Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Контрацепция след раждане  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано08.07.02 22:45



Сигурно темата е дъвкана, обаче нямам време да ровя в архива, та ако някой е взимал таблетки "Novinette"/дано ги изписвам правилно/, да ме светне с информация.
Интересува ме дали са подходящи за раждали, кога могат да се започнат, трябва ли ми преглед от гинеколог и ей такива неща. ако някой ползва някакъв друг сигурен метод, моля да ми каже. Само да не е спирала.
Благодаря предварително.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
АвторNevena (Нерегистриран)
Публикувано08.07.02 22:57



Ne vzimai nishto hormonalno, dokato kurmish, nishto che kazvat, che progesteronovite preparati sa OK. Nie vse oshte sme na prezervativi i az chakam da mi otrejat trubite. Hormonite, osven che preminavat v kurmata sa i inhibitor na laktatsiata. Iavno burzo si se vuzstanovila shtom veche zadavash tozi vupros



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Nevena]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано08.07.02 23:14



Уаааа, не си режа единствената тръба, та ако ще турско да стане! Това ми се вижда много садистична мярка! Ами ако изведнъж след време решиш да си имаш друго детенце?
Не съм се възстановила напълно, ама ме интересува, защото ще си ходя в Бг, та искам да се сдобия с информация. Тук нашиот хекимин дава каквото му е дошло на ума сутринта , без да се съобразява с особеностите на жената.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано08.07.02 23:18



Отиди непременно на лекар, аз имах проблеми със сърцето, защото преди 10 години си изписах сама противъзачатъчно, което не ставало за пушачки, а тогава пушех. Иди и при педиатър и питай и там, а иначе никога не е рано, иначе се забременява и от поглед :-)
Невена, какво ще си правиш на тръбите по-точно? Аз мислех, че ги връзват и че такава стерилизация е обратима, тоест, ако решиш, че пак искаш дете, те оперират наново и можеш? Така ли е или дрънкам глупости?



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: ET]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано09.07.02 00:06



"Новинетте" не са за кърмачки. За кърмачки има специални хапчета с ниско хормонално съдържание, но те се смятат и за по-малко сигурни. Ако не държиш на хапчета, можеш направо да минеш на противозачатъчни свещички. Те не оказват влияние върху кърмата или хормоналното равновесие, а само убиват сперматозоидите, преди да навлязат в тръбите. Доста са сигурни, неудобството е само, че трябва да се поставят 10 минути преди акта и действат най-ефективно до един час. Мисля, че са доста разумна алтернатива между хапчетата и презервативите.

А ако искаш хапчета, непременно питай гинеколога си. Иначе може да стане беля.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: ET]  
АвторNevena (Нерегистриран)
Публикувано09.07.02 01:02



Sterilizatsiata e kraina miarka i se schita za neobratima. pri opit za obrushtane na ligatura (vruzvane) ima opasnost ot izvunmatochna bremennost. Imah mnogo problemi okolo rajdaneto, rodih 12 sedmitsi predi termin sus seccio pospeshnost i GPti ne pojela da vadi kontsite, shteli da se raztvoriat, ama i do sega sturchat nailoni ot sredata i chakam za konsultacia s hirurg. Umiram ot bolki. Bebcho e revliv i ima reflux, neprekusnato povrushta sled mliakoto, oshte hodim po doktori, ne shte da iade i iska samo banan, i to v tochno opredelena konsistencia. Otnosheniata s muja mi sled rajdaneto se promeniha, da ne kaja porazvaliha, niamam socialen kontakt, tui kato povecheto poznati i priateli oshte niamat detsa ili me izbiagvat, ili az niamam vuzmojnost da se sreshtna s tiah, standarta ni na jivot se srina i izobshto..... Imam fobia ot bremennost i rajdane, a ne priemam aborta. Ako edin den iskam vtoro, bih osinovila. Az vsushtnost niama da reja trubite, sega ima nova procedura, pri koiato vkarvat topcheta v trubite i gi zapushvat, kato mejduvremenno zabremeniavaneto e opasno, zaradi tova, che moje da se poluchi izvunmatochna.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Nevena]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано09.07.02 07:27



