Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Platzentata po vrteme na bremennost  
АвторBessi (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 17:19



Zdraveite!
Niakoi znae li ne6to pove4e za platzentata po vreme na bremennost?Moita e nisko dolu,a sam v 5 mesetz.Kazaha mi,4e triabva da se vdigne postepenno.A ako tova ne stane ,6te imam li problem s iznosvaneto prez poslednite mesetzi ili pak pri rajdaneto?



Тема Re: Platzentata po vrteme na bremennostнови [re: Bessi]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано16.07.02 21:54



Привет!
Аз също имах ниско прикрепена плацента в ранните месеци и се бях доста притеснила. Моята плацента се вдигна (както в повечето случаи) и накрая родих без проблеми. Ако не покрива шийката няма страшно.
BTW Има доста материали в Интернет - "placenta previa", а пък струва ми се че скоро мина и такава тема в клуба.
Не се притеснявай излишно!



Тема Re: Platzentata po vrteme na bremennostнови [re: River_]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано16.07.02 22:51



Edna moia poznata e v /-mi mesez i ima tozi problem.Ima bolki nisko dolu i lekarite i preporachaxa da pochiva i leji poveche,obshto vzeto da ne pravi pochti nishto...No mislia,che niama problem...



Тема Re: Platzentata po vrteme na bremennostнови [re: River_]  
АвторBessi (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 14:29



zdravei River!
Blagodaria ti za mnenieto.Nadaviam se i pri men da se opraviat ne6tata.No 5 mesetz vse o6te ranen li e?Neznam dali pokriva 6iikata?Ne mi kazaha.Az sam v UK i angliiskia mi ne e mnogo dobar,pak i kato hodia na pregledi vse se pritesniavam i zabraviam poniakoga da pitam tova,koeto sam si namislila.Blagodaria ti vse pak za uspokoenieto



Тема Re: Platzentata po vrteme na bremennostнови [re: Bessi]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 14:41



malko v strani ot temata:

zapisvai si na edin list vuprosite, kogato se poiaviat.
Az taka zapochnah da pravia osobenno sega kato hodia v konsultaciata sus sina si. Po-rano kato me pitaha dali imam poveche vuprosi i az vse ne se seshtah i posle si hodeh v kushti i se iadosvah.



Тема Ами азнови [re: Bessi]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано17.07.02 14:42



си записвах въпросите на един лист и там най-смело си ги прочитах



Тема Re: Platzentata po vrteme na bremennostнови [re: Bessi]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано17.07.02 15:57



На практика плацентата "мигрира" почти до края на бременноста. Всъщност тя не се движи, а се разтегля, защото матката нараства. Струва ми се, че в твоя случай тя не покрива шийката защото най-малкото щяха да ти кажат. Освен това ти говориш за ниско прикрепена плацента, а не за предлежаща плацента. Като се рових в нет-а навремето четох, че в доста голям брой от случаите се наблюдава ниско прикрепена плацента в първия и втория триместър, а в третия триместър броя е доста по-малък. Тоест почти винаги плацентата се "вдига".
Разновидносттите на placenta previa, доколкото си спомням са "placenta previa marginalis" - ниско прикрепена, какъвто май е нашия случай и най-благоприятна ситуация (плацентата допира до шийката без да я покрива, има и различни степени); "placenta previa partialis" - плацентата покрива част от шийката и "placenta previa totalis" - плацентата покрива изцяло шийката. Тук вече се налага строго следене от лекар и работата хич не е за подценяване, така че ако при теб е така 100% щяха да те предупредят.



Тема Re: Platzentata po vrteme na bremennostнови [re: River_]  
АвторBessi (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 17:05



Blagodaria ti o6te vednaj,mnogo me uspokoi.Kakto me posavetva se porazrovih v internet i popro4etoh tova onova.predupredihame samo ako imam karvene da otida vednaga do bolnitzata.Ina4e mi nasro4iha videozon 4ak na 36 sedmitza i pregled na 37.I az predpolagam,4e ne sam v 4ak tolkova lo6o polojenie.nadiavam se vsi4ko da se opravi na vreme.



Тема Re: Platzentata po vrteme na bremennostнови [re: Bessi]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано18.07.02 18:08



Аз бях с тотална предлежаща плацента.Без да ти разказвам подробности,ще
ти кажа че няма нужда да се притесняваш предварително.Всяка бременност
е различна и за всяка жена случая е персонален .
Мисли си за хубави неща ,а не за патологията при бременни.
Дано всичко да е в ред.
Стискам ти палци.



Тема koga?нови [re: Neli]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 11:01



w koi mesec mogat da ti slojat takawa diagnoza - predlejashta placenta?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.