Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема бременности ниско кръвно  
Автортинkи yинkи (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 13:06



Здравейте, скоро ми казаха за този клуб и ето ме с моя си проблем. Бременна съм във 2 месец и съм с ниско кръвно от малка, сега обаче то е още по-ниско, като прибавя гаденето, повръщането и жегите направо не издържам, побърквам се. Има ли някой да сподели как се е справял и въобще как се е чувствал. Аз съм като парцал и не мога да стана от леглото, ужасно е .



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
АвторRoo (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 13:21



Zdravei
Minalata godina po tova vreme i az biah bremenna vuv vtori mesec. Moito kruvno susto vinagi si e bilo nisko, a kato se pribavi i fakta che spirah kafeto polozenieto beshe analogichno kato pri teb. Cial den si sediah v krevata / nie otidohme na more poslednite dve sedmici na july/ na hladno i sledobed kum 5.30- 6 hodeh da se kupia, deistva dosta osvezitelno. No kato cialo beshe nepriatno. Ako te uspokoiava fakta kum 15 avgust veche ne mi beshe zle po cial den :) samo sutrin i triabvashe zadulzitelno da iam nesto predi da stana ot legloto. Do septemvri veche vsichko ste ti e minalo i ste prelivash ot energia :)
Leka bremennost i spoko vsichko ste e nared!



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
Авторma5 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 13:35



Аз съм в 7-ия месец и през цялото време кръвното ми е много, много ниско а сега откриха, че и хемоглобина ми е под 100.Великият ми гинеколог ми изписа Тотема-ампули за пиене и с тях се чувствам доста добре, а и те са сравнително поносими като вкус.

Трябва да пиеш ужасно много течности и да ходиш с шапка, ако можеш си намери и място с климатик!

Успех



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано17.07.02 15:37



Не знам на теб колко ти е, но на мен рекорда ми беше 90/60. Амиии какво да те посъветвам - стой си вкъщи и се излежавай - пии повече течности. Като свършат жегите ще се почувстваш по-добре, но същинското подобрение идва с раждането.



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
АвторШoши (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 17:04



И аз съм с ужасно ниско кръвно (нормалното в добрия случай е 90/60), но откакто забременях го вдигнах. Не зная дали се дължи на течностите, но не мисля, че е това.



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: Шoши]  
Автормaka (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 10:50



Ами пий повече течности, както те посъветваха вече. И аз съм с ниско кръвно, всеки път като ми го мерят на консултациите на сестрата и се събират очите. Последния път беше 70/40, въпреки че съм вече в 6-ти месец. Ама си живея някак си и понеже съм си свикнала не ми пречи особено много. Когато ситуацията е критична и не мога да се вдигна от леглото пиа кока кола . Е бебо може би да не е във възторг, ама на мене ми действа вдигащо и веднъж, дваж в месец си го позволявам.



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
Автор Zamechtana (непознат )
Публикувано18.07.02 13:15



Zdravei, az sushto si imam golemi problemi s tova nisko kruvno... I moeto e takova po rojdenie. V momenta sum v sredata na 4-tia mesec i prez poslednite 2 sedmici chesto se subujdam s ujasno glavobolie (boli me glavata otzad i ochite... adski e nepriatno). Na poslednata konsultacia pri ginekologa mi izmeriha kruvnoto i beshe 50/90. Kazaha mi da hapvam shokolad, obache az ot dosta vreme izbiagvam da go jam, zashtoto mi se izriva liceto . Kafe pija mnogo riadko, no sega poniakoga si piivam po niakolko glutki... ili puk koka-kola..... zashtoto tova glavobolie e ujasno, a ot nego daje pochva i da mi se gadi..... i mi e edno takova...... abe kato prebita se chuvstvam . Jelaia ti ot surce v nai-skoro vreme da se pochuvstvash po-dobre! Leka bremennost



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
Автор saskja (непознат )
Публикувано18.07.02 13:48



Minalata godina edna moja prijatelka syshto beshe s nisko kryvno (i bremenna v 3ti mes. po tova vreme) i ginekolojkata i kazala, che moje da pie po edna chasha kafe na den, da pie mnogo technosti i syshto che birata deistvala dobre na nisko kryvno, za bybrecite i kryvoobrashtenieto. Ot vreme na vreme po edna chashka bira dori bilo polezno!



Тема Re: бременности ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
Авторsummer_ (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 17:24



parvata bremenost izkarah s nisko kravno, med. sestrata mi preporacha togava po vazmojnost edno cherno kafe sutrin da piia i da se nalivam s technosti....sled kato i prilojih saveta ne sam imala problemi s kravnoto...opitai moje i na tebe da pomogne



Тема Re: бременност и ниско кръвнонови [re: тинkи yинkи]  
Автортинkи yинkи (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 09:35



благодаря ви за мненията, със сигурност ще ги прилагам по-нататък, защото сега от всичко ми се повръща даже и от миризмата на кафе, докторката ми препоръча Ефортил таблетки, били безвредни, ще я видим тази работа.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.