Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема може ли да се включа?нови  
Авторнoвo мaмeнцe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 13:41



Здравейте момичета ! Аз съм в отбора на бъдещите мами едва от 3 седмици. Попрочетох нещата, за които си говорите и установих, че този клуб е по добър от книгите, въпреки че си противоречите понякога.
Всъшност имам конкретен въпрос : От една седмица вече ми се гади, не поврущам, но това някак си събуди мигрената ми. Ужасно е :((( какво да правя, след като не мога да си пия хапчетата за главата?
Другото, което искам да попитам е: нормално ли е да ми се спи толкова много?



Тема Ами щом се налаганови [re: нoвo мaмeнцe]  
Автор saskja ()
Публикувано26.08.02 14:12



Здравей и добре дошла.
Първо, нормално е да ти се спи, аз спях в начлото по 10-12 часа.
Второ за мигрената, много гадно, друго освен да легнеш и да чакаш да ти мине май няма. Освен може би да идеш на хомеопат да ти предпише нещо или пък иглотерапия. Аз също съм с мигрена и в първите месеци ме мъчеше почти през ден. Тъмън се канех вече да отида на хомеопат (по съвети на една приятелка) и пристъпите спряха. Май някъде от около 4тия месец не съм имала проблеми (да не чуе дявола). Ако не са много силни пристъпите и можеш да ги търпиш, ако искаш изчкай още малко да видиш дали няма да престанат.



Тема Re: Ами щом се налаганови [re: saskja]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано26.08.02 16:06



За мигрената не мога нищо да те посъветвам, защото не съм имала такъв проблем, но за спането......спях където и както ми попадне, направо душицата ми спеше, ако нямаше начин да подремна. Това някъде до към четвъртия месец



Тема Re: може ли да се включа?нови [re: нoвo мaмeнцe]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано26.08.02 16:19



съвсем мнормално е да ти се спи, организмът ти в началото се приспособява към бебето, в първите месеци се оформят най-важните му органи и самото ти тяло /тъй като си има достатъчно работа/ те приспива, за да не му "хабиш енергията". така че, когато имаш възможност - спи!



Тема Re: може ли да се включа?нови [re: нoвo мaмeнцe]  
Автор БOГИ ((без)умна)
Публикувано26.08.02 20:27



Добре дошла и лека бременност!!

На мене ми беше лошо също, но главоболие съм имала много рядко.

За съня няма спор, че е нормално, щом аз, която преди 2 часа изобщо не можех да заспя, изпадах в безпаметно състояние точно между 22-22.30 часа всяка вечер. Не зная как ставаше това, но просто бях като под хипноза, заспивах и права. Това докъм третия месец. Но в сравнение с постоянното ми присъствие в тоалетната, заспиването си беше просто детска приказка.

Абе, аз не зная дали помага, защото мисля, че влияе по различен начин, но на мене ми предписаха "но шпа" за болки и контракции, ако влияе и на този тип болка, мисля, че не е вредно. А в началото пиех и бусколизин. Провери си кръвното, да не те боли оттова.

Все някога ставаш пълнолетен.........


Тема Re: може ли да се включа?нови [re: нoвo мaмeнцe]  
АвторSmiling (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 20:50



Dobre doshla i ot men!

E, vsichko e po kniga - na vsichki mnogo ni se spi, a glavobolieto i gadeneto - niamat lek ...
az hapvah po malko i uj mi minavashe, ama samo se zablijdavah
da, dokam 4-tia mesec samo :)))

Uspeh!



Тема Re: може ли да се включа?нови [re: БOГИ]  
Автор pat ()
Публикувано26.08.02 20:51



Ti mnogo si izdarjala-chak do 22 chasa.Sas parvoto mi dete,poneje hodeh na rabota i prez denia niamah vazmojnost da pochivam edvam dochakvah "Sancho".



Тема Re: може ли да се включа?нови [re: нoвo мaмeнцe]  
Автор pat ()
Публикувано26.08.02 21:00



Dobre doshla!
Ako ne hodish na rabota,pri migrenozen pristap liagai vav zatamnena staia.Na men lichno polojenieto mi se oblekchavashe malko ot natarkvane na cheloto sas ledeni kubcheta i pritiskane sas dva prasta na osnovata na nosa.
Leka bremennost!



Тема Re: може ли да се включа?нови [re: нoвo мaмeнцe]  
Автор Vache ()
Публикувано26.08.02 21:03



Добре дошла и лека бременност ти желая. Аз също имам мигрена, която лекувах, в смисъл че обезболяващите на са лечение. Моят невролог каза, че когато забременея да отида при него и да видим какво ще правим. Мен ме боля два пъти оттогава глава и само лежах. Нищо друго не можех да направя. Много е гадно, въпреки че след лечението ме боли по-рядко и с по-малка интензивност. Тази седмица трябва да отида на всяка цена. Ще ти кажа какво е станало. Ама си мисля, че няма безвредни хапове.
Поздрави!
Vache



Тема Re: може ли да се включа?нови [re: нoвo мaмeнцe]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано26.08.02 21:41



Виж какво открих






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.