Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кога започнахте да пазарувате и не само това ...нови  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано06.09.02 02:46



Вече го издускутирахме проблема какво да купуваме ама аз все още не се решавам да започна. Всъщност започнахме с това , че поръчахме леглата в една частна фабрика -имаха страхотно решение за 2ма малчугана - на 2 етажа, за бебо отдоло, за баткото отгоре. с чекмедйета за дрешки и завивки под леглата. С решетки, мрежички, матрачета и всичко останало за обезопасяване. Спрях се на този вариант понеже няма да отделя сина си поне още една година-две от нашата спалня, а и леглата които поръчахме са модулни, и в коследствие могат да се разглобят и да станат на 2 обикновенни детски легла, с които да изкарат още години.
Та това съм свършила:) Поръчала съм големите мебели, които даже незнам кога ще са готови.
А за другите покупки съм купила 2 пакета нови щипки .
Някак си ми се ще да изчакам до 26та седмица , но пък започвам все повече да се заглеждам по бебешките неща.... Струва ми се че ако тръгна да пазаря ще накупя всичко за 1 ден.
А хубаво ли е да стоят нещата после доста време ? Аз има да ги пера сигурно всяка седмица после - да са готови...
Варианта да пазарувам след раждането тотално отпада при мен, защото няма кой да го свърши това, ако всичко е ОК, ще сме си в нас няколко часа след раждането. А и в родилното трябва да съм с дрешки и одеалце, че да си взема бебчето, а и на тръгване от там някак не върви да се бухнем в 1вия магазин да напазарим :)
Та се колебая сега- да пазарувам ли вече, да изчакам ли... кога според вас е нормалното време да се започне? И няма ли опасност ако почна отсега да ме хване пазарната мания и да накупувам до раждането дрехи за една детска градина деца ? Аз направо се страхувам че няма да мога да спра

А, и моля ако някой се сети да ми каже какви медикаменти да взема предварително, за да имам възможност ако не ги намеря да ги поръчам да ми ги изпратят (леле, че глупаво звучи). Освен спирт (а той колко процента трябва да е?), Каква пудра за пъпа се купува? Тука немибацин, или какво беше вече съм забравила няма :)
А пъпа мокри ли се след раждането същия ден ? Трябва ли да изкъпя бебето или да изчакам 1 ден ? Нещо капе ли се в очите на бебето ? Някакви капки? бебето може ли да вдигне температура веднага след раждането ? Тука ги ваксинират преди да ги изпишат. Какво му се дава ако е с температура, докато го заведа на лекар? Или направо го завеждам без да давам нещо? трябва ли ми калиев хиперманганат или някакво друго подобно нещо за миенето на бебето? И да го мия ли ако е с верникса? Тук в един въпросник дето попълвах пишеше дали искам да се абсорбира, или да изкъпят бебето след раждането. С нещо маже ли се бебето след като се роди? В БГ имам някакъв спомен, че ги мажеха с олио (преварено), заради вит.К който се задържал вътре....
И въобще сещате ли се нещо което трябва да си набавя от това естество ?

леле, май ме хваща параноята




Тема Re: Кога започнахте да пазарувате и не само това ...нови [re: [desi]]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано06.09.02 03:04



Здрасти Деси!

Не се шашкай толкова! Аз започнах да пазарувам (даже и големите неща) чак в деветия месец. Купихме първо легло, количка + столче, чаршафчета, пеленки, одеалце +няколко ката дрешки- 5 бодита + 2 костюмчета (изпрах ги веднага). За да има какво да носи бебо на изписване и първите дни. Купих и едно шише предварително, голяма тенджера за стерилизация, защото не им харесах алуминиевите стерилизатори! Всичко останало набавях в движение. Тати не се справи зле - просто на него му трябват много подробни указания и няма грешка .Тъй че и вие може да направите същото -само трябва да си водиш подробни записки къде какво си видяла и ти е харесало.

Пъпчето на бебето НЕ бива да мокриш. Разбира се може да къпеш бебо, но докато не му падне пъпчето трябва много да внимавате. Аз процедирах първите дни така- една хавлиена кърпа (малка, сгъната) слагам на ръката си - отгоре бебо с коремчето надолу с пъпчето върху кърпата и на чешмата плицикаш. Чак след като падна пъпчето го къпех в коритце с поставка вече (и него си бях купила преди раждането). Пудра на пъпа не съм слагала - т.като тук няма етилов алкохол го чистих с изопропилови кърпички - едни много подходящи като точно затова направени.
Мокри кърпи не се препоръчват за новородени, така че може да не си купуваш предварително.Само памперси.

Май е това - спокойно - всичко ще е наред

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Кога започнахте да пазарувате и не само това ... [re: [desi]]  
Автор eливko (бившата Силва)
Публикувано06.09.02 10:53



За пазаруването - и аз започнах в деветия месец, преди това май само легълце бяхме набавили. Купихме чаршафчета и много малко дрешки - само най-необходимото за начало, едно одеалце и детска козметика. Тя впоследствие се оказа ненужна цели три месеца - мажехме бебо с преварен зехтин, който му понасяше много по-добре от бебешките лосиони...

За температура - в България се използваха ефералган свещички. Но мисля, че за бебето само температура над 38 C се счита за наистина висока.