Nevena мила,
Изкрено ти съчуствам за проблемите, които са те налегнали. Така както го описваш обаче тази процедура, която ти предстои е доста страшничка. Всеки сам знае какво е най-добре за него и въобще не искам да се меся особено в такава деликатна тема. Но помисли малко и от дистанция. Не е ли възможно нещата да се променят в близките 5, 10 или дори 15години. Това решение е необратимо и дано един ден да не съжаляваш за решението си. Искрено ти желая късмет и много сили да се справиш. Имам чувството че ако знам че не мога повече да имам деца, това ще се отрази на секса, като че нещо ми е било отнето. Аз въпреки че имам вече 2 деца и както знаем това е "нормата" в БГ, все още не мога да се престраша да използвам контрацептив, който би намалил шансовете ми за следваща бременност. Затова и не използвам спирала, понеже кърмя не вземам и хормонални таблетки, та караме на добрия стар презерватив. Не казвам, че е най-доброто решение за всички но за мен засега това е най-приемливия вариант. Пък и ако стане "фал", няма да си зарежа детенцето.
Всичко най-хубаво ти желая на теб и на бебчо (който се казва като мъжа ми)!



Тема Ниенови [re: Пaлмиpa]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано09.07.02 08:58



няколко пъти използвахме свещички докато кърмех. Да ти кажа, малко е гадно - айде остави, че се слагат 10мин преди акта (то горе-долу докато има цуни-гуни минават 10 мин), това че "затоплят" също не пречи чак толкова, ама да знаеш как се пенят понякогаааааа....да не ти е работа. И си минахме на познатата техника с презерватив, макар, че ТОЙ е виновника да имам второ дете (май).
На спирала не мога да се реша, а таблетки тогава не пиех заради кърмата - не исках бебелинка от рано да свиква на такава контрацептивна техника, щото може да привикне и после да не й действат (хихихихи-представяш ли си един ден да ме обвини, че не й действат хапчетата, щото ги е "пила" с кърмата, или още по-лошо - да каже, че не може да забременее заради това...но всъщност Вие сте мъж и няма да имате такива проблеми), но пък докато порасне за "тези" неща кой знае какво ще измислят...



Тема Re: Ниенови [re: Smile.]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано10.07.02 22:41



Ха така, я ми кажи сега за тия свещички моля те!!
Значи аз си купих Патентекс овал / твоите същите ли са?/, веднъж ги използвахме и аз буквално се подпалих, а за мъжа ми да ти говоря
Горкичкият, жив го ожалих.
Питах в аптеката и ми казаха, че няма такова нещо, че за първи път чували такива оплаквания, други майки също споделиха, че за първи път чуват за такива "странични ефекти".
Та аз си помислих, че нещо с мъжа ми сме се повредили. Но май не сме само ние!
Кажи ми моля ти се какво е това "затопляне", че като се сетя се изпотявам на деликатно място!

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Ниенови [re: dodo_dodo]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 00:20



Така, значи дотук ясно, няма да се палим с мъжът ми, ама никой ли не е чувал за тия таблетки "новинетте" бре майки?
Освен това май тия кремове не дават 100% гаранция, а на мен ми трябват, абе като минимум 99%.
Няма да ги пия докато се изтезавам с помпата за кърма, ама за след това, нещо трябва да се направи, че ...хм, хм, изприщвам се от мисълта за големия корем, може би защото ми е много прясно.
Някое майче да си спомня случайно докато имаше кървене след раздането, че при мен от вчера спря, а е 13 ден след секцио. Не си спомням май нищо от първото ми дете, ле-ле, колко ми е била къса паметта...



Тема Re: Ниенови [re: Пaлмиpa]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.07.02 00:30



Късметлийка! Аз кървих 48 дена. Медувременно спрях да кърмя. Десетина дена след това ми дойде
И така до безкрай.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Ниенови [re: Пaлмиpa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано11.07.02 00:30



Тук при нас за гърмачки предписват Minipill , който не садържа просестерон, или инжекция със естроген (не съм сигурна в изписването - чух го за пръв път вчера на консултацията като ме питаха какъв метод за контрацепция ще исбера за след раждането). Препоръчаха ми инжекцията, имала 3 месеца предпазване, после се повтаря. Било най-доброто за кърмачки, А таблетките с прогестерон (нормалните противозачатъчни) не ги препоръчват.

За цикъла- аз кърмех а ми дойде на 28мия ден. Кървих около 14 дена, но имах кюртаж след раждането.



