякога се е случвало да се проспи някое ядене, но си мисля, че по-добрият вариант е детето да се храни, когато е гладно, а не когато е "време за ядене".
Когато се роди дъщеря ми (по съвет на докторката) се опитах да и изградя режим - е, претърпях провал. Когато се опитвах да я нахраня на време, тя или въобще не искаше да яде, или хапваше съвсем малко... и 1 час по-късно вече пак плачеше, че е гладна. Та затова се отказах от стриктния режим.
... хи хи хи, а за комбинацията 3 в 1 - нашият бебок е един от спецовете в тази област и то откакто се е родил.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Larisa (непознат )
Публикувано19.09.02 16:18



Още нямам опит, чакам си бебчето съвсем скоро, но сред подаръците, които получих предварително има лампа, която се закача на самото легълце и се самозапалва, когато започне да плаче детенцето. Има разбира се и механичен режим. Светлината не е силна и мисля, че е достатъчна единствено да успокои бебчето, не да освети стаята и да те раздразни докато си спиш. Разпитай ако ти харесва идеята по бебешките магазини. За съжаление не знам от къде по-конкретно можеш да си я купиш защото както вече казах ми е подарък. Успех



Тема Re: За нощната лампа и храненетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Almira (2 sina, Canada)
Публикувано19.09.02 16:41



Da si napicha i az kompetentnoto mnenie Za lampite ne se pritesniavai i dvamata mogat bez lampa (osobeno bebeto) Ochte poveche che spi pri vas, znachi usechta che si blizo.Za golemiat e po trudno ama tam ti rechi dali si zaslujava da go otkazvach.I moiat goliam sin beche taka ama tati go otkaza ot lapmata predimno s prikazki che veche e goliam.

Za hraneneto ne se pritesniavai v nachaloto e taka niamat ustanoven rejim.Znam mnogo e umoritelno no i tova postepeno se ustanoviava.

Things that we own end up owning us.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.