Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема термин октомври  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано31.05.02 12:56



Моя е първи октомври, има ли тук и други около тази дата?
Казаха ли ви вече пола на бебчо? Аз ходих преди няколко дни, ама доктора не беше много сигурен. Имам усещане обаче за мома
А с ритането как сте?



Тема Re: термин октомвринови [re: Lolita]  
АвторTinkerbell (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 18:18



Гледам, че темичката си стои празна, пък и моя термин е на 26.09 (пък аз като го смятам излиза даже 29-и), така че направо съм си за тук.
Ние чакаме девойка. Даже и име сме спретнали. То, добре че е така, де, щото за мъжкото щяхме да се хванем за косите. Пък така даже и да излезе момче, аз ще го избирам на място

Пробвам всяка вечер преди да заспя, да й чета приказка. Мъж ми даже ме бъзика, че като се роди, ще ми ги разказва тя. Открих, че детските книжки са доста забавни, и май по-скоро си чета на мен, де. Но това определено я успокоява, без майтап, не знам защо. Но тя и по принцип е нежна. До сега не ме е будила с ритници. Само като огладнее (така де, аз като огладнея), почва да думка малко по-силно

Напоследък все се чудя. Абе защо бременността трябва да е толкова дълга. Това хич не е 'икономично' Сега искам да мине едно много бързо и безпроблемно лято и да дойде моментът, когато ще мога да си общувам с бебката на живо.

Единствения 'дефект', който имам от бременността, за сега е че съм безумно разсеяна. Трябва всяко нещо да ми се повтори няколко пъти и аз да си го запиша при това, за да го запомня. Ама нали всичката ми кръв е отишла към плацентата, пък и нали някак мозъчните клетки намалявали през бременността, така че не се чудя. Имам си оправдание



Тема Re: термин октомвринови [re: Tinkerbell]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано31.05.02 19:35



Аз също съм станала страшно разсеяна, направо съм затъпяла
А за името нещата стоят по същия начин-женско име си харесах още преди да забременея и даже преди да плануваме бебе и другите го харесаха впоследствие, обаче мъжко име някакси не ми идва и не ми харесва нито едно от предложените от мъжа ми. Незнам защо така.
Моето бебе като ме рита съм страшно щастлива и някак се успокоявам, че всичко е наред. Всъщност то доскоро риташе само вечер по малко, докато си почивам, но от няколко дена го усещам и през деня
Та ако е жена, ще се казва Ева.
Ама наистина странно, само аз ли ще раждам през октомври, като гледам колко майчета има за септември и ноември!



Тема Re: термин октомвринови [re: Tinkerbell]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано31.05.02 19:45



Ами ние с теб сме почти заедно! Ти реши ли къде ще раждаш?Аз засега мисля за Шейново, даже смятам да се запиша за техния курс
Аз още нищо не съм купувала за бебе, ама не от суеверие, просто не съм се организирала още, иначе и на мен ми тече бавно времето и октомври ми се вижда мноооого далеч.
Бебо си го галя постоянно и му говоря разни работи, много съм смешна




Тема В Майчин дом.нови [re: Lolita]  
АвторTinkerbell (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 11:01



Просто лекаря ми работи там.
Но иначе много се изкушавам от тези курсове за бременни в Шейново, за които пише Finch. Трябва да проверя дали нещо подобно има и в Майчин дом. Най-малкото на там опознаваш акушерките, при които може да ти се случи да раждаш. А и само да четеш по книжките как става, е все едно да отидеш на изпит без да си ходила на упражненията. Вземаш го, ама...



Тема Re: В Майчин дом.нови [re: Tinkerbell]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано04.06.02 13:00



Да, така е, на книга ти се вижда много лесно. Аз подишах веднъж по описания начин, останах доволна от себе си и дотам беше. Сега въобще не се сещам кое дишане кога се диша. Обаче нещо много се подмотвам за курсовете, още нищо не съм направила по въпроса освен, че им намерих телефона.
За конкретен доктор, който да ме изражда също не съм мислила. Според майка ми/тя е педиатър/ още било много рано. Попитах я какво мисли по въроса да се уговоря с моя си АГ доктор за раждането, тя заяви, че въобще нямало нужда от това и че много съм се втелясвала
А знаеш ли нещо за преднаталното възпитание? Имам чувството, че мога да направя нещо повече за детето си докато е в утробата, но нямам достатъчно информация, т.е. незнам конкретни методи за въздействие освен , че му пращам огромни количества положителна енергия

Редактирано от Lolita на 04.06.02 13:16.



Тема Re: В Майчин дом.нови [re: Lolita]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано11.06.02 13:16



Чудесно, няма други майчета около моята дата....поне в родилното няма да е гъчканица като през ноември



Тема Re: термин октомвринови [re: Lolita]  
Авторbugi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 18:03



az sam na 10 oktombri
moeto bebe rita mnogo silno



Тема Re: В Майчин дом.нови [re: Lolita]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 19:46



Niakade biah chela,che nai-mnogo bebeta se rajdat na 5 oktomvri,zashtoto sa praveni okolo Nova godina(praznitzi...kuponi i t.n...).Moiata bebka e rodena na 11.10. minalata godina.Leka bremennost vi jelaia i dano da e momichentze,che veznichkite sa golemi krasavitzi



Тема Re: термин октомвринови [re: bugi]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано12.06.02 11:48



А моето пък е доста кротичко, усещам го само вечер и понякога сутринта, а съм чувала, че в шести мес. вече ритат едва ли не по цял ден.
Дали е нормално да е толкова кротко?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.