Тема Re: Ниенови [re: Пaлмиpa]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано11.07.02 01:09



vij..ne vzimai hapcheta na svoai glava...
az sled purvoto se kachih na trifazni( s 3 razlichni koncentracii) i posle na monofazni za 5 godini..bez problem...Zapochva se 6 sedmici sled rajdaneto...
spiralite sa mnogo nadejdni...
a sveshtichkite sa "beznadejdni"...
prezeravtivut e nai-dobroto...
da se izprazva otvun ne osobeno dobro..(makar che 5 godini raboti kato metod..predi da s eprovali)
izvodut...ne vzimai nishto na svoia glava...




Тема Ами точно това енови [re: dodo_dodo]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано11.07.02 08:26



аз се затоплям "около" свещичката, а той хем да ..нали разбираш...хем вика "ух, пари!". Доста комично е в този деликатен момент.



Тема Има едни хапчетанови [re: Пaлмиpa]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано11.07.02 08:28



за след това. казват се Postinor-Duo - първата се пие до 72 часа след акта, а другата 12 часа след първата.
Новинетте съм чи "чела", но най-препоръчват Regulon.
Сега както се сещам - на началната страница на дир-а най имаше някаква реклама.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Nevena]  
Автормaka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 11:30



Невена днес ти пиша вече втори постинг . Успокой се! Явно много си се намъчила покрай раждането и първите дни на отглеждането. Ако нямаш и помощ отникъде, наистина можеш да бръмнеш. Знам какво е , много ти съчувствам. Но, тъппение ! Ще дойдат и добри времена, раната ще зарастне, бебето ще порастне.Като наместят нещата,а за това е нужно време, ще погледнеш по ведро на живота. И друго бебенце ще поискаш. Затова за стерилизацията недей толкова да се палиш. Мисля, че човек трябва да е страшен мизантроп, за да направи такова нещо. Желая ти бързо възстановяване и кураж!



Тема Re: Има едни хапчетанови [re: Smile.]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано11.07.02 11:39



не постинор!
разказват ти играта... по4ваш да пикаеш кръв.



Тема Re: Ниенови [re: Пaлмиpa]  
Автор Maлy (brasileira)
Публикувано11.07.02 13:57



Аз съм ползвала Novinette, но ги спрях, защото ми се появиха леки проблеми с черния дроб от тях.
Иначе нямаха странични ефекти, освен че не изпитвах никакво желание за секс.



Тема Re: Ниенови [re: doktorka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 14:03



Защо не е особено добро да се изпразва отвън ?



Тема Re: Ниенови [re: doktorka]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 15:17



нямам нищо против спиралата, обаче...
1. падала ми е спирала
2. изкарала съм извънматочна бременност и имам само ЕДНА тръба и не рискувам
3. спиралата поддържа постоянно, макар и слабо възпаление на лигавицата на матката
4. имам секцио
с две думи - все противопоказания.
Трябват ми таблетки.
Там незнам какви, сега като отида в Бг ще си търся, ама исках мнение от вече изпитали на гърба си. Тук домашния лекар, а не гинеколога изписва противозачатъчни, а нашето GP - жив да го ожалиш милият.



Тема Re: Има едни хапчетанови [re: Smile.]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 15:19



Какви са тия "Регулон"? Стават ли за раждали? Дебелее ли се от тях?
Да не стана някоя бухта, че и без това имам още 5 килограма да свалям от бременността?



Тема Re: Има едни хапчетанови [re: Пaлмиpa]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано11.07.02 15:28



виж това - не е кой знае какво, ама все пак...



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 16:18



и мен това ме притеснява:(

Знам, че сега след секциото трябва да се пазя от забременяване поне 1 година. Обаче имам големи резерви спрямо таблетките, спиралите не одобрявам поради морални съображения (зечеваш дете, а после го убиваш като не му даваш да се имплантира) а също и поради риска от извънматочна. Свещичките виждам не са особено удачни. Засега я караме по "баламския" начин, но така като гледам презерватива е една добра алтернатива (поне за мен)



Тема ГЕЛнови [re: Smile.]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.07.02 16:22



Имало и гел. Пак като свещичките, май "Фарматекс" се казваше. Някой нещичко да знае?

