Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Телетъбиснови [re: bimbi]  
Автор Пeнka (такава една...)
Публикувано28.05.02 14:46



О да. психозата е навсякъде. няма спокойствие. просто ми е мъка като излезем навън и видим някое детенце, което си мъкне тъбито ... пощурява. бие се с мен, за да отиде и да изтръгне тъбито от ръцете на ревящото дете. и майката на детето съответно ме гледа с укор.....

Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят...


Тема Re: Телетъбиснови [re: bimbi]  
Автор LiaLia (Lia)
Публикувано28.05.02 14:46



tova go prochetoh prez April v br. 16 na Kapital

Нашествието “Телетъбис”

Андроника МАРТОНОВА

Вземете пластилин в ярък цвят. Жълто, червено, резеда и синьо-лилаво. Оформете тяло като на симпатичните Барбарони (ако сте от поколението, което ги познава). Към заобленото място отзад прибавете повече пластилин, че да изглежда като памперс. На тумбака издълбайте правоъгълно екранче. После към тялото налепете... кълки. Точно така, не “ръчички и краченца”. Защото кълките са нещо друго: те са набити, къси и завършват като свински копитца. Сега главата. Абе, честно да ви кажа, в нея има нещо от комикс-кучето Пиф. Има и нещо прасешко: зурлеста муцуна и заострени уши, щръкнали встрани. Очите - тях можете да ги вземете от сребърната лисица на баба ви, но аз ви съветвам да поискате от някой кожар. Важното е погледът да отсъства! Идва и сюблимният момент. Търкайте пластилина между дланите, докато се получи конец. И го лепнете на главата като антена, която приема образи от живота на хората.
Така се правят тъбита. Те са Тинки Уинки, Дипси, Ла-Ла и Поу. Ако не ги знаете, пуснете в събота или неделя сутрин Би Ти Ви. И гледайте “Телетъбис” - детския сериал на Би Би Си, създаден през 1996. (Или си купете книжка от “Егмонт България”). С голяма мъка ще кажа, че това май е един от най-успешните продукти на престижната британска телевизия. Лично аз го наричам “ТелеТЪПИС”. Обаче малчуганите и (забележете!) тийнейджърите изпадат в инфантилно-дебилен захлас при вида на четирите трътлести кукли, говорещи с речник от 20 думи.
(Някои го наричат бебешки, не знам...) Добре де, не са кукли, а актьори, облечени в чудовищни дунапренови костюми и с безизразни маски. Голям праз, че клепачите им мърдат нагоре-надолу. На всичко отгоре Тинки Уинки, Дипси, Ла-Ла и Поу се движат в стерилен студиен декор от изкуствена трева и хартиени цветя. Има и зайци - единственото живо нещо в сериала. Забравих. Има и Слънчо с личице на истинско засмяно бебе, определено свежа идея. Тъбитата си имат пластмасово-тенекиена къща в стил “пост-седморката-на-Блейк”.
А сега е ред на фундаменталния въпрос: какво всъщност се случва в “Телетъбис”. Какво пък толкоз правят тия Тинки Уинки, Дипси, Ла-Ла и Поу. Отговорът е НИЩО! Могат 15 минути като гламави да подскачат около едно цвете и да викат “Цвете, цвете, цвете...”. Направо настръхвам.
“Телетъбис” е ориентиран към най-малките. Принципно тъбитата трябва да запознават децата с формите, цветовете, числата; с основни действия като криене, скачане, пързаляне. Явно успяват въпреки безумната сценарна и естетическа реализация на сериала. Популярността им вероятно се дължи на някакво подсъзнателно ниво или на онези, които още не са се откъснали напълно от детството.
Може би аз нищо не разбирам, но мисля, че “Телетъбис” подценява децата. Отраснала съм с нахаканите кукли на Джим Хенсън от “Мъпет шоу” и “Улица Сезам”. И там се учат числа и форми, но се говори и за сериозни неща от света на възрастните. Понякога чудовищата мучат. Пее се рок и джаз. Кипи живот: куклите се влюбват, карат, гонят, изяждат, танцуват, летят в космоса. Заразително витални и емоционални са. Не унифицирани и вечно радостни като тъбитата. Всяка е с ярко изявен характер. И пол. Колко тъжно, че модата на безполовостта се настанява и върху екрана на невръстните зрители. Ето затова няма да си изхвърля старите играчки - нито русата Барби, нито сладникавия Кен

Floss!


Тема Re: Верно не знаех...нови [re: Пeнka]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано28.05.02 14:47



май ги има само по сергиите, около 3-4 лева са, аз иначе само от магазини купувам, ама за тия да видиш как правя на бабите оборот!!