За къпането - пъпчето не се мокри, докато не падне и зарастне окончателно. Може да се покрие със специална лепенка, каквито продаваха по аптеките. Да ти кажа - в Германия малките бебета не ги къпят всеки ден, а само два пъти седмично /за ужас на всички български баби, които гостуват на новоизлюпени родители/. Учудващото е, че и моя приятелка химичка в България твърдеше, че не е добре да се къпе малкото бебе много често - водата била агресивна за нежната кожичка на новороденото. Аз обаче си го къпех всеки ден и разбира се - дупето - по 6-7 пъти на ден - след всяко акане.

За калиевия хиперманганат: ние не слагахме изобщо такъв. Бебо получи обрив, когато беше на 2-3 месеца и тогава се чудехме от какво може да е. Лекарката каза, че е претопляне. Това беше доста странно, при положение, че бе зима,температурата в стаята - около 22 C, бебето - само с боди и една горна дрешка, така че се замислихме дали не е някаква алергия. Тогава започнахме да капваме по няколко капки развтор на калиев перманганат във водата за къпане, но за кратко време... Ти по-добре проучи при вас какво се слага за "стерилизиране" на водичката за бебето - може би има готови таблетки и т.н.

Сега се сещам, че е добре да си вземеш биберон-залъгалка за новородено. На мен първата нощ в болницата бебо направо ми изгриза кутрето, защото ако не спеше или не беше на гърдите ми, все искаше да "суче" и здраво смучеше...

Всичко ще е наред, не се шашкай - нещата едно по едно ще дойдат на мястото си.



Тема Re: Кога започнахте да пазарувате и не само това ...нови [re: [desi]]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано06.09.02 11:30



с големият син пазарува майка ми и то едва след като се роди.
сега с малкият обаче аз си подготвих всичко, и и то още от много рано, май започнах още в 4тия месец. преди раждането бебето си имаше всичко, изпрано и изгладено, и като се върнахме, нямаше ама това няма , онова няма. От това , че съм му накупила и подготвила всичко, Дейвид ни най-малко не пострада, напротив, на мен ми беше много удобно.
за леглата нищо не мога да се изкажа, защото при мен е невъзможно двете деца да спят заедно, нито сега , нито в близко или далечно бъдеще, много им е голяма разликата.
бебешките дрешки ги изпрах веднъж, някъде в 8мия месец, и ги завих с чисти чаршафчета, така си бяха запазили и миризмата на чисто бебешко пране.
на нас в родилното освен дрешките и одеалцето, ни трябваше и кошница , тук не можеш да си носиш бебето в колата на ръце, ние ползваме на Maxi cosi.
за медикаментите - освен спирт- моя беше 70 % , аз не си спомням нищо друго да съм ползвала/нито немибацин, само го намокрях със спирт и това е/.
при нас на пъпчето се слага щипка, и може да се къпе без проблеми бебето, пъпчето ни падна доста по-късно.
в Холандия бебетата се къпят на 2рия ден след раждането, ако си родила в болница, и на мен целия първи ден бебето ми се виждаше много мръсно. Незнам защо е така обаче. На втория ден изчакаха половината рода да дойде, и да го снимаме с камера първото ритуално къпане. Също така къпят сутрин, на мен ми се вижда неудобно, аз къпя вечер.
На нас жит К ни дадоха веднага в болницата, все още не ми е чсно защо.
Аз го мажа с бебешко олио, и този път не е алергичен, че баткото беше ужасно алергичен, тогава мажех с мас.
За в очите нищо незнам, или поне на мен не са ми казвали дали са му капали нещо.
Температурата на моето бебе, докато бяхме 3 дена в болницата му я мереха преди всяко хранене.
За калиев перманганат за първи път чувам.
Еми това е, май не помогнах много, желая ти лека бременност и после леко раждане.

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо....


Тема Re: Кога започнахте да пазарувате и не само това ...нови [re: Пaлмиpa]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.09.02 19:51



Здравей и от мен.
Аз пазарувах през цялата си бременост, даже като се върна във времето май почнах от 3 месец. Абсолютно всичко ми беше приготвено много от рано. За след това нищо не сме оставяли.
За пъпчето - ние бяхме с клипс, който го сложиха веднага след срязването на пъпната връв и нямаше проблем с къпането. Мокрех си го без притеснение докато падна.
След баня го мажех с памуче със спирт - 75 %, след това с Небацетин.
Телцето в родилният дом го мажеха с олио. Аз вкъщи с подхранващо кремче Клоран.
След като ни изписаха 5 дни в подсладената вода изсипвах 1 ампула 10% глюкоза + витамин С /5сс/+ 1/2 ампула 10% Калции. Мисля, че трябваше да го пие за жълтеницата.
Десетина дни след раждането в очите и носа се капе 0,9% натриев хлорат, ампула/ 3-4 капки/

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Благодаря ви на всичкинови [re: dodo_dodo]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано06.09.02 20:42



Ще гледам да намеря или спирт или тези кърпички за които говори Шаная. Нямам представа дали се пордава спирт тук, ама би трябвало да има, знам ли...
Ще си набавя и ампулките с калций , витамин C и натриевия хлорат (това не е ли това на което викат физиологичен разтвор?)

И много ме успокоихте- така че май ще почна да пазарувам :) Ами тос и е толкова слагко да си гушкаш бебешките неща.....

Само не разбрах като ги изпера нещата да ги гладя ли? Илид аоставя гладенето за по-близка дата до термина? Да не пожълтеят ?




Тема Re: Благодаря ви на всичкинови [re: [desi]]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.09.02 20:48



Да - физиологичен разтвор е. Много е полезно, защото прочиства. И досега като се сетя му капвам. Не вреди.
А за прането и гладенето - аз си ги изпрах предварително и си ги изгладих. Не съм забелязала да са пожълтели.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.