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: bejb]  
Автор dara (osobena)
Публикувано11.07.02 16:28



След второто дете моя гинеколог ми препоръча таблетки. Спиралата я остави като много краен вариант. Тогава ми обясни причините, но вече не ги помня. Каза, че на жена преди 30-32 години не слага спирала. На мен обаче таблетките никак не ми понесоха. Започнаха едни големи кравоизливи и спрях да ги пия. Остана варианта "спирала", но мен ме достраша. А свещичките, той ми каза, че били неприятни, защото много се пенят. И така остава май само добрия стар презерватив, който за жалост поне на мен не ми е любимец.


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...


Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: dara]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 17:15



и аз не съм свикнала, но по добре малко неудобство няколко месеца, отколкото аборт или руптура(така ли се казва) на матката.
Като мине едната година вече и да забременея - да е живо и здраво:))
Всъщност аз замо си "чеша езика" щото те 7 месеца минаха , а ние си продължаваме както преди:)) То годината ще мине докато се наканя да вкарам "новости" :)))



Тема Re: ГЕЛнови [re: dodo_dodo]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 17:21



абе незнам, обаче четох в една книга, че разните му там свещички, гелове и други подобни които се слагат във влагалището за да убиват сперматозоидите се просмуквали от лигавицата и преминавали в кръвта, а резултата бил, че увреждат черния дроб по някакъв начин...
Като зе замисли човек звучи логично... пък и го четох в анатомия ( в смисъл сериозна литература)



Тема Re: ГЕЛнови [re: bejb]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.07.02 17:33



Абе то като се замислиш всеки метод си има негативите - и спиралите/опастни са/, и таблетките/влияят хормонално/, и презерватива/не е гот/, и прекъсването/не е гаранция/
Така, че при всички случай има компромис, ама няма как. Особен за тия които сме със секцио.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: dara]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 17:40



абе на мен от висене пред компютъра и от гадния дъжд ми пропадна психотерапията, та пак съм он лайн.
И на мен не ми допада презерватива, ама виждам как ще го заобичам от все душа...



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: bejb]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано11.07.02 17:41



bejb,
Ние имаме бебета на еднаква възраст и ползваме еднакви предпазни средства. И мен ме е шубе да си слагам спирала и засега сме на презервативи. Абе не е толкова гадно. На "баламския начин" не разчитам защото имам вече двечки, въпреки че по този начин се "пазехме" 4г. след като се оженихме и нямаше "фал".



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: River_]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 17:45



права си:) този метод давал едва 25% сигурност въпреки, че масово се практикува и то от древни времена:)
Ние днес ставаме на 7 месеца, а вие?:))
Ти от Варна ли беше?



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: bejb]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано11.07.02 17:48



От Варна сме. Моя е малко по-голям - на 30.11., но зодията е същата. Събота ще се видим нали?
BTW: Какво правите вкъщи? Няма ли да излизате. Аз сега приключвам с компютъра, че моя вече не го свърта вкъщи



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 17:54



като се замислиш - нищо лошо не ти прави - нито хормони ти вкарва, нито ти травмира вътрешностите, нито се пени, щипе или се всмуква от лигавиците...
Така като си размишлявам излиза, че е най-безобиден и най-надежден. Е, не е като без, ама то пък и ако това го нямаше...

ама ако се скъса пък (незнам късат ли се често)...
трябва значи да имаш винаги Постинор под ръка:)



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано11.07.02 18:39



Моят е против да съм се "тровела" с каквито и да е лекарства и избрахме презервативите. Комична е проверката, която им правим след това - евентуално да няма дупчица.



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Debora]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 18:49



Айдееее, и аз влизам в стройната редица на ползващите презерватив....
Ей, ама купона ще падне ако не издържи някой на проверката....



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 19:33



Още нещо - помпичка, кърмене - хубаво, ама да не се заблудиш, че кърмата пази от забременяване! Не знам колко е процентът на сигурност, но доколкото си спомням, на мен изобщо не ми дойде мензис между раждането на първото и забременяването с второто - кърмех, после като отбивах, отбивах бавно - т.е. бебето си ядеше от мене и после му добавях от друга жена кърма и така до 5 месеца след раждането, когато взе да ме боли зверски операцията и като отидох на лекар ми обясни, че е така, щото матката нараствала с новото бебе :-))



Тема Re: Ниенови [re: doktorka]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано11.07.02 20:56



Е, то това си изглежда сладко :)) Още няколко месеца без мензис, и после да се повтори ..:) Поне докато се кърми си е добре - аз ставах на парцал с първото като ми дойде - и кърмене и загубата на кръв ....а и докато кърмех направо усещах как почва да се лее пустия му мензис като засучеше бебока...

