Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Майчин дом или Шейновонови  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано19.08.02 23:10



Вече съм средата на осми месец и още не съм решила къде да раждам.
Знам, че много се изписа за родилните домове, и че за всеки има различни отзиви според случая или човека, но искам да сондирам мнения специално за тези два.
Първоначално бях се спряла на Шейново, обаче в Майчин дом имало най-добра техника, ако евентуално нещо се закучи. В Шейново пък имало много добри специалисти. Сега последно чух за много лошо отношение с родилките в Майчин дом-абе колкото хора, толкова различни мнения.
Затова ви моля да си кажете мнението в полза на някой от двата, а аз накрая да броя резултатите и според тях да реша най-накрая, че не остана време
Благодаря предварително



Тема Re: Майчин дом или Шейновонови [re: Lolita]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано19.08.02 23:33



Шейново.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Майчин дом или Шейновонови [re: dodo_dodo]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 00:00



По време на бременността аз лежах три пъти в болница. Два пъти в Тина Киркова и веднъж в Майчин дом. Майчин дом много ми хареса. Бях в патологията на петия етаж. Дори обстановката там ми е някак по - приятна. Там хигиената не е на висота , но поне всяка стая има санитарен възел. Исках да раждам там , на по така стеклите се обстоятелства се отзовах в Шейново. Там на етажа има една баня с тоалетна за всички родилки. Хубаво е че в патологията поне има тоалетна с клекало. Аз винаги съм се възмущавала , когато на обществени места има тоалетни със седалки. За реанимацията на Шейново мога да кажа , че хигиената наистина е много добра, ама да се надявяме , че няма да ходиш там. Според мен истината е , че всичко е шанс.



Тема Re: Майчин дом или Шейновонови [re: пипи]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано20.08.02 00:07



И аз съм за тоалетните с клекало на обществени места.
Засега резултата е 1:1 значи, така ли да приемам?



Тема Re: Майчин дом или Шейновонови [re: Lolita]  
Автор ET ()
Публикувано20.08.02 01:41



Винаги досега съм лежала в Тина Киркова, за Шейново ме навива с все сили една приятелка от неонатологията към детската болница на ъгъла при Центъра по хигиена - твърди, че там били най-добри бебешките доктори и най-малко проблемни бебета пристигали в тяхната болница от Шейново - при това с правилно поставени диагнози, това за мене е сериозен аргумент, но лекарят, с който се бях разбрала за нормално раждане от Шейново е извозил друга приятелка, че ще я изражда и не се е появил, което вече ме праща право в Майчин дом при заслужаващия доверие д-р Дуковски и за мен толкова. Значи от моя сондаж за болници по-скоро Шейново, но какво да правя като докторът е от Майчин дом..... Ти в коя седмица си - аз съм в 36-та, като ми махнат серклажа ще се обадя да се похваля :-))

"...ЛУЧШЕ ВСТУПИТЬ В БРАК, НЕЖЕЛИ РАЗЖИГАТЬСЯ". САВЛ ИЗ ТАРСА


Тема Re: Майчин домнови [re: Lolita]  
Автор Firebird (***)
Публикувано20.08.02 10:04



Az smqtam - Maichin dom, pone az tam shte hodq.
1. Vednyj veche rodih tam i sym dovolna. Ne moga da kaja za losho otnoshenie, naprotiv.
2. Rodilkite sa po 2 v staq, no poneje ima malko rodilki, i po 1 gi slagat. Vsqka staq ima toaletna. Bebetata sa v ostyklen boks i do maikite i se vijdat prez cqloto vreme, a kogato iskash, mojesh da si go vzemesh. Ne bi mi bilo priqtno bebeto mi da reve v nqkoq obshta staq i nikoi da ne go poglejda.
3. Lekarkata, pri koqto hodq, predpolagam shte predpochete da sme tam, Tam raboti) samo oshte ne sym reshila dali da q angajiram za samoto rajdane.
4. Blizo mi e do kyshti - i tova ima znachenie



Тема Re: Майчин дом или Шейновонови [re: ET]  
Автор BEBl (дружелюбна)
Публикувано20.08.02 10:04



И аз съм по-скоро за Шейново, но ЕТ ме притесни.
ЕТ кой д-р е извозил твоята приятелка? Да не говориш за Нецов? Кажи нещо повече. Иначе от там ми казаха, че таткото може да присъства без проблем.



Тема Re: Майчин дом или Шейновонови [re: ET]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано20.08.02 10:07



Аз съм в 34та.



Тема Re: Майчин дом или Шейновонови [re: Lolita]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано20.08.02 10:39



хубавото му на Майчин дом е, че бебетата са при майките. лошото е, че дограмата е ужасна и духа като че ли си на къра! освен това няма топла вода и бебетата ги мият на една не ледена, ама направо студена вода! всъщност моя момък нищо му нямаше нито от духането, нито от водата... дет се вика - калихме го човека още от първия му ден на бял свят!



Тема Точно такиванови [re: ивaнa]  
Автор eливko (бившата Силва)
Публикувано20.08.02 10:44



са и моите впечатления от преди две години и половина!
Хигиената в МА не беше на ниво, но пък лошо отношение от страна на персонала не видях. Не се бях уговорила с никого и въпреки всичко раждането мина като "по вода", всички бяха много любезни и мили... Знам ли - просто така ме бяха наплашили, че може би така да ми се е сторило в сравнение с очакванията ми...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.