Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Може ли да се храни бебе с две адаптирани млеканови  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 15:00



Храня двумесечното си бебе с Омнео1 .Яде на половината от нормата за възрастта и килограмите си, но няма колики от него. Смених го с Нутрилон . От него яде повече и видимо надебеля. Прави ми впечатление , че Нутрилона е по рядък и леко синкав на цвят в сравнение с Омнео- то. Явно й харесва повече, въпреки , че от него се появавт от време на време колики.
Знаете ли дали може едновременно да давам и двете млека. Примерно 3 пъти на ден Омнео и 3 пъти Нутрилон



Тема Re: Може ли да се храни бебе с две адаптирани млеканови [re: пипи]  
Автор kaми (хубавата)
Публикувано17.08.02 21:41



Аз смесвах Фризовом с Аптамил1,но първо попитах лекарката,по добре е да попиташ твойта лекарка.



Тема Re: Може ли да се храни бебе с две адаптирани млека [re: пипи]  
Автор Flash_ (същата...)
Публикувано17.08.02 22:01



Според нашата лекарка - може!
Може да се смесват и двете млека дори...
За свое спокойствие звънни един телефон на вашия педиатър и чуй мнението му...



Тема Re: Може ли да се храни бебе с две адаптирани млеканови [re: пипи]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано18.08.02 14:55



Аз доста дълго време без проблеми използвах комбинацията Омнео+Хумана. Но ги смесвах в една кутия от Омнео и ги давах така.



Тема Re: Може ли да се храни бебе с две адаптирани млеканови [re: пипи]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано18.08.02 20:28



moze, as t.e. bebeto mi de, e na sastite mleka.
Az mu davam kato triabva da aka, a nie akame mnogo trudno, Omneo Nutrilon, 2 kam 1, a kato pochne mnogo da aka, obratno.
I taka si gi vartia mlekata.
Vie po kolko grama iziazdate? Moeto sled 10 dena stava na 2 meseca, i sme na 120 grama veche/ot vchera de/.

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо....


Тема Re: Може ли да се храни бебе с две адаптирани млеканови [re: Пaлмиpa]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано18.08.02 23:32



moje...vajnoto e da raste...




Тема Re: Може ли да се храни бебе с две адаптирани млеканови [re: Пaлмиpa]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 23:19



Към края на втория месец започна да яде по 120мл. За нейните килограми трябва да яде по 180-210мл. , но понякога изяжда по 60мл. Средно в момента е 120мл. Има случаи в които яде и по 150мл. И понякога огладнява на 2ч, а понякога на 4. Аз не спазвам твърдо трите часа разстояние между две хранения, защото вечер яде обикновенно към 19-20ч и се събужда чак на сутринта къв 5-6ч.Но от Омнео-то яде по - малко отколкото от Нутрилон-а. Мисля ,че е заради соления му и пушен вкус. Тази вечер например яде в 18,45ч - 150мл и в 20,30ч пищеше от глад. Е тогава изяде само 60мл. Лошото е , че не знам кога колко ще иска и всеки път правя по 150мл и остатъка от храненето го изхвърлям.Според мен обаче от Нутрилона се наддава повече и и повече се расте. Искам да ви кажа и, че цената на Омнео във Фантастико - Люлин е 9,42лв ,а Нутрилона е 6,12лв , а не 12лв и 8лв съответно както на други места. Ако знаете някъде магазин с по добри цени пишете.



Тема Re:нови [re: пипи]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано19.08.02 23:39



По времето когато родих сина ми, лекарките постоянно говореха как не е хубаво да се сменя млякото. Сега като гледам повечето майки минават през няколко марки без никакви проблеми, та се чудя защо преди 5 години беше така. Лично аз и сега ме е страх да сменям млека - да си правя проби един вид, може би защото нямаме проблеми с избраното, но пък ако имахме, то първо с лекар щях да говоря. както и да е, всеки сам си решава и си прави избора.
Другото което ме учудва е количеството мляко което давате, мойте ли са злояди (съдейки по това което наддаваше сина ми, а сега и щерка ми то не са) ама е факт че тя на 7 месеца изпива максимум 150гр и то само веднъж дневно - иначе се движи около 120, а е 8.600кг - според мен това е едно нормално тегло за 7 месечно бебе.
Вярно е че всяко дете си е различно от другите - най-важното е да са здрави!



Тема Re:нови [re: Debora]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 22:38



И нашите педиатри от районната поликлиника не препоръчват смяна на млеката.Но като детето получава от едното мляко колики , а от другото разстройство как да не ги сменяш.
Мисля , че твоята дъщеря н е е злояда, но ти освен с мляко я храниш с още доста други неща нали? Докато нашите, дето са на около два месеца ядат само това . Днес бях на консултация и ми казаха , че нормата за възрастта й е 120мл.
А това с килограмите не мисля , че може да го коментираме кое е нормално и кое не. Моето бебе се роди 4050грама , а на моя позната 1400гр. В никакъв случай няма да бъдат еднакви след 2,3 дори и 8 месеца.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.