Така че тази контрацепция много ми хареса :) А и ще се чувствам като тинейджърка



Тема Re: Ниенови [re: [desi]]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано11.07.02 21:11



abe nai dobre e bez seks..nima murdane...niama zabremeniavane...
a puk na men taka si mi haresva da si e "au naturel"(taka li se pishe na frenski?)...
puk i hapchetata mi pomognaha s bolkite pri menzis...prosto nimah takiva...
Pak kazvam sveshtichkite i penita i pr gelove..sa mnogo nenadejdni...Osven che se peniat...
ima i druga vuzmojnost osobeno za Palmira..(nali si v Evropata niakude?)
Diafragmite...ima gi v razlichni razmeri...slagash si ia sama...Prilicha na gumena "kupichka"..pulnish ia sus spermiciden gel i ia slagsh taka ch eda pokrie otvora na shiikata..dosta e dobro kato sredstvo..i s moje bi s nai -malko stranichni efekti...Pitai si lekaria za tova...



Тема Като се скъсанови [re: bejb]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано12.07.02 09:03



или (още по-лошо) е дефектен - се получава бебе Диди хихихихих



Тема Скромно мнениенови [re: Пaлмиpa]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано12.07.02 11:45



Уф, аз само да ви кажа, че поне тези които ги продават в БГ при мен много се късат. И са си в срок на годност и са все добри марки, Durex, LifeStyles, Cool, те са малко по-малки от нормалното, или по точно гумичтата им горе е малко по тясна. Единствените от които не сме късали Cama Sutra, много невзрачни, но добни се оказаха. То обикновено се усеща като се скъса, или аз вече имам такава мания, че може да се скъса, и винаги съм на щрек и успявам да предупредя за опасността Ама и той би трябвало да си усеща. Ако трябва да изработя някаква статистика 1 на 10 се къса, при нас А проверката след това е задължителна, едно време докато ходех в банята и ги пълнех с вода
Но иначе са единствения метод който предпазва от болести и инфекции, което не е никак за пренебрегване.
Успех

Omnia vincit amor


Тема Re: Като се скъсанови [re: Smile.]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано12.07.02 14:12



ади бе!:))
Диди презервативно бебе ли е?:)



Тема мданови [re: bejb]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано12.07.02 15:04



аз за това и не подозирах, че съм бременна цели 3 месеца!



Тема Spiralataнови [re: Пaлмиpa]  
Автор Almira (оптимист :))
Публикувано12.07.02 18:08



Zachto ste protiv neia?Az tochno tova misleh da polzvam ama sega kato vi cheta i se chudia.Inache mi se struva mnogo po dobur variant ot hapchetata (deto troviat organizma) ili ot prezervativite deto s tiah seksa ne e naistina seks

Things that we own end up owning us.


Тема Re: Spiralataнови [re: Almira]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано12.07.02 18:59



Виж някъде по-горе съм написала моето мнение за спиралата, да не се повтарям.
Няма нищо лошо в нея, но.......аз съм против.
Това обаче не значи автоматически , че тя е лоша! Просто моето гинекологично състояние не позволява ползване на спирала.



Тема Re: Spiralataнови [re: Пaлмиpa]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано12.07.02 20:54



abe jeni...az vi govoria za diafragma ,na za prezervativi....ima li diafragmi v BG?



Тема Re: Spiralataнови [re: doktorka]  
Автор Пaлмиpa (щастлива)
Публикувано12.07.02 23:53



Не е ли нещо такова като капачка? Ама представяш ли си как му казвам на любимият образ 5 мин преди секс, чакай мили да си го сложа онова....
Доколкото знам се слага преди секс и после след незнам колко си часа се сваля...ама не ми върши работа, защото е неудобно, абе то всичко за предпазване от бременност си е неудобно, ама и не мога все бременна да си ходя зер...
Освен ако е някоя новост, ама не съм светната по въпроса...Дай малко повече информация !



