Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kajete mi molia viнови  
АвторShy (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 14:12



Zdraveite mnogo molia osobeno tezi ot vas koito ve4e sa bili bremenni da mi kajete
kolko nai-mnogo kilogrami se ka4vat pri normalna bremennost i dokolko se promenia vida vi ima li nevazvratimi promeni za tialoto i t.n. ? mnogo 6te sam vi blagodarna ako mi obiasnite podrobno za vsi4ko tova za6toto mnogo se pritesniavam za kilogramite i za vsi4ko ostanalo;-)



Тема Re: Kajete mi molia viнови [re: Shy]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано20.05.02 14:22



Az sum v 6-iya mesec i sashto se pritesnyavah za kilogramite i drugi takiva neshta. Mislya che zavisi ot zhenata, neynata predrazpolozhenost kam palneene, visochina i t.n. kolko shte naddade. I to ne e zadalzhitelno vsichkite kilogrami koito da natrupash da sa tlastinki, vse pak ne mozhe puk da ne se napalnee, may samo v mnogo redki sluchai i v sluchaite kogato ne sa znaeli che sa bremenni nyama pochti nikakva promyana na tegloto.
No mislya che ako se hranish dobre i se dvizhish i uprazhnyavash razumno i bez da pravish neshta koito sa opasni za teb ili bebeto, ne bi tryabvalo da natrupash prekaleno mnogo kilogrami. Po princip tova koeto sum chela pishe che vuv 2-iya trimestar se kachvat nay-mnogo kilogrami no i tova e otnositelno. Az dosega sum kachila 8kg i sum visoka 175. Po princip pishat che mezhdu 12-15 kg e normalno, no i tova e samo edna statistika i osrednena cifra taka che kakto veche kazah vseki si e individualen.
No v krayna smetka kachvaneto na kilogrami ne e nay-strashnoto neshto ako e v granicite na razumnoto i ne vodi do uslozhneniya ot roda na visoko kravno nalyagane i dr takiva. Shte gi svalyame tezi kilogrami sled tova, zhivot i zdrave vsichko ostanalo da mine dobre! Problemi mozhe da ima ako predi da zabremeneesh si bila s nadnormeno teglo i tova ti e sazdavalo razni nepriyatnosti.
Neka i veche razhdalite maycheta da se izkazhat po vaprosa, no mislya che ako bremennostta proticha dobre tegloto e nay-malkoto za koeto bi tryabalo da se pritesnyavash.
Za drugite promeni ne moga da se izkazha - oshte ne sa mi se poyavili strii naprimer slava bogu i se molya i do kraya da e taka, no ima oshte dosta vreme i shte vidim. No chestno kazano ne se pritesnyavam, logikata e sashtata kato za tegloto



Тема Re: Kajete mi molia viнови [re: Shy]  
АвторПeйka (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 14:36



Килограмите не трябва да те притесняват, освен ако не си с наднормено тегло. Знам, че жени, които са с наднормено тегло не трябва да качват повече от 9-10 кг за цялата бременност. Според мен е важно ти и бебчо да сте добре, а при положение, че се храниш редовно и пьлноценно не трябва да те притесняват и малко повечко.Аз забременях на 50 кг, а родих на 78 кг! Вярно, че ми бяха малко множко, но нито сьм прекалявала с яденето, нито пьк сьм гладувала. Просто всеки организьм си е различен.Лошото е, че вьпреки мазането с какви ли не кремове, корема ми от пьпа надолу е сьс стрии. Но и това не е до килограми, а си е до тип кожа.
А килцата успях да си ги вьзвьрна едва 1 год. след раждане!



Тема Re: Kajete mi molia viнови [re: Shy]  
Автор Пeнka (такава една...)
Публикувано20.05.02 15:21



Можеш да наддадеш 5 кг... а може и 35... това е индивидуално. А промени в тялото - доколкото ми е известно се разширява таза....

Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят...