You don't fool me


Тема Re: Има нещо...нови [re: LiaLia]  
Автор Пeнka (такава една...)
Публикувано28.05.02 14:51



.. вярно.. но не всичко....

Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят...


Тема Re: Верно не знаех...нови [re: Kapли]  
Автор Пeнka (такава една...)
Публикувано28.05.02 14:54



Трябва да потърся тука из пазаря...

Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят...


Тема ХА!нови [re: Пeнka]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано28.05.02 15:49



тя мойта малката е на 10 мес и го зяпа като трясната, ти за 1г и 5 мес ми говориш. А каката има 4 фанелки с телетъбис, щото на едната има облачета, на другата ...Виж книги още нямаме!



Тема Re: Телетъбиснови [re: Пeнka]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.05.02 19:52



Точно преди малко като превключвах каналите и попаднах на него. Бебето като седи в люлката срещу ТВто обикновенно зяпа към него - факта че се подхилва ми говори, че все нещо и влиза в главицата - я говор, я картина, и обикновенно сме на Картуна. Та като ги видях тези тя беше точно в люлката и реших да оставя да видя дали ще има реакция - да ама никаква нямаше. Лично на мен ми харесва много повече Улица Сезам - покрай него не едно българче е научило английски много бързо за разлика от родителите си примерно.
Иначе с вашите дечица е нормално на тази възраст да са запленени от такива предавания.



Тема prosveshtavam seнови [re: Debora]  
Автор LiaLia (Lia)
Публикувано28.05.02 21:08



az mimohodom biah chuvala za tia Tubis, ama ne podozirah kakva e mania, dokato ne prochetoh gornata statia i sega ot vas...shte chakam da vidia kato porasne moito bebe dali shte e oshte na moda, sega e oshte malka, pochna 6m, no za men e vrme da se prosveshtavam i da znam kakvi sa poslednite tendencii modni....spored vas tapi li sa tia Tubis ili ima neshto cenno v tiah....decata imat doniakade neobremeneni kriterii, moje bi ima zashto da gi haresvat, no i roditelite triabva da izgrajdat vkusa im i predpochitaniata im...sorry za latinicata, zagubih si kirilicata i shte spiram da pisha, che e gadno da se chete taka, pozdravi na vsichki vi, rastete zdravichki, ot nas nishto osobeno, do skoro, L.

Floss!


Тема аз съм за!нови [re: LiaLia]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано28.05.02 22:15



Значи моето лично мнение е, че има нещо ценно в тях, на мен лично не ми пречат, защото в България ги дават от 8 до 8,30 сутринта (и после има повторение след 2 часа), а при мен това е точно времето след закуската, т.е. тия тъбис ми дават още поне половин час свободно време, защото човекът е вперил поглед в телевизора и се смее с глас, толкова се кефи Като изключим тези твърде егоистични съображения от моя гледна точка, пак откривам доста положителни неща. Например това, че повтарят едно и също по няколко пъти и то казано подходящо по детски - неминуемо влиза в паметта на детето. Синът ми така се научи да казва чао още на 10 месеца - който ги е гледал знае по колко време се сбогуват ... На едни приятели детето, което е на 1 год и 10 месеца след като гледа 2 пъти за един ден едно предаване, в което се говореше за числото 2, до края на вечерта вече беше вдянало и правеше разлика между 1 и 2 неща, и куп още такива истории.
Честно да си призная, на мен лично телетъбис са ми неприятни и не ги гледам (както казах, любимия ми половин час ) и ще се опитам да не се превърнат в мания, което ще си е доста трудна задача на фона колко са масови. Но това си е съвсем нормално, не би могло на нас като възрастни да ни харесва нещо, правено специално за много малки деца, както и не можем да очакваме едно такова дете да се фиксира в нашите любими филми. Засега знам само, че след Animal planet, телетъбис са втори в класацията (там поне не се налага да обяснявам кое животно какво е, тъбитата го правят достатъчно упорито)



Тема Re: аз съм за!нови [re: ellion]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано29.05.02 08:55



Все още нямам наблюдение върху влиянието на този сериал върху щерка ми защото е твърде малка (3 мес и половина), но знам че тези около годинка и нагоре са луднали и не можеш и с топ да ги отлепиш от телевизора. Казват, че благодарение на работата на психолозите, така децата учели по-лесно думички и типове поведение. Надявам се като малката порастне тази мания да поотмине, защото аз се изприщвам като чуя "Здравей Тинки Уинки" с олигофренска интонация повотрено около хиляда пъти.
Тъжното е че според психолозите май децата ни се раждат доста по-тъпи от преди, след като "Улица Сезам" вече не се смята подходяща да им влияе ида ги учи.

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.