Тема Re: Spiralataнови [re: Пaлмиpa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано13.07.02 00:04



това с инжекцията за 3 месеца не ти ли върши работа ? казват че е 100% надежно



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано13.07.02 03:04



Lelia mi jivee v USA i tam sa i slojili niakakva spirala,no pod kojata na diasnata raka.Tia iskashe da zabremenee vtori pat ,no i zabranixa ot zdravoslovna gledna tochka.Taka che se pazi s tova chudo,no niamam predstava nito kak se kazva,nito dali se izpolzva v Evropa...



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: KAMELlA]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано13.07.02 06:14



Za Norplant li stava duma?



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Nevena]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано13.07.02 18:46



Niamam si na predstava kak se kazva ili kakvo predstavliava.A i ne sam se seshtala da ia pitam za podrobnosti,no tia se chustva mnogo dobre.Ako se chuia s neia shte ia porazpitam..



Тема Re: Spiralataнови [re: Almira]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано13.07.02 21:31



И аз преди точно половин година си задавах същите въпроси като теб, даже пуснах питане в медицинския клуб и останах много изненадана от крайно отрицателните нагласи на жените спрямо спиралите (от рода на, че не смеели да се решат, че чули, че на еди-кой си или пък на техни близки им се случило еди-какво си), които пък влизаха със страшно противоречие с моите наблюдения със собствената ми майка, която за 15 години смени 3 спирали (срокът им е около 5 години) и веднъж не се оплака, че са й създали проблем. А и никакви други алтернативи не ми се виждаха подходящи за нормален сексуален живот, затова след поредна консултация с гинеколога си, на когото вярвам достатъчно, реших, че ще се "прежаля" и ще пробвам. Първо, процедурата се оказа несравнимо по-БЕЗБОЛЕЗНЕНА, отколкото съм си я представяла и свършва за няколко минути, точно колкото трае нормален гинекологичен преглед. Известни болки изпитвах два-три дни след поставянето, поради контракции на матката, които са нещо нормално след поставяне на чуждо тяло. Първите два месеца и цикълът ми беше доста по-силен, не по-продължителен, а именно по-обилен примерно. След което явно организмът ми окончателно се настрои и не само, че не изпитвам абсолютно никакво усещане за наличие на нещо вътре в мен, нито пък съпругът ми, ами и месечният ми цикъл е точно по часовник и със същата продължителност и характер като преди бременността ми. С две думи, просто се родих, и за секунди дори не се притеснявам за невероятно минималния шанс за грешка. Сега след 2-3 дни ще ходя на редовния си 6-месечен гинекологичен преглед, с което допълнително ще изключа наличието на нещо неприятно, предизвикано евентуално от спиралата.
Със сигурност, това което знам от моя доктор е, че това средство е подходящо основно за жени с редовен цикъл и без никакви гинекологични проблеми. Ако случаят и при теб е такъв, бих ти препоръчала да опиташ. Че то живот ли е иначе, непрекъснато да трепериш да не стане гаф или как да прекъснеш "играта" 10 минути преди сюблима заради някаква гъба или гел....



Тема Re: Като се скъсанови [re: bejb]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано29.07.02 11:43



Абе хора вие ме изплашихте с тези дефектни презервативи. При нас за толкова време нито веднъй не са се късали, ама дали са нямали някога дупцица при някоя от бременностите ми - не знам. Пък и ме е страх за в бъдеще, когато имаме примерно 3 деца и вече няма да искаме повече. За спиралата съм чувала 2-те крайности, но лично аз изпитвам някаква неприязън.
Та кажете за бебе Диди :) Със сигурност при пазене е станала явно? Че тогава и този метод не е много добър и не знам какво остава :(



Тема Остава едно единствено средствонови [re: Millena]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано29.07.02 12:30



за предпазване - ВЪЗДЪРЖАНИЕТО! 100% ефективно, само дето не ни се отдава да го прилагаме



Тема Re: Spiralataнови [re: ellion]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано29.07.02 16:44



Аз също като теб съм със спирала от октомври. От тогава немам грижи. Жалко, обаче че закъснях "малко" с това решение, щото имах вече една "издънка" март месец
А иначе това ми го препоръча моята гинеколожка, и за сега "жъна" успехи..




Тема Азнови [re: kopche]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано29.07.02 16:51



през декември миналата година си купих спирала и понеже не беше дошъл момента да я слагам - взех,че я скрих да не я набарат децата и да я размахат пред някой, който не требе да я вижда. Е, от тогава я търся и не мога да я намеря
Къде съм я скрила - идея си нямам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.