Тема Re: Kajete mi molia viнови [re: Shy]  
АвторШoши (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 15:26



Е, не че съм много веща, още съм в началото, но забременях на 48 кг, а сега в 14 седмица съм 54/55 кг. Моята лекарка казва, че са много, но аз знам, че слабите жени напълняват повече. Опитвам се да вървя повечко, да се връщам пеш от работа (5 км), но не го правя повече от два пъти седмично, защото съм изморена от работа или все трябва да бързам за вкъщи за някой частен урок
Опитвам се и да не ям сладко, но като се има предвид че последните 5 години не е минал ден без да ям вафли и шоколади, представете си какво ми е. Сега си хапвам само по някое парченце шоколад, без тестени кексови и т.н. и се успокоявам с факта, че иначе тялото ми ще изпита непоносим стрес... Ама и аз съм една патка...
Не слушай като ти казват, че ако напълнееш повече от 15 кг и бебето ще затлъстее: познавам 2 жени: едната напълняла 32 кг (е, найното си е било патологичен случай) и родила жив и здрав таткото на живот и здраве моето бебе , а другата качи от 45 кг на 67, роди нормално и след това се върна на нормалните си килограми за 6/8 месеца.
Така че споко! И лека бременност!



Тема Promeniнови [re: Пeнka]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано20.05.02 16:06



Penka me podseti kato kaza za razhiryavaneto na taza.
Po princip prez bremennostta ot hormonite (sega ne moga da se setya tochno ot koi no tova mozhesh da go namerish po knigite ako te interesuva) nastapva 'otpuskane' na razni stavni vrazki i t.n. Koeto oznachava che ne bi tryabvalo da se podlagash na kakvito i da e silovi uprazhneniya i deynosti ili uprazhneniya koito iziskvat mnogo natovarvane zashtoto osven che mozhesh da naverdish na bebeto (s vdigane na tezhko naprimer) mozhesh i da si dokarash nyakoya seriozna kontuziya i na samata sebe si. Naprimer znam che ne se preporachva da se nosyat tezhki ranici zashtoto mozhesh da si prichinish uvrezhdaniya na grabnachniya stalb, i bez tova izvivkata v dolnata chast na garba ti e po-yasno izrazena po vreme na bremennost prosto zashtoto gravitaciyata ot golemiya korem go prichinyava. E, tova vsichko prozvucha malko laishki, no po knigite puk i doktorite mogat da go obyasnyat i po-nauchno



Тема Re: Kajete mi molia viнови [re: Пeнka]  
Автор sofiia (новак)
Публикувано20.05.02 16:26



zdravoslovnoto (za majkata) naddavane e mezhdu 6 (ako e imala mnogo svruchteglo predi bremennostta) i 12 - 15 kilograma. vsitschko drugo - 20, 25 i povetsche, kilograma triabva da se predotvrati. naj-malkoto, zaschtoto razhdaneto se zatrudniava. edna zhena, koiato e sviknala da nosi x kilograma sobstveno teglo i s nego da se dvizhi i da izvarschva opredeleni natovarvaniia, po-trudno se spravia s izpitanieto na fizitscheskoto uprazhnenie "razhdane", ako mnogo e previschila tova normalno teglo. a pri bremenni s nalitschno svrachteglo ot predischniia etap na zhivota ne e neobchodimo goliamo skladirane v "depa", zaschtoto te si imat dostatatschno "zapasi".
ne se sardete za tona, no ne razbiram kak mozhe da se priema za normalno ot kogoto i da bilo bezkontrolnoto naddavane na teglo. pri parvata mi bremennost biach na spetzialen rezhim sled kato za 6 mesetza naddadoch 10 kilograma. do kraia na bremennostta slozhich samo oschte 6. sledvaschtite pati se postarachme da niama podobni momenti.



