Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има едни хапчетанови [re: Smile.]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 15:19



Какви са тия "Регулон"? Стават ли за раждали? Дебелее ли се от тях?
Да не стана някоя бухта, че и без това имам още 5 килограма да свалям от бременността?



Тема Re: Има едни хапчетанови [re: Пaлмиpa]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано11.07.02 15:28



виж това - не е кой знае какво, ама все пак...



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: Пaлмиpa]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 16:18



и мен това ме притеснява:(

Знам, че сега след секциото трябва да се пазя от забременяване поне 1 година. Обаче имам големи резерви спрямо таблетките, спиралите не одобрявам поради морални съображения (зечеваш дете, а после го убиваш като не му даваш да се имплантира) а също и поради риска от извънматочна. Свещичките виждам не са особено удачни. Засега я караме по "баламския" начин, но така като гледам презерватива е една добра алтернатива (поне за мен)



Тема ГЕЛнови [re: Smile.]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.07.02 16:22



Имало и гел. Пак като свещичките, май "Фарматекс" се казваше. Някой нещичко да знае?

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: bejb]  
Автор dara (osobena)
Публикувано11.07.02 16:28



След второто дете моя гинеколог ми препоръча таблетки. Спиралата я остави като много краен вариант. Тогава ми обясни причините, но вече не ги помня. Каза, че на жена преди 30-32 години не слага спирала. На мен обаче таблетките никак не ми понесоха. Започнаха едни големи кравоизливи и спрях да ги пия. Остана варианта "спирала", но мен ме достраша. А свещичките, той ми каза, че били неприятни, защото много се пенят. И така остава май само добрия стар презерватив, който за жалост поне на мен не ми е любимец.


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...


Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: dara]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 17:15



и аз не съм свикнала, но по добре малко неудобство няколко месеца, отколкото аборт или руптура(така ли се казва) на матката.
Като мине едната година вече и да забременея - да е живо и здраво:))
Всъщност аз замо си "чеша езика" щото те 7 месеца минаха , а ние си продължаваме както преди:)) То годината ще мине докато се наканя да вкарам "новости" :)))



Тема Re: ГЕЛнови [re: dodo_dodo]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано11.07.02 17:21



абе незнам, обаче четох в една книга, че разните му там свещички, гелове и други подобни които се слагат във влагалището за да убиват сперматозоидите се просмуквали от лигавицата и преминавали в кръвта, а резултата бил, че увреждат черния дроб по някакъв начин...
Като зе замисли човек звучи логично... пък и го четох в анатомия ( в смисъл сериозна литература)



Тема Re: ГЕЛнови [re: bejb]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано11.07.02 17:33



Абе то като се замислиш всеки метод си има негативите - и спиралите/опастни са/, и таблетките/влияят хормонално/, и презерватива/не е гот/, и прекъсването/не е гаранция/
Така, че при всички случай има компромис, ама няма как. Особен за тия които сме със секцио.

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: dara]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано11.07.02 17:40



абе на мен от висене пред компютъра и от гадния дъжд ми пропадна психотерапията, та пак съм он лайн.
И на мен не ми допада презерватива, ама виждам как ще го заобичам от все душа...



Тема Re: Контрацепция след ражданенови [re: bejb]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано11.07.02 17:41



bejb,
Ние имаме бебета на еднаква възраст и ползваме еднакви предпазни средства. И мен ме е шубе да си слагам спирала и засега сме на презервативи. Абе не е толкова гадно. На "баламския начин" не разчитам защото имам вече двечки, въпреки че по този начин се "пазехме" 4г. след като се оженихме и нямаше "фал".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.