Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема детегледачканови  
Авторdazy (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 22:41



След 2 седмици ще се роди нашето бебче, за което ще имам възможност да се грижа около 3 месеца. Моля, препоръчайте ми опитна детегледачка, която би могла да се грижи за новородено.



Тема Re: детегледачканови [re: dazy]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 23:11



Номера с детегледачките е двустранен проблем. От една страна бебето ще свикне с нея и ако нещо се наложи да се разделите може да имате проблеми с бебчо, от друга, много трудно се намира свясна жена, търси с препоръки, направи си някакъв тест и карай кандидатките да го попълнят, в който тест сложи въпроси, които би задала на всяка, така ще имаш отговорите пред себе си и ще можеш да си избереш три, които разпитай пак подробно. Вземи я не на третия месец, а още на втория, за да свиква бебето с нея. Бебето трябва да разбере, че това не е майка му, а леличка. Много трудно нещо. Аз лично предпочитам сама да се грижа за детето си, колкото и да ми струва това, поне до 3 г.. Знам, че за дечицата най-важно е мама да е до тях през тов време, но като се налага ... дано да попаднете на свясна жена.



Тема Re: детегледачканови [re: Лили]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано29.04.02 23:23



Знам, че този вариант си има недостатъците, но помисли дали около вас няма някоя свястна съседка-пенсионерка, която има нужда да припечели нещо освен пенсията и е готова да ти гледа детето. Жената, която гледа моя син, ми е съседка; много е удобно това, че не се налага да й плащате транспорт, или пък да я карате у дома; общо взето, винаги можеш при нужда да й се обадиш, ако се наложи непредвидено да излезеш. Вярно е ,че хората са различни, но и по отношение на парите е малко вероятно на съседка да плащаш толкова, колкото ще се наложи да платиш, ако наемеш чрез фирма.



Тема Re: детегледачканови [re: sweetboy_mama]  
Авторdazy (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 23:33



Благодаря ти за мнението. Имаш ли някаква представа за цените за подобни услуги. Какви са най-важните критерии според теб при избор на жена, детегледачка.



Тема Re: потърси акушерканови [re: dazy]  
Авторdonna (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 10:11



щом ще е толкова малко бебето .Трябва ти енергична жена ,най -добре наскоро пенсионирана акушерка



Тема Re: потърси акушерканови [re: donna]  
Автор Victoria (викторианец)
Публикувано30.04.02 12:39



Да, така е. Според мен трябва да е акушерка или поне медицинска сестра. Стават какви ли не неща и е добре тя да може да се справя с тях.
Другото, което е важно е да има опит и да обръща внимание на детето винаги, когато има нужда.
Според мен тези първи месеци са прекалено важни, за да си повериш детето на непозната жена. Не може ли някоя от бабите да го гледа?

Alas, my love, you do me wrong,
To cast me off discourteously


Тема Re: потърси акушерканови [re: Victoria]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано30.04.02 13:40



Ако можеше някоя от бабите, надали щеше да търси бавачка момичето :))
Аз я преминах тая одисея с бавачки, когато се наложи да се върна на работа непредвидено по-рано, но малкият ми беше на годинка.
Начините са: БЧК 9200275 - д-р Рахамимова, вторник и четвъртък от 10 до 12 часа, 1,50лв на час пон. до петък до 20 часа, след 20ч. и уикенда - 2лв на час. Имат много голяма база данни, предимно на баби, на нас ни намериха само за Люлин една песионирана мед. сестра и пенсионирана педагог-логопед. Само че това беше когато малкия беше тръгнал на ясла и трябваше само да го взима от там - за 2ч. на ден, имаче си е съпарско. Но в сравнение с агенциите е супер далавера (напр. Адинеле - 2,5 на час, агенция Тачи ти искат 30лв такса само за тях и т.н.).
Иначе най-далаверско (като пари) ще ти излезе да си пуснеш една обява, в която да напишеш часовете и парите. На който му е изгодно - да се обади. Но си е риск. Ние така взехме жената, която го гледаше от годинка, докато тръгна на ясла (от 8:30 до 18ч. - 150лв+ядене у нас - но това сега е много малко, за под 200 никой не се навива), обаче докато се успокоим и й се доверим беше АД, наистина. Искахме й свидетелство за съдимост, медицинско, копие от личната карта. Слава богу, ние имахме късмет и жената се оказа златна, но не можеше да работи вече за толкова пари, а и й беше много далече (живее в Стрелбище).
Та това е всичко за бавачките, просто няма добър вариант, много е ужасно. Дано да имаш късмет, желая ти го от сърце !!!

Поздрави!


Тема Re: потърси акушерканови [re: Birdy]  
Авторdazy (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 22:50



Много благодаря на всички ви, проблемът е, че наистина трябва да се върна навреме на работа, която разбира се не е по-важна от детето, но за неговото бъдеще би било по-добре да има работещи родители. Ще проверя тези телефони на БЧК, а за бабите, те са от съвременните, които работят и т.н., а и не е удобно да живеем с тях, нали, нито пък да оставяме бебето някъде.



Тема Re:помощ Birdyнови [re: Birdy]  
Авторmarla (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 15:56



имаш ли координатите на тази жена в Стрелбище? ние живеем наблизо и ще ми е много удобно.

благодаря предварително.



Тема Re: детегледачканови [re: dazy]  
АвторSmiling (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 18:39



Nie namerihme jena chrez obiava v www.jobtiger.bg naistina sam dovolna! sakratena medicinska sestra, dobre go gleda :) ot 6 mesecen e s neia, svikna, 150 lv za 6 chasa, samo s nego se zanimava
uspeh!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.