Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема жега......нови  
Автор Almira (registrirana :))
Публикувано27.06.02 00:04



Здравеите момичета

Както забелиазахте ползвам конвертора на Дебора:)и това означава че сигурно ще имам грешки но това ниама значение.
Истина е че по лесно се чете.

Да ви се оплача: от ниаколко дни не мога да излиаза с бебето такива жеги са тук (стига до 40 гр)
Вчера чаках чак след 10 вечерта го изведох малко.
Мислех си дали може на сианка да седи бебето или пак е вредно?
В аптеката ми казаха да не го мажа с никакви кремове дори бебешки защото имат химикали.
А вие какво правите по жегите?

Things that we own end up owning us.


Тема Re: жега......нови [re: Almira]  
АвторLilka (Нерегистриран)
Публикувано27.06.02 00:32



Маи навсякъде е ужасна жега. Ние излизаме след 20 часа, а през деня сме на ясли. Това много ме улеснява, защото откакто започнаха жегите и децата не могат да се извеждат навън, започнаха да им организират разни мероприятия в детската градина. Вчера например имаха гостуващ театър, преди това идваха разни клоуни и т.н. Изобщо децата не скучаят. Ако времето позволява, извеждат ги навън,ако е по-топло, изкарват ги на една сенчеста тераса, а ако е много горещо са вътре.
Сигурно е вярно това за кремовете, но химикали вече има във всичко. Аз го мажа задължително всяка сутрин преди да го заведа в яслите. Мисля, че все пак е по-добре да има някакъв предпазен слои от слънцето, което става много опасно.



Тема не се диша !!!!нови [re: Almira]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано27.06.02 00:49



И аз не я мажа с нищо, освен с лосиончето вечер след банята, но пък и гледам да не я показвам на слънцето (тука препоръчват до 6ия месец да не се излага бебето на слънце).
И при нас не се диша от горещина. Днес сложих термометъра на прозореца и стигна до 57градуса (това на слънцето)!!!
Валя около 2 и се подлъгах да излезем след дъжда, но стигнах до края на блока и се отказах - не се диша буквално, и жега и влага, с две думи ужас. Shanya пишеше, че в България само тя се радва на жегите, разбираемо като е свикнала с тукашните жеги!
Определено ще излизаме само вечер по мръкнало, поне слънцето няма да ни мъчи тогава.



Тема а аз си потрепервамнови [re: Debora]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано27.06.02 02:35



Aуууууууу, че ви завиждам :( тука е 18 и ми е много студено :( Аз чакам с нетърпение лятото да се стоплим :)
Изпращам ви малко виртуален хлад - поне си преставете как треперя - може да помогне :)



Тема Re: жега......нови [re: Almira]  
Автор BEBl (дружелюбна)
Публикувано27.06.02 11:17



Не съм вярвала, че в Канада може да има такива жеги!



Тема Re: жега......нови [re: BEBl]  
Автормaka (Нерегистриран)
Публикувано27.06.02 13:33



Моят син е израсъл в тропика, затова имам известен опит.
Първото правило е да не се излага детето на сльнце докато не навърши 1 г. Може само през зимата до 10.00 и след 14.00л а през лятото сутрин до 8.00, вечер след 18.00 В никакьв случай повече от 10-15 мин. За да не страда от липса на витамин Д си пиехме най редовно тези капки А + Д.
Второто правило е, че детето трябва да е с шапчица на главата, особено през лятото.
Трето - трабва да пие много течности - вода, сокче..Това се отнася и за възрастните, щото иначе става дехидратация и много боли глава.
Защитния крем с поне 15 UV фактор наистина не е за препоръчване за новороденото. Но аз моя го мажех някъде от 6-месечна възраст.
Ако детето е русо или рижо /като моето/ трябва да се внимава още повече. Ние почти се бяхме отказали от ходене на плаж, въпреки че Средиземно море ни беше на 15 мин. път пеша. Ходехме много рядко ,привечер към 17.00 и седяхме час под чадър, а после на залез излазвахме да изпратим слънцето във водата.
Като поотрасне бебока, може вече и по смело . Сутрин стояхме навън до 10 -11, ама задължително под дебела сянка, имаше за щастие такива приспособени детски площадки.
За съжаление климата в България се изражна напоследък и започва да наподобява тропическия. Какво да се преви - глобално затопляне!!



Тема Re: жега...... [re: BEBl]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано27.06.02 14:17



Ти в коя част на Канада си? Защото има приятел в Монреал и той казва, че там е студ зимата, но пък лятото е много приятно.

Иначе ние се мажем със защитен крем и излизаме сутрин до 10 (макс!) и вечер след 19:00. Иначе няма начин. Тези дни се захлади в БГ и е по-леко :) Пожелавам го и на вас, а при Деси дано се постопли скоро :)



Тема Re: жега......нови [re: Millena]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано27.06.02 18:09



Еееех, а аз как се радвам че през последните нЯколко дни тук в АнглиЯ се затопли... и не е валЯло мислЯ че от около 4-5 дена, което е направо постижение. Знам че и на жега не е хубаво, то на мен сега с този корем и като е 20 градуса ми е горещо, ама и непрекъснатиЯт дъжд не е добре. :-(((
Като стана въпрос за защитните кремове гледах един на Йохнсон & Йохнсон който беше с фактор 40 и пише че се препоръчва и за новородени. Но не знам как би им се отразил особено ако са с по-чуствителна кожа?!!?
Леко изкарване на жегите ви пожелавам и пазете сЯнката! :-)))



Тема Re: не се диша !!!!нови [re: Debora]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано28.06.02 15:02



Debora, ако не се лъжа ти беше в Израел. Там наистина е страшна работа - преди 2 години през март се къпах в морето, а през юни като пристигнахме сутринта в 5 часа едвам дишах от горещата влага.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.