Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема sami s bebe w Germany ?нови  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 12:48



zdraweite mili maicheta!
az ot dosta wreme wi cheta i wi se radwam, no sega weche legalno - mai sym w 7ma sedmica.
obache radosta ni byrzo se pomrachi ot fakta che sme sywsem sami - samo az i myja mi w germania.
i zapochnahme da se kolebaem - dali da ne zarejem rabotata i da se priberem w BG za rajdaneto i gledaneto.
tam shte bydat i babi i rodnini i priatelki ...
strahuwam se kak shte se sprawim tuk sywsem sami s malko bebe - i po tochno samo az w kyshti??
pyk i bez towa nemskia mi ne e osobeno dobyr i kak shte obiasniawam naprednalata si bremenost i problemito s bebeto sled towa -
kyrmene, oblichane, rejimi i t.n. - wijda mi se dosta slojno ...
daite mi sywet - kak e bilo pri was?
tuk zabeliazwam i dosta maiki ot chujbina da pishat
- kak e bilo pri was?
imashe dori i tema na bydeshti maiki pak w germania, no mai se izgubiha tezi jeni ...
pomognete sys sywet
shte chakam s netyrpenie mneniata wi! :)



Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: leni]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 13:13



Имам приятели в Мюнстер, не знам къде си ти, те гледат успешно техния син, това лято става на 2 години..... Май е по-добре там. Бебето не хапе и за за него има значение качеството на живот - ако в БГ ще ти е по-добре... Роднините и приятелките нито ще кърмят вместо тебе, нито ще стават нощем, а само ще дават акъл отстрани. Няма нищо страшно в гледането на бебето, а ако те притеснява немският - имаш предостатъчно време да го усъвършенстваш, още повече, че лескиката около бременността, раждането и детеотглеждането не е чак толкова много.



Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: ET]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 13:27



blagodaria ti ET! oh, kak me razsmia s towa che bebeto ne hape - ama az naistina taka sym go opisala - kato edno strashno sybitie. ama naistina me e hwanal straha - samo kato se setia kak na edna moia priatelka bebeto se daweshe dokato go hrani i naprawo i sega spiram da disham ... a pyk ako sym sama sigurno mnogo shte se panikiosam kakwo da go prawia ...
ne znam - za rodninite i t.n. si sywsem prawa - ama pone w nachaloto na teb ne sa li ti pomagali maika ti ili niakoi blizyk - da go kypesh - pyrwite pyti i t.n. dokato swiknesh sama ...
lele kakwi chuwstwa sa me obzeli - hem me e strah mnogo, hem sym mnogo shtastliwa ...
blagodaria ti ET!



Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: leni]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано21.05.02 13:56



Лени, много зависи какъв тип човек си.
Аз когато гледах бебе, първите 40 дена бяхме при майка ми, която се занимаваше с прането и готвенето, което ми се струваше нищо, но когато останах сама - сама го гледах до годинка и 1 месец, а точно тогава и мъжа ми беше много ангажиран, имах кошмарни периоди. Понякога ревяхме с бебето по цели часове - то от колики, а аз от незнание и неумение как да му помогна.....после се научих де:) Не помня първите месеци да съм готвила, ядях бисквити, продове и зеленчуци и постоянно бяхме по разходки. Знам че някои майки не обичат висенето със себеподобни по градинки, но мен май то ме спаси в цялата ситуация:) после готвех за бебето всичко даже вместо да го записвам на кухня:)
та мисълта ми е че тогава светъл лъч беше когато свекърва ми дойде да постои при детето а аз си изляза някъде - където искам, да пазарувам или да пия кафе:) Толкова щастлива бях, че ми идеше да скачам направо:)
Няколко откраднати часа или дори минутки ме зареждаха със супер енергия и после гледането хич не ми тежеше по цели дни:)
Според мен трябва да помислиш за евентуална детегледачка, на която бихте имали доверие да й оставяте бебчето за по малко, дори само когато е заспало, за да имаш малко време за себе си, особено ако таткото ще е зает с работата си.
За мен е изключително трудно да се отгледа бебчо без съвсем никаква помощ - на някои може да се сторя лигава или глезена, но аз не мисля така, просто съм такъв човек и имам нужда от време само за мен.
Ти най-добре познаваш себе си и ще можеш да си прецениш всичко.
Лека и успешна бременност ти желая от сърце;)

You don't fool me


Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: leni]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 13:56



Я стига, помагали... Родих с операция, едвам ставах, а майка ми идваше да ми каже, че вратата на хладилника е мърлява и не може бебето да живее в такава кочина, ако ние с мъжа ми можем. И че пелените трябва да се варят в казан с настърган бебешки сапун, а после да се вадят с една дълга пръчка и да се плакнат на ръка минимум 15 пъти, за да сме сигурни, че са чисти, а после да съхнат ИЗПЪНАТИ на простора, защото дори циганките не простирали като мене и накрая естествено да се гладят и да се сгъват на съвършено еднакви триъгълници и пр. Забавлявахме се така около 5 дни. Хвалеше ми се, че тя мене като ме е гледала, се е случвало да повръща от изтощение и като й показах ясно, че за мене е по-важно да се наспя, отколкото да си спретна кухнята, бързо спря да идва. Свекърва ми пък изобщо не идваше, а двете ми баби, които са здрави и прави - също. С второто бебе вече и не очаквах помощ, а сега за третото ще цитирам какво каза наскоро баба ми, която се беше отбила да ни види на връщане от среща с приятелки във виенска сладкарница "Ама ти имаш ли акъл, трето бебе, ти си знаеш как ще ти се отели вола". Мило.
Бебе се къпе всякак - има и едни джаджи дето се казват бебешки шезлонг - за коритото - слагаш го да лежи и го къпеш сама, няма нужда от втори човек, в края на краищата и на мивката става, ако внимаваш да не го оплескаш със сапун и да не го изпуснеш - все едно миеш котка или куче. И под душа заедно с тебе става.
В края на краищата единственото, за което наистина ти трябва помощ, е да има човек, когото да оставиш с бебето и да излезеш някъде сама. Иначе е потискащо в един момент като си дадеш сметка, че не можеш да мръднеш. Но тая работа сигурно може да я свърши и мъжът ти, ако има някакво свободно време. А роднините най-много да дойдат и да ти кажат "Не така, иначе" и "Аз съм по-стара от тебе и повече знам". Дано не съм права.



Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: ET]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано21.05.02 14:04



Точно това имах и аз предвид, не тежи самото гледане толкова, колкото невъзможността да се откъснеш поне за някой и друг час;)

You don't fool me


Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: leni]  
Автор sofiia (новак)
Публикувано21.05.02 14:41



най-напред - кураж - да си бременна е най-трудното и най-прекрасното време в живота ти.
моето първо бебе първия път извън болницата го окъпа един приятел ирландец, защото малко не бяхме неуверени и двамата. после идваше всяка вечер, но "не пипаше", а само ни гледаше и даваше съвети и обяснения. и така около два месеца. моите родители бяха далеч, а родителите на съпруга ми в този момент не ми се искаше да са наоколо, защото и без това отначало не знаехме как да се оправяме. но това продължи около месец и после някакси всичко се нагласи само.
според мен не трябва изведнъж да променяте целия си живот, само защото ще имате бебе. то и без това променя достатъчно неща, но и да се транспортирате до българия ще ви утежни допълнително. а и като трябва отново да си търсите работа нещата според мен малко ще се "напрегнат". а приятелка мами ще си намериш достатъчно покрай бременността.
не се предавай - радвай се от все сърце!



Тема Re: sami s bebe w Germany ? [re: Kapли]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 15:22



e, mai taka shte byde ako ostanem tuk - nai mnogo niakoia ot babite da doide za 1 mesec w nachaloto - ama i dwete si rabotiat ... pyk i tiah shte gi mislim ...
a inache sme reshili twyrdo (e, pone za sega :) ) che nai mnogo do 6-12 meseca na bebeto da sme tuk i leka po leka da se prigotwiame za iznasiane - inache mi se struwa che ste obrechem bebeto na goliama samota tuk :) . nie sme si sami - no dosega beshe wse taia. ne mi se iska i malkoto da raste malko ili mnogo w izolacia, pyk i za men sigurno shte stane trudno samo w kyshti ... a za gledachka ... mai ne mi hareswa warianta ... tolkowa mnogo iskame deca, a sega oshte pri pyrwoto i hop - detegledachka ... pyk i niama mnogo kyde da hodia sama tuk :)
blagodaria wi!! a inache ET - az otdawna sym widala che ti si smela jena ... ako sym w BG i na men chestno kazano niama da mi puka da sym sama, no tuk malko me poddtiska ...



Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: sofiia]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 15:37



i na men mi se struwa che se nujdaia tochno ot takiwa syweti i malko moralna podkrepa w nachaloto, che inache goliama panika shte nastane ...
a za iznasianeto w BG - niama koi znae kakwo - nai mnogo da ostawia myja mi mesec po kysno da uredi i wsichki administratiwni promeni ... a che shte triabwa nowa rabota da tyrsim - t.e. myja mi - towa e iasno - a tykmo se ponaglasiha tuk neshtata - poswiknahme s ofisa i horata, no pyk ot druga strana ni ochakwa tuk smiana na jilishteto - ta promeni e iasno che shte ima :)))
no wypreki towa smiatam nai wajnoto e bebeto i zatowa se pritesniawam dali shte wzemem prawilnoto reshenie
blagoaria ti
lele, pyk za bremennosta ne sym i mislila kakwo me chaka :)
za sega mi dadoha samo foliewa kiselina i iod - ama za kakwo toia iod?...



Тема Re: sami s bebe w Germany ?нови [re: leni]  
Автор Monik_ (непознат)
Публикувано21.05.02 16:53



Leni, taka kakto vigdam si v panika, zastoto tova e nesto novo za teb. Obache e normalno za parvite tri meseza. Edinstvenoto koeto moga da ti kaga e da ne se trevogis tolkova mnogo. Kato vlezes vav chetvartija mesez ste vidis kak ste se pochuvstvas energichna i sas chuvstvoto che ste se spravis sas vsichko. Ne deite da napuskate rabotata si. Kato se varnete v Balgarija maga ti parvo trjabva da nameri rabota. Togava ste doidat drugi problemi. A spored men chovek da ima rabota i da e osiguren parichno e nai vagnoto, zastoto taka moge da dade vsichko na deteto si. Razbiram te che ste sami. I az v nachaloto bjah taka. Vsjako nachalo e trudno. No zapoznanstvata idvat edno po edno i neusetno se svikva. Parvo misli za bremennosta si, a posle drugoto ste se naredi ot samo sebe si. Da tuk izpisvat vitamini Femibion. Te sa kombinirani sas folieva kiselina i jod. Joda e nesto novo tuka i se pie zaradi stitovidnata gleza. Ne se trevogi za tova. A sled ragdaneto 10 poredni dena idva akuserka u vas i ti pokazva vsichko...kak da oblichas, kak da karmis, higiena, toalet na bebeto. I go pravi tja a ti se uchis. Ne dei da bades tolkova uplasena. Ste vidis sled tretija mesez ste se uravnovesis i togava ste prezenis koe e po dobre za teb. Kade sa plьsovete i kade sa minusite.
Gelaja ti mnogo kasmet i ste vidis ste se spravis. Pozdravi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.