Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За поверията след раждането...нови  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 17:33



ами аз докато се мотам пред компютъра, и тук заваля поредната порция дъжд, и ми пропадна психотерапията, та реших да питам за поверията за след раждането...
Чела съм за поставяне на метли, връзване на конец/червен/, и ей такива ми ти работи...., абе и аз що ли се занимавам с такива работи, ама така ме бяхте шашнали с подстригването по време на бременност. Синът ми обаче има нормална за големината си пишка, макар да се подстригвах 4 пъти докато бях бременна, надявам се и когато порасне да му върши работа, че да не вземе да ме обвинява, хи,хи, хи.
Казвайте мили майчета какво да връзвам, или да развръзвам, да слагам или да не слагам, че съм много зле с материала, да не взема да пропусна нещо, че да ме е яд после...
А и още нещо, кога идвали 3-те орисници, преди или след 40-тия ден? Според майка ми трябвало да се оставяло ядене около бебето, нещо сладко, та да му пожелаели все хубави работи...



Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: Пaлмиpa]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.07.02 17:42



Абе аз не вярвам на тия работи, ама ела да ме видиш преди седмица!
Значи Денис е много добро дете /не, че е мое - кротък, послушен, засмян, хранещ се, спящ, просто бебе-мечта. И естествено по градинките и по улиците всеки ти се заглежда в количката. И един ден като се размрънкя онова ми ти дете, няма спирка. Тикам аз количката, той крещи от вътре /не реве, а буквално крещи, цинкя, както аз викам/, хората се въртят след мене, ужас!
През ноща не ще да спи това дете. Страшно неспокоен, нервен чак. Все едно някой ми е сменил детето. Абе не е същото дете!
Обаждам се веднага по телефона и ми казват - детето ти е урочасано, има хора с лоши очи. Казаха ми едни думички да повтарям, вързах му синьо манисто......и детето се оправи.
А кажи ми въобразявам ли си, какво ли?

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: dodo_dodo]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 17:47



Вай, казвай думичките, може и на бележка ако искаш, че какъвто съм Перко Наумов, на мен ще вземе точно да ми се случи...
с мънистото ще го наглася някакси...



Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: Пaлмиpa]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.07.02 18:04



Пуснах бележка, ама незнам дали си я получила, защото нещо оплесках при пускането. Ако не си - пиши - пак ще пусна.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: Пaлмиpa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано11.07.02 18:10



С първото и аз се бях "втелясала" - то не бяха червени конци под входната изтривалка, то не бяхе метли зад вратата, желязо под леглото, конци на колички, ръчички, креватчи, монетата от погачата и тя под матрака. То не беше пръскане със светена вода след всеки външен у дома, или пък измиването на лицето след разходка, то не бяха гасенета на кибритени клечки. С две думи - УЖАС и ПАНИКА. Дори и стигнах до голямата глупост да го водя да му леят куршум.
Сега с второто, ама НИЩО. Ако не се брои дето носеше мартеничка през март. А тука всеки като те срещне все възклицава "колко хубаво бебе" (на всички бебета така им казват, не че моята е красавица).
Та като гледам съм си оставила суеверията относно бебетатат в БГ.
Де да можех и другите да оставя там, че сега съм обхваната от тиха лудост (поне не ми личи), след като на мъжа ми му падна в събота халката в океана.
А иначе, ако на теб ти помага ад се чувстваш спокойна, то прави каквото се сетиш. Имаше една книжка, като ходиш в Бг си я потърси на Славейков, мисля че името й беше "Суеверията в България", една такава малка, почти джобен формат. Бях си я купувала като забременях с първото, но за щастие ми я взеха и не ми я върнаха, че ако я бяха върнали сега да съм в Карлуково предполагам.




Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: Debora]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 18:54



Значи, без паника моля!
Абе и клечки гасихме, за ужас на холандската част от населението в къщи, и конци връзвахме, ама майка изпадна в стрес когато и двете учителки на големия син дойдоха да видят бебето, та излиза къщата с белина, защото едната кихна, та мъжът ми който е горкия алергичен към белината седя 2 часа в градината докато се измирише...а пък другата според нея гледала злобно/ама тя така си гледа женицата/, та михме бебето с преварена вода, и овързахме къщата де що имаше в червено...
Само двата балона на врата ти отвън са сини, ама те от дъжда и вятъра се смалиха, и гледам днес , съвсем загубили от достолепието си да оповестяват за появата на синчето...



Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: Пaлмиpa]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 22:35



Ще се пукна от смях като ви чета,ето ме още се треса и не мога да спра.Аз повечето от тези работи за първи път ги чувам.Моите и двете деца са родени в US и още в болницата сума ти народ се изреди да ги гледа,носи и ахка колко били сладки,но и през ум не ми е минавало за сини мъниста или червени конци,а пък нищо не се е случвало.А майка ми заведе в България сина ми преди месец и още втория ден ми се обади,че някакви пусти комшийки сигурно са урочасали детето,и тя го водила да му леят куршум и всичко се оправило след това.



Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: Y-R]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано11.07.02 23:01



И на мен сега ми е смешно как уговарях един циганин да свали от коня си манисто! Че конско мънисто трябвало да бъде



Тема Re: За поверията след раждането... [re: Y-R]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 23:02



абе тебе ти е смешно, ама аз сега като си заведа бебето в Бг, и всички злобарски съседки ще започнат да го одумват, и да коментират, та няма да се учудя, ако го урочаса, ей, така от злоба някоя.
Затова и си питам, и хич не ми е смешно даже. И тук, в Холандия никой не урочасва, и всички братя и сестри на мъжът ми ми се изтърсиха още на първия ден след като родих Дейви, ама като знам психологията на българина, само чакат някой вещици от блока където живеят нашите, и почват да потриват ръце и да кълнат, както ми проклетисваха кучетата...
Големият е по-лесен, защото той е джаста - праста, и ги слага на място, но малкото е беззащитно, та така...



Тема Re: За поверията след раждането...нови [re: Пaлмиpa]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано12.07.02 00:18



Chestno kazano i as ne gi biax chuvala povecheto ot tezi poveria,osobeno tova s konskoto manisto..xa xa,no maika mi mi e oblichala belioto naopaki kato bebe.Protiv uroki i da ne se drazni kojichkata ot rabchetata i shevovete(ednovremeshnite bebeshki dreshki ne biaxa nai-finite)...Tova niama da navredi na bebeto,no mislia,che se pritesniavash izlishno...Dano vsichko e nared...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.