Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема НЕ ХОДЕТЕ В "Св. ЛАЗАР"нови  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано01.09.02 16:01



Оставяйки встрани безпрецедентната практика да се изражда само секцио, единствено и само водени от мотивите за по-бързо раждане + по-висока цена / 1050 долара/, не бих могла да отмина лекарското безгрижие, некомпетентност и нисък морал които царят там.
След раждането на сина ми имахме неблагоразумието да направим абонамент в тази болница за една година. Цената на абонамента беше 750 лева в които са включени месечните консултации, поставянето на вносни ваксини и две домашни посещание на лекар / над тях се заплаща допълнително по 40 лева/.
За четири месеца се смениха 3-ма педиатри, който факт не позволяваше на нито един от тях да се запознае с детето ми и да е в течение с неговото състояние. Впечатленията ми за последните две педиатърки са, че са абсолютно некомпетентни, като право да направя такъв извод ми дават елементарните въпроси на които те са неспособни да дадат отговор.
Задължението от болницата да се обаждат преди всяка консултация за уточняване на ден и час не се спазваше. Бавеха с дни и седмици консултациите и поставянето на ваксините.
На една от ваксинациите установих, че вместо вносни ваксини се слагат български. В резултат на две такива ваксини детето ми беше два дена с 38 градуса температура, която не се повлияваше от медикаменти.
Потресена останах, когато разбрах, че за четири месеца нито веднъж не му е взета кръв за изследване на кръвна картина и никой от болницата не знаеше за това.
И когато преди седмица бебето ми получи възпаление на окото и едната от лекарките там ми отговори, че ще се оправи от само себе си и го остави една седимица без лечение, вследствие на което той вдигна 40 градуса температура, решихме да прекратим абонамента там.
Три пъти преди това провеждах разговори с докторката Николова /собственик на клиниката/, при всеки от които тя ме лъжеше безапелационно. Като например, че ваксините са вносни / ДТК освен българската, има и белгийска регистрирана - нещо за което тя ми каза, че не знае!/, че е взимана кръв на детето / при справка призна, че не е/, че не било необходимо да се взема секрет от окото, когато има наличие на възпаление!...
Когато вчера и се обадих по телефона, за да я уведомя, че в резултат на некомпетентността на нейните педиатри детето е с 40 темепература, използвах възможността да я предупредя, че на другият ден съпруга ми ще я посети, за да изтегли абонамента.
И, представете си, че днес когато той отиде, дежурната сестра му е казала, че сем.Николови са излезли току що, и ги няма и че няма смисъл да ги чака, защото нямали финансова възможност в момента да върнат остатъка от абонамента!
Веднага се обадих по телефона до клиниката и потърсих д-р Николова. Не беше голяма изненадата ми когато тя се обади, всъщност била си е там през цялото време, но се е скрила!
Кажете ми какъв е морала на човек /лекар!/, предупреден за посещението, при положение, че детето е с температура вкъщи и вместо мъжа ми да е до него, той се разкарва до болницата, плаща такси 7 лева отиване и връщане, а те се скриват?

Не е виновен тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава!

Мили майки, бъдещи и настоящи, не ходете в тази болница, защото освен, че рискувате собственото си здраве при секцио, рискувате и това на своите деца !

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св. ЛАЗАР"нови [re: dodo_dodo]  
Автор nadinm75 (:))
Публикувано01.09.02 22:00



UGAS, kavo bezochie



Тема Re:нови [re: dodo_dodo]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано02.09.02 09:27



Родна българска картинка!
За съжаление ....



Тема Nqma da hodim!нови [re: dodo_dodo]  
Автор Firebird (***)
Публикувано02.09.02 09:50



E to biva, to moje, ama chak tolkoz!!!



Тема аз не виждам какво толкова ти предлагат...нови [re: dodo_dodo]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано02.09.02 10:07




Нито една от услугите им по принцип не се заплаща
И 2те домашни посещения също. - при нас идваха педиатърка със сестра една седмица след раждането и след 20 дена пак. След това вече си ходехме на консултации.
Намерихме и един добър педиатър, който идва в къщи срещу 10 лв, и й прави цялостен преглед. Засега сме го викали само един път, просто ей така да я прегледа. Дано не се налага за нещо сериозно...

Направо не виждам на какво основание са си сложили тая безумна цена!:(
Би трябвало в такъв случай да са страхотни специалисти, компетентни и отговорни...но както излиза не са...
Ако е пък до ваксините - сама можеш да си ги купиш...

П.С - Оправи ли се оченцето?

Животът е това, което става докато правим планове за бъдещето...


