Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Molja,kagete Primerno Menu na Bremenna?  
Автор veronikka (svetulka)
Публикувано12.07.02 21:30



veche se pobarkah,njamam nikakvi oplakvanija ot bremennostta/v 11g.sedmiza/ osven tozi pusti glad koito me machi osobeno sutrin ,ogladnjavam 4-5pati na den i se chudja s kakvo da raznoobrazja meniuto si vseki pat.
Kagete mi vie kak se spravjate ili kak se spravjahte kogato bjahte bremenni?
Sigorno vaprosa mi vi izglegda glupav.Vegetarianka sam zachtoto ne ponasjam mirizmata na meso osven riba i jaiza.Osven tova az sam zlojada ot malka a sega trjabva da jam nasila zachtoto inache chte mi primalee ot glad.S kakvi hrani moga da si otvarjam pone malko apetita kam hraneneto?
Blagodarja na vsichki rechili da mi otgovorjat na glupavijat vapros




Тема Re: Molja,kagete Primerno Menu na Bremenna?нови [re: veronikka]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано12.07.02 22:27



ami az shte ti kaja kakvo iam...
sutrin edna i sushta zakuska...svareno ili purjeno(na ochi) iace-edno...Tuk imamme edni bisquits(malko hlabche..kolkoto edna filia hliab...) i becon dve rezencheta...koeto ti niama nujda da iadesh...Izpivam edin sok ot grapefruit 350 ml...Moje i kafe..zavisi ot nastroenieto...
ako ogladneia poveche sutrin...sum se zapasila s malki morkovcheta ,sladki sa i moga da iazaim dve ,tri torbichki...
Na obiad..zavisi ot nastroenieto ..gledam da e neshto ne mnogo zashtoto mi stava tejko...ama ili chereshi,ili salata..(poniakoga "mandja"..ako sum si donesla ot vkushti)..Maika mi mi pravi posten giuvech ili oriz s domati ili oriz s cial kup drugi zelenchuci...supa ot grah,leshta...Pravia si edna salata...Makaroni,domati ,krastavici,surova chushka,kashkaval,luk,poniakoga chesun( az slagam i shunka)...olio ,ocet i sol i cheren piper...Super e...
Vecher si praveh sheik s mliako ,banani i iagodi (i ananas poniakoga...)
ei takiva naprimer...




Тема Re: Molja,kagete Primerno Menu na Bremenna?нови [re: veronikka]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано13.07.02 00:17



Значи , докатобях бременна, и с първото и с второто дете, четях една книга "Аз чакам дете" на Лоранс Перну. Книката е доста елементарно написана, обаче частта за храненето беше доста добре разработена, там имаше примерни менюта, и изобщо какво можеш, какво не, тъй, че грабвай я, и на екс. После ставаш изгладняла и излапваш де що ти видят очите.
Майтапа настрана, ама аз все си бях гладничка, и редобно си похапвах в 12 например /вечерта де/.
Обаче честно аз не спазвах никакви примерни менюта, лапах каквото ми харесваше, например , уф, айде без промери да не ти се дояде, ама ей , така, хич и не съм ги гледала калорийките, и май не станах кой знае колко дебела...
Успех в яденето, и да расте бебчо!



Тема Re: Molja,kagete Primerno Menu na Bremenna?нови [re: Пaлмиpa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано13.07.02 00:23



Я кажи за корема с второто :) Моя много бързо щръква, а иначе не дебелея... ама на 15 седмици съм като в 6ти месец и нищо не ми става



Тема Re: Molja,kagete Primerno Menu na Bremenna?нови [re: veronikka]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано14.07.02 02:40



Аз напоследък много се ровя за информация за Петър Дънов и попаднах на това в кой ден от седмицата каква храна трябва да се яде според него. Залепила съм го на хладилника и ако не друго, поне ми помага по отношение на разнообразието в храненето. Ето го:

Неделя

Слънце: ориз, леща,грозде, портокали, мандарини ,стафиди, слънчоглед, зеле, овес, ръж, ечемик

Понеделник

Луна: зеле, лапад, лобода, зелен фасул, марули, краставици, царевица зелена, картофи, домати , бакла, тикви, гъби

Вторник

Марс: коприва, червени чушки, домати, лук , чесън, хрян, бяла ряпа, репички; храни, които съдържат лютевина и желязо

Сряда

Меркурий: моркови, круши, леща, зряла царевица , магданоз, чубрица; жълто обагрени плодове

Четвъртък

Юпитер: картофи, тикви, бамя, мляко, фъстъци, растително масло, орехи, бадеми, маслини, жито, праскови

Петък

Венера: грах, сусам, череши, ябълки, сини сливи, смокини, вишни, чгоди, малини, дини, мащерка

Събота

Сатурн: орехи, бадеми, лешници, кестени, сини патладжани, зрял боб, черна ряпа, кафе, какао, боровинки, шипки ,черупкови и с голяма калоричност плодове ,



Тема Re: Molja,kagete Primerno Menu na Bremenna?нови [re: doktorka]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано14.07.02 02:49



Боже, колко добре звучи тази салата с макароните, утре непременно ще си направя Отсега предчувствам колко ще ми хареса



Тема Re: Molja,kagete за кафетонови [re: Lolita]  
АвторKpиcтa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.02 11:27



Гледам тук в 2 от отговорите се препоръчва и кафе. Това ми беше единствения вреден навик, който спрях още когато се опитвах да забременея.
Не че съм пила много - 1 кафе сутрин, но много ми липсва сега. Чета противоречиви мнения по въпроса вредно ли е или в малки количества не е страшно.
Вие как мислите?
Аз, като ли чакам само някой да ми каже, че не е вредно да се втурна към кафеварката
Честно, много ми липсва....



Тема Re: Molja,kagete за кафетонови [re: Kpиcтa]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано14.07.02 11:49



Искам да уточня, че това меню не е специално за бременни, просто ми помага да си приготвям разнообразна храна, като си избирам по нещо или по няколко от изброените неща. А за кафето, на мен много рядко ми се допива откакто не пуша и смятам, че в малки количества не е вредно, но не всеки ден на гладно. Пък и сега има безкофеиново кафе, което можеш да си пиеш и всеки ден, ако много ти липсва, за него не съм чула да е вредно



Тема Re: Molja,kagete за кафетонови [re: Kpиcтa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано14.07.02 11:50



Аз си пия кафе, пиех и с първата си бременност. Разбира се ако пиеш силно кафе примерно по 3-4 пъти на ден сигурно не е особенно полезно дори и да не си бременна ...

Но пък можеш да си купиш спокойно кафе без кофеин и да си пиеш колкото искаш :) В повечето случаи аромата на топлото кафе е това от което се нуждая не толкова самото кафе и често чашата ми си остава наполовина :)

Можеш да пиеш и Инка :)



Тема За кафетонови [re: Kpиcтa]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано14.07.02 18:09



Значи като бременна съм изпила огромни количества кафе! Бебето ми е супер, и само един път/или два най-много/ да е буйствало малко повече след като бях прекалила с повече от 3 кафета например.
Обаче незнам дали ти ще се чувстваш добре, на мен първите 3 месеца ми се гадеше само като ми замиришеше на кафе, а аз съм изпечен кафеман....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.