Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Контрацепция след ражданенови  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано08.07.02 22:45



Сигурно темата е дъвкана, обаче нямам време да ровя в архива, та ако някой е взимал таблетки "Novinette"/дано ги изписвам правилно/, да ме светне с информация.
Интересува ме дали са подходящи за раждали, кога могат да се започнат, трябва ли ми преглед от гинеколог и ей такива неща. ако някой ползва някакъв друг сигурен метод, моля да ми каже. Само да не е спирала.
Благодаря предварително.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
АвторNevena (Нерегистриран)
Публикувано08.07.02 22:57



Ne vzimai nishto hormonalno, dokato kurmish, nishto che kazvat, che progesteronovite preparati sa OK. Nie vse oshte sme na prezervativi i az chakam da mi otrejat trubite. Hormonite, osven che preminavat v kurmata sa i inhibitor na laktatsiata. Iavno burzo si se vuzstanovila shtom veche zadavash tozi vupros



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Nevena]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано08.07.02 23:14



Уаааа, не си режа единствената тръба, та ако ще турско да стане! Това ми се вижда много садистична мярка! Ами ако изведнъж след време решиш да си имаш друго детенце?
Не съм се възстановила напълно, ама ме интересува, защото ще си ходя в Бг, та искам да се сдобия с информация. Тук нашиот хекимин дава каквото му е дошло на ума сутринта , без да се съобразява с особеностите на жената.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано08.07.02 23:18



Отиди непременно на лекар, аз имах проблеми със сърцето, защото преди 10 години си изписах сама противъзачатъчно, което не ставало за пушачки, а тогава пушех. Иди и при педиатър и питай и там, а иначе никога не е рано, иначе се забременява и от поглед :-)
Невена, какво ще си правиш на тръбите по-точно? Аз мислех, че ги връзват и че такава стерилизация е обратима, тоест, ако решиш, че пак искаш дете, те оперират наново и можеш? Така ли е или дрънкам глупости?



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: ET]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано09.07.02 00:06



"Новинетте" не са за кърмачки. За кърмачки има специални хапчета с ниско хормонално съдържание, но те се смятат и за по-малко сигурни. Ако не държиш на хапчета, можеш направо да минеш на противозачатъчни свещички. Те не оказват влияние върху кърмата или хормоналното равновесие, а само убиват сперматозоидите, преди да навлязат в тръбите. Доста са сигурни, неудобството е само, че трябва да се поставят 10 минути преди акта и действат най-ефективно до един час. Мисля, че са доста разумна алтернатива между хапчетата и презервативите.

А ако искаш хапчета, непременно питай гинеколога си. Иначе може да стане беля.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: ET]  
АвторNevena (Нерегистриран)
Публикувано09.07.02 01:02



Sterilizatsiata e kraina miarka i se schita za neobratima. pri opit za obrushtane na ligatura (vruzvane) ima opasnost ot izvunmatochna bremennost. Imah mnogo problemi okolo rajdaneto, rodih 12 sedmitsi predi termin sus seccio pospeshnost i GPti ne pojela da vadi kontsite, shteli da se raztvoriat, ama i do sega sturchat nailoni ot sredata i chakam za konsultacia s hirurg. Umiram ot bolki. Bebcho e revliv i ima reflux, neprekusnato povrushta sled mliakoto, oshte hodim po doktori, ne shte da iade i iska samo banan, i to v tochno opredelena konsistencia. Otnosheniata s muja mi sled rajdaneto se promeniha, da ne kaja porazvaliha, niamam socialen kontakt, tui kato povecheto poznati i priateli oshte niamat detsa ili me izbiagvat, ili az niamam vuzmojnost da se sreshtna s tiah, standarta ni na jivot se srina i izobshto..... Imam fobia ot bremennost i rajdane, a ne priemam aborta. Ako edin den iskam vtoro, bih osinovila. Az vsushtnost niama da reja trubite, sega ima nova procedura, pri koiato vkarvat topcheta v trubite i gi zapushvat, kato mejduvremenno zabremeniavaneto e opasno, zaradi tova, che moje da se poluchi izvunmatochna.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Nevena]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано09.07.02 07:27



