Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема koga se razglezvat malkite?  
Автор Cлънчицe (то)
Публикувано16.05.02 19:27



I kak?
Kazvat 4e malkite bebeta ne mogat da bydat razglezeni - te prosto imat opredeleni nujdi i ne pla4at prosto ej taka.
No kak stoi vyprosa s malko po-golemite bebeta?
5-6-7 mese4nite bebeta trqbva li da bydat "vyzpitavani" po malko ili oshte im e mnogo rano?
Malkata veche vleze v 6tiq mesec i az vse oshte ne q ostavqm da pla4e (naj-mnogo sym iztyrpqvala 3-4 min pla4), no rezultata e 4e postoqnno se nosim na ryce ili si igraem,....s edna duma ne moje da izdyrji sama pove4e ot 15 min (kogato si igrae s igra4kite... i razbira se kogato spi:)



Тема Re: koga se razglezvat malkite?нови [re: Cлънчицe]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.05.02 21:29



когато я оставяш сама къде я оставяш? Може ли да се изправя вече на крака? Не мисля, че си я разглезила, но сигурно трябва да я научиш да се забавлява и самичка. Ако имаш възможност я слагай на пода - хем на нея ще й е интерсно, хем ще се чувства и близо до теб, но не непременно настояваща за твоята компания. Как заспива? Налага ли ви да се гушкате и люлеете дълго. Тя е още малка, но може ли понякога да заспива сама, ако внезапно се разсъни?

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: koga se razglezvat malkite?нови [re: Shanya]  
Автор Cлънчицe (то)
Публикувано16.05.02 22:04



Ostavqm q sami4ka v legloto i ili i pravq "teren" v/u spalnqta kato i slagam i igra4ki, no "zabavlenieto" sami4ka go moje samo ako sym v staqta i to blizko do neq:)
Naposledyk postoqnno iska da e sednala, opitva se da sqda na dupe, no az ne i davam shtoto nali kazvat 4e predi 6 meseca ne e dobre da sqdat. Dyrja q polusednala v men ili v koli4kata. A koli4kata pyk e drugiq problem - nikak ne q obi4a. Moje da stoi v neq samo kato spi ili kato e na kef (no malko). Po tazi pri4ina polovinata or razhodkata q nosq na ryce, ili izlizame s kenguruto vmesto s koli4kata. Napravo se 4udq kak majkite izlizat na razhodka po nqkolko 4asa i bebetata im si stoqt krotko v koli4kite. Nashte razhodki sa v gorata do nas (tam pone nqma koj da mi se smee 4e nosq boboka na ryce, a vozq v koli4kata biberona i:))
Otnosno zaspivaneto - samo na ryce ili s biberona. Naposledyk predpo4itam varianta s biberona makar 4e ponqkoga po polovin 4as trqbva da i go dyrja (shtoto kato go iztyrve se strqska i cqloto prispivane se razvalq). No kogato i se spi naistina zaspiva kydeto i da e i kakto i da e:)



Тема относно седенетонови [re: Cлънчицe]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано16.05.02 22:25



Моята от може би две седмици когато е легнала или полулегнала се опитва да се изправи и много се сърдеше като не успяваше (след 3 дни ще направи 4 месеца). Да не плаче я хващах в себе си да седи малко - знам че до 6ия не трябва да седи и поради тази причина и давах да седи съсем малко. Но преди седмица попитах една лекарка много ли ще й навреди това, тя ми отговори че нейните и двете са седяли от самото начало. Е не я питах кое смята за начало, но съдейки как учудено ме изгледа като й зададох въпроса ...
Та нейният отговор малко ми даде свободата да я държа по-дълго в седнало положение.
Имам чувството, че едва ли не всяка година децата надрастват по развитие тези родени миналата.
Сина ми си спомням ясно че на 6 месеца не можеше да се закрепи да седи сам, а тази дребната се задържа сама по 2-3 минути преди 4ия месец.
Едно с едно не е еднакво, ама иначе по книгите се опитват да ги приравняват.



