Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема упражнения за по-лесно раждане  
Автор Nea (непознат)
Публикувано29.06.02 18:21



Извинявайте за глупавия въпрос, но бихте ли ми казали къде мога да прочета за упражненията, които се правят за по-лесно раждане - за таза, за дишането и т.н. Тук в клуба пуснах търсене, но не открих каквото точно исках. А може би докторът трябва да ми каже? Ако в някаква книжка има по-подробно описание на тези упражнения, моля ви да ми препоръчате. Благодаря предварително!



Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: Nea]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано29.06.02 19:32



Аз когато бях бременна посещавах курс за безболезнено раждане.
Там се научих на всички видове дишания,упражнения, както и на танците за по-бързо и безболезнено раждане, също и релакс. След като съм минала по този път мога да споделя, че то си е цяла философия и е невъзможно да се пресъздаде просто така/трябва да го видиш/. Дишането не е просто едно, а са различни за различните етапи на родилният процес, упражненията по същият начин са едни в началото и съвсем други на края, така, че да предизвикаш по-бързото изгонване на плода. Запознавах се и с енергиите ян и ин и как те въздействат върху отделните органи и системи.
Абе страшно много неща. Мога да споделя, че независимо, че бях скептична в началото и че в крайна сметка родих секцио/ не можах да приложа на практика новите си умения/ сега съм доволна. Защото много от нещата разглеждани по време на курса и сега са ми от полза/ хранителни режими, видове храни, рецепти, разделно хранене, силови упражнения за възстановяване след раждане, пазари,грижи за детето и т.н...../

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: dodo_dodo]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано30.06.02 21:18



Права е Додо че е трудно да се обЯснЯт подробно тези неща на интернет. Ако можеш и аз бих те посъветвала или да отидеш на курс или да си купиш нЯкоЯ книга по въпроса. Аз ходЯ на предродилен курс и въпреки че той не е специално за по-безболезнено раждане а включва и много други неща, го намирам за много полезен и се чуствам нЯкак си по-спокойна за това което ми предстои. Дори и да не можеш да намериш нещо специално за бременни, има много други неща които биха ти помогнали. РелаксациЯта (има най-различни техники но важното е да намериш това което за теб действа) е хубаво нещо защото ти помага да се отървеш от излишното напрежение и казват че болките се превъзмогват по-лесно когато майката е спокойна. За дишането наистина има различни техники но в повечето книги и нЯкои сайтове (виж например www.babycenter.com) описват основните сравнително добре. По време на контракции е важно да поемаш достатъчно кислород, т.е. дълбоко вдишване през носа и след това бавно спокойно издишване през устата, все едно духаш свещ. Това и отпуска тЯлото защото както казах ако си напрегната и болката се усеща по-остро.
По време на изгонването на плода акушерките ще ти кажат какво да правиш, но дотук това което съм научила е че са основно два вида дишането - напъване и между контракциите по-леко дишане, леко като задъхване като по този начин избЯгваш какъвто и да е напън за да не стават разкъсваниЯ. Не съм сигурна че ги описах тези неща много правилно и затова наистина е по-добре да прочетеш нещо написано от по-компетентни хора.
Колкото за упражнениЯ, казват че е хубаво по принцип по време на бременността ако нЯма противопоказаниЯ дължащи се на патологии да поддаржаш физическа активност в зависимост от това какво ти харесва. Аз лично намирам плуването за дар от господ направо особено през последните нЯколко седмици защото се чуствам лекичка във водата и спира да ме боли гърба и всичко останало. НЯкои йогийски упражнениЯ също са полезни, а така също и упражнениЯ за тонизиране мускулите на малкиЯ таз.
Ами в общи линии това е, доколко помага ще мога да ти кажа след около два месеца :-))) Но при всички случаи не виждам и как може да навреди, дори само ако те кара да се чустваш по-уверена и по-спокойна. Успех!



Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: dodo_dodo]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано01.07.02 22:44



Това звучи страхотно!!! Сега ако кажеш и, че този курс го правят някъде из София ще съм много щастлива да науча как да се добера до него.
Въпреки,че освен страхотно, ми звучи и някак чуждестранно



Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: Nea]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано01.07.02 22:49



В книжката "Аз чакам дете" на Лоранс Перну/ново издание чета/ е описано доста добре всичко, но аз още не съм пробвала



Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: Lolita]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано01.07.02 22:51



Да в София е. И си на прав път защото специалистката която го води е в България едва от една година. Преди това е практикувала в Англия и Щатите. Освен това тя е и психолог, така, че винаги когато имаш нужда...
Аз все още поддържам блезка връзка с нея. След раждането в деня на изписването ти прави домашно посещение - къпе бебето / показва как, независимо, че по време на курса имахме сухи тренировки на кукла/, масаж, гимнастики, хранене, всичко. Винаги когато имам нужда от консултация, тя е насреща. Даже онзи ден отново беше на дом.посещение и издърпа пишока на мишока.
А, щях да забравя - присъства и на раждането / помага за дишане, гимнаскики и така/
Просто е супер ! Благодарна съм, че я срещнах !

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: dodo_dodo]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 23:10



4etoh niakade za takav kurs, ne se seshtsam kade. Dai po-podrobno



Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: dodo_dodo]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано04.07.02 17:12



Добре, ако няма проблем ще кажеш ли някакви координати, т.е. ако още
се води такъв курс.
И как са цените горе-долу и колко време е



Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: Lolita]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано04.07.02 17:25



Да, води се доколкато знам. Това е курс към "Св.Лазар", но няма проблем и майки, които ще си раждат в друга болница да го посещават. В смисъл,че не е задължително да раждаш в "Св.Лазар", за да ходиш на курса. Провеждаше се в центъра на ул."Бачо Киро", но сега май се мести горе в болницата. Тя беше в ремонт и сега в новото крило има помещения за училището за бременни, с фитнес зала за бременни и родилки. Цената е 200лв. и по принцип не мога да ти кажа колко посещения включва, защото Диди/водещата на курса/ е страшно всеотдаен чавек. И аз имам чувството, че цялата си бременност прекарах на курс. Въобще не зная колко часа минах. Ходех всяка седмица, а на края по два пъти и продължаваше по 2 часа.Беше много приятно защото имаше и музикотерапия и ароматотерапия. Лягаш на едни дюшеци на земята, облягаш гръб на едни дебели, пухкави възглавници и умираш... Освен уроците за анатомия, оплождане, бебе, храни, практически уроци, уроци за пазари и т.н. гледахме /мъжа ми идваше с мен/ и видеокасети с нормално раждане, секцио, а също и как се храни, къпе бебе. Това е горе-долу. Ако искаш кординати незнам дали да пусна тук телефона и? Как мислиш?

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: упражнения за по-лесно ражданенови [re: dodo_dodo]  
АвторSve (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 18:21



Защо не?! Мисля, че за нея ще е по-добре да има повече "клиентки" (все пак това са си 200 лв.), а и защо всеки да няма право да отиде на този курс, стига бройките да не са попълнени... И аз взех да се интересувам сериозно. Предстои ми раждане ноември и незнам откога се ходи на такива курсове. Пишете нещо повече по въпроса (а и координати).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.