Тема Re: НЕ ХОДЕТЕ В "Св. ЛАЗАР"нови [re: dodo_dodo]  
Автор Taya (непознат )
Публикувано02.09.02 10:53



Напълно съм съгласна. Моето мнение за въпросното "елитно" частно здравно заведение е същото. Бях се записала в "Св. Лазар" за следене на бременността, но навреме направих неизбежните изводи и реших в никакъв случай да не раждам там. Между другото имам една позната - микропедиатър, на която са предлагали работа там. Тя ми обясни, че те всъщност нямат щатен педиатър, а работят с 1-2 неуспели да си намерят другаде работа лекари, които стоят с GSM-и на повикване. Ето защо са се сменяли непрекъснато при вас, но смятам, че това е абсолютно недопустимо спрямо новородени и малки бебета, още повече ако си плащаш, при това не малко!
Както и да е, мисля, че на този етап е твърде рисковано да се обръщаш към частни здравни заведения - като че ли те обръщат повече внимание на създаването на някакви псевдо "луксозни" хотелски условия, вместо първата им работа да е високо ниво на медицинските грижи за техните пациенти!



Тема Re: аз не виждам какво толкова ти предлагат...нови [re: bejb]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано02.09.02 11:31



Проблема с окото и температурата май е от стафилококи. Утре ще е излязла цялата посявка и ще е сигурно какви са и от кога ги има. И и ако се окаже, че са от преди 5 месеца / демек от раждането/, тая клиника ще се прости с лиценза си !
Те наистина нищо повече не предлагат, и единственото ни съображение за абонамента беше добрата хигиена, стерилност които би трябвало да са неизменна част от пейзажа в едно частно заведение.
Защото знаете как и по поликлиниките, не може да си спокоен какво дете е преглеждано преди твоето...,висиш по опашки и коридори , лашкат те отсам натам и обратно...За това го направихме абонамента...а то какво излизе?

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам

Редактирано от dodo_dodo на 02.09.02 11:31.



Тема Re:нови [re: dodo_dodo]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано02.09.02 11:51



Преди време, когато бях бременна и лежах за "задържане" в бившата правителствена, доктора ми ме изписа, не че опасността е минала, а по негови думи "не знам още какво ще хванеш, ако стоиш тука".
Да не си изреждам придобивките от тогавашното лечение!
Но пък ти ще си платила много повече, за една зараза със стафилококи.
Синат ми беше също на лечение там, но буквално избягах, след като трябваше сама да му поставям диагнозите, докато лекарката му викаше "елате да видите моето майче ...". В кварталната поликлиника буквално се "родих", а чакането не се оказа чак такова, каквото си го представях. Какво че трябваше да го водя в лабораторията да му вземат кръв, а не сестра да дойде в кабинета. Важното беше, че попаднах на кадърни лекари. В случая пък с такава малка клиника, с толкова високи цени, е ясно, че контингента е строго ограничен и лекарите работище там имат много по-малка практика, отколкото в една квартална поликлиника, къдете ежедневно се сблъскват със стотици случаи и ако не са кадърни рискуват да си "заминат". но както е казано "Човек се учи от грешките си", та и ти ще знаеш занапред на кой да си повериш най-скъпото. Жалко, че е трябвало да стане, след като са поболяли детенце от некомпетентност и немарливост.



Тема Re:нови [re: Debora]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано02.09.02 12:10



Уж не беше точно така... Д-р Николов/ единия от собств./ е бил шеф на родилна зала 20 години в Майчин дом.
Педиатърката, която беше когато раждах е много добра. За зла участ малко след това напусна. Но си и звъня на нея. И сега тя лекува Денис и не ще да вземе кьорав лев! Звъни ми жената на ден по сто пъти да се интересува.. А иначе не и до нас, защото дава нон-стоп дежурства в Майчин дом.
За добро го направихме, а то... Парите не ме интересуват, защото няма по-ценно от здравето на детенцето ми и ако трябва земята ще преора, за да получи най-доброто !

А тия стафилококи какво са... Не че не съм чувала, ама само толкова..

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: аз не виждам какво толкова ти предлагат...нови [re: dodo_dodo]  
Автор Firebird (***)
Публикувано02.09.02 12:24



ami mikrobiologicheski poglednato - dori novichka, chistichka staq moje da sydyrja infekciq. Stafilokokite ne gi vijdash s prosto oko.
Ot druga strana, spartanskata atmosfera v dyrjavnite kliniki e po-lesna za poddyrjane (ne che tam lipsvat infekcii...) Prosto e po-lesno da se poddyrja edno metalno leglo, metalno shafche i tn. otkolkoto luksozno obzavedena staq.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.