Тема Re: koga se razglezvat malkite?нови [re: Cлънчицe]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.05.02 22:31



не се притеснявай за сядането. И аз се бях много уплашила, защото моят син тръгна да сяда много рано- много смешно се опитваше да сяда - в едно такова полу положение. Борих се, борих се и накрая се предадох. Нищо му няма сега - вече е на 1 година. Тъй че ако има желания да сяда, не я възпирай, но все пак гледай да е на подходящо обезопасено място. И не й помагай- оставяй я да експериментира сама.
За спането кофти работа - иска се много здрави нерви да ги научиш да спят сами. С дъщеря ми никакув проблем, но това защото се приспивше като си смуче пръста . Със сина ми много зор видях - оставяла съм го да плаче, за да свикне сам- но никога повече от 15 ина минути. Някои казват че трябва да удържиш така фронта и те свикват. Уж свикна, но пак си се буди и иска да ида при него - добра стратегия е да го погалиш само, без да се гушкате. Може пък самостоятленото заспиване да стане основа и за самостоятлени занимания за в бъдеще.
Защо ли не си харесва количката? Според мен обаче няма нужда да се притесняваш да се разхождате в парка, а не в гората - и аз понякога нося на ръце - имаше един период, в който се научи да скача прав в количката даже и в движение -абсурд да се возите. Та и аз бутам количка (кака му веднага се напъхваше там) празна.
Дано като започне да пълзи и я оставяш на земята да й е по-интерсно. Или пък използвай другата тактика- заиграваш я и лека полека се оттегляш. Малко по-малко трябва да свикне, надявам се. Но въобще не си мисли, че обръщайки й повече внимание я разглезваш


* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: koga se razglezvat malkite?нови [re: Shanya]  
Автор sweetboy_mama ()
Публикувано16.05.02 23:06



Може би ще ви прозвучи много крайно, но за мен децата могат да се разглезят още от първия месец. Вярно е, че в началото реакциите им са още много инстинктивни и не плачат "нарочно", но от друга страна свикват още от първия ден на определено отношение и реакция към нуждите си. Тези навици се затвърждават и впоследствие се премахват по-трудно, ако създават проблем. Е, естествено, първия, втория месец няма какво много да се направи, но все пак някои неща могат да се възпитат и тогава.
По отношение на заспиването ние ползвахме биберон-залъгалка. Много по-добре е и от шише с мляко, и от носене на ръце. Ако е свикнало детето да бъде носено от самото начало, много трудно се отказва, и ще трябва да се потърпи да поплаче малко. Има един начин да се отучи да се буди през нощта- тъкмо след 4-ия, 5-ия месец му е времето за това. Всяка нощ се оставя да поплаче няколко минути повече от предишната- започва се от 5 минути и може да стигне и до 15м., но постепенно то разбира, че няма да получи моментално успокоение и навикът лека-полека се забравя. При сина ми поне проработи много добре.
Защо не оставиш на детето някакви играчки, или книжка в количката? Може пък да се заиграе... А що се отнася до заниманията вкъщи, нямате ли кошарка за игра? Тъкмо сега й е времето да играе в такава. За сина ми ползвахме и бебешки шезлонг, което е страшно удобно, защото бебетата могат да стоят в полу-легнало положение от самото начало без никаква опасност, много добре се чувстват в него, можеш да им привържеш няколко дрънкалки, а освен това можеш да го преместиш в стаята, където работиш и така да не я оставяш сама.Може също и на пода, ако е достатъчно добре изолиран и не духа, като й поставиш одеяло и някакви занимавки, като тези, дето висят на една монтирана пръчка и бебето ги бута и дрънка, като легне под тях.

Общо взето, за съжаление на майките винаги се налага малко повече строгост и решителност....само с гушкане не става:-))



Тема Ami igra4kiнови [re: sweetboy_mama]  
Автор Cлънчицe (то)
Публикувано17.05.02 13:45



ima tq kakvi li ne.Nad perilata na legloto ima naredeni sumati jivotinski ekzemplqri. Daje ima i visqshta vyrteleshka nad glavata si.(po4ti e s4upena ot dyrpane i hapane na jivotinkite). Kogato vzeme da si igrae svalq sama vsi4ki igra4ki, ka4va si krakata na perilata(vreme e das smykna izglejda nivoto) vsi4ko pravi na salata v legloto i kato i omryzne revne za neshto po-interesno:))
A v koli4kata si nosim i igra4kite ama nomera minava za po minutka-dve, posle pak REV!! I az da ne pla4e gorkoto ja vzimam na ryce. A ina4e ot malka q pazq da ne pla4e shtoto imashe pypna hernia, no sega po4ti se e zatvorila i me e strah kato pla4e da ne se otvori pak...



Тема Re: Заспиванетонови [re: Shanya]  
Автор Пeнka (такава една...)
Публикувано18.05.02 14:29



Не знам как, но успях да науча моята щерка да заспива абсолютно сама. Имаше обаче един период (към 7-ия месец), когато баща й я беше научил да я приспива на ръце. само че той си беше вкъщи вечер. а следобяд? Тя вече