Тема За многото килограминови [re: sofiia]  
Автор dara (osobena)
Публикувано20.05.02 17:13



Аз мислех да пропусна тази тема, но малко се ядосах.
С първата бременност наддадох 35 кг. Започнах от 50 (52-53 ми е нормалното тегло, висока съм около 170 см.). Работех до последния ден (буквално). Ходех на работа пеша и се връщах пеша всеки ден (около 3 км.), движех се много, изобщо не съм се тъпкала. Сладко по принцип не ям, бивша гимнастичка съм и се храня съвсем нормално. Последните месеци карах само на плодове и салати, защото беше такъв сезона. И въпреки всичко наддадох толкова. Никой, който ме е виждал не ми вярваше, че съм толкова килограма. С приятелка бяхме бременни заедно и изглеждахме по един и същи начин, а тя наддаде около 14-15 кг. Свалих 18 кг. само през първата седмица след раждането без да усетя дори. Никога не съм пазила диети и не съм правила гимнастики никакви. За около 1 месец и половина свалих и останалите. Два месеца след раждането си бях на старите килограми без да разбера как стана. Сравнително подобно беше положението и през втората бременност. През първата бременност се мажех до припадък с кремове и балсами, а през втората нито веднъж не съм се намазала с каквото и да било. Нямам стрии, нито целулит.

Наистина при всеки е индивидуално. И многото килограми през бременността не винаги са резултат на нездравословно хранене или заседнал начин на живот. Едва ли има бременна, която само седи у дома и се тъпче неистово. Така че, хайде да не прекаляваме с лекциите и да не правим генерални заключения.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...


Тема Re: Kajete mi molia vi [re: Shy]  
Автор Finch (минаващ)
Публикувано20.05.02 17:31



препоръчва се да се качат не повече от 12-14 кг и не по-малко от 8, но това е според теглото на майката преди забременяването и е в осреднени норми... Килограмите се свалят ако се внимава да не се прекалява със заседяването и храната. Ставните връзки действително се отпускат, таза се разширява. По тази причина е важно да се правят упражнения по време на бременността, но съобразени с физическото ти състояние, както и след раждането да се започне възстановителна програма. Виж темата "възстановяване"
Появата на стриите е необратимо и невъзвратимо. За да направиш каквото зависи от теб за избягването им е необходимо още от момента, в който разбереш за бременноста да започнеш да мажеш тялото си - бедрата, корема, таза и гърдите задължително с омекотяващи, овлажняващи или подобряващи еластичността на кожата масла и кремове. Не е задължително да са специално за стрии. Според мен най-доброто е да се редуват бадемово, сусамово и кайсиево масло. Използвам ги и като нощен крем за лице и съм много доволна :))) Трябва да се положат и грижи за косата, маски, подстригване и т.н.



Тема Re: Kajete mi molia viнови [re: sofiia]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано20.05.02 18:09



I az sum suglasna s dara che nyama smisal da se pravyat takiva ryazki obobshteniya. Nikoy ne se opitva da spori s tova che ima sluchai v koito kachvaneto na prekaleno mnogo kilogrami tryabva da se ogranichi ako tova zastrashava zdraveto na maykata ili na bebeto. No i ne biva spored men da se kazva che samo v normite 6 do 15 kg naprimer e 'normalno' i vsichko ostanalo e opasno ili nezdravoslovno. Vseki ima razlichen metabolizam i nay-vazhnoto e maykata da e zdrava i deteto sashto. Ne sum i suglasna che ako kachish nad osrednenata norma razhdaneto e po-trudno zashtoto imam nyakolko poznati i priyatelki pri koito tova ne se e sluchilo. V krayna smetka tegloto ne zavisi edinstveno ot nachina na hranene i uprazhneniyata koito pravi maykata, ima i mnogo drugi factori. Sigurna sum che vseki tuk e nayasno s pravilnite nachini na hranene i nuzhdata ot uprazhneniya i dvizheniya za da ima nuzhda da se pouchavame vzaimno No v krayna smetka vseki si ima svoe mnenie i tova e i nay-hubavoto na kluba.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.