Nevena мила,
Изкрено ти съчуствам за проблемите, които са те налегнали. Така както го описваш обаче тази процедура, която ти предстои е доста страшничка. Всеки сам знае какво е най-добре за него и въобще не искам да се меся особено в такава деликатна тема. Но помисли малко и от дистанция. Не е ли възможно нещата да се променят в близките 5, 10 или дори 15години. Това решение е необратимо и дано един ден да не съжаляваш за решението си. Искрено ти желая късмет и много сили да се справиш. Имам чувството че ако знам че не мога повече да имам деца, това ще се отрази на секса, като че нещо ми е било отнето. Аз въпреки че имам вече 2 деца и както знаем това е "нормата" в БГ, все още не мога да се престраша да използвам контрацептив, който би намалил шансовете ми за следваща бременност. Затова и не използвам спирала, понеже кърмя не вземам и хормонални таблетки, та караме на добрия стар презерватив. Не казвам, че е най-доброто решение за всички но за мен засега това е най-приемливия вариант. Пък и ако стане "фал", няма да си зарежа детенцето.
Всичко най-хубаво ти желая на теб и на бебчо (който се казва като мъжа ми)!



Тема Ниенови [re: Пaлмиpa]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано09.07.02 08:58



няколко пъти използвахме свещички докато кърмех. Да ти кажа, малко е гадно - айде остави, че се слагат 10мин преди акта (то горе-долу докато има цуни-гуни минават 10 мин), това че "затоплят" също не пречи чак толкова, ама да знаеш как се пенят понякогаааааа....да не ти е работа. И си минахме на познатата техника с презерватив, макар, че ТОЙ е виновника да имам второ дете (май).
На спирала не мога да се реша, а таблетки тогава не пиех заради кърмата - не исках бебелинка от рано да свиква на такава контрацептивна техника, щото може да привикне и после да не й действат (хихихихи-представяш ли си един ден да ме обвини, че не й действат хапчетата, щото ги е "пила" с кърмата, или още по-лошо - да каже, че не може да забременее заради това...но всъщност Вие сте мъж и няма да имате такива проблеми), но пък докато порасне за "тези" неща кой знае какво ще измислят...



Тема Re: Ниенови [re: Smile.]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано10.07.02 22:41



Ха така, я ми кажи сега за тия свещички моля те!!
Значи аз си купих Патентекс овал / твоите същите ли са?/, веднъж ги използвахме и аз буквално се подпалих, а за мъжа ми да ти говоря
Горкичкият, жив го ожалих.
Питах в аптеката и ми казаха, че няма такова нещо, че за първи път чували такива оплаквания, други майки също споделиха, че за първи път чуват за такива "странични ефекти".
Та аз си помислих, че нещо с мъжа ми сме се повредили. Но май не сме само ние!
Кажи ми моля ти се какво е това "затопляне", че като се сетя се изпотявам на деликатно място!

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Ниенови [re: dodo_dodo]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 00:20



Така, значи дотук ясно, няма да се палим с мъжът ми, ама никой ли не е чувал за тия таблетки "новинетте" бре майки?
Освен това май тия кремове не дават 100% гаранция, а на мен ми трябват, абе като минимум 99%.
Няма да ги пия докато се изтезавам с помпата за кърма, ама за след това, нещо трябва да се направи, че ...хм, хм, изприщвам се от мисълта за големия корем, може би защото ми е много прясно.
Някое майче да си спомня случайно докато имаше кървене след раздането, че при мен от вчера спря, а е 13 ден след секцио. Не си спомням май нищо от първото ми дете, ле-ле, колко ми е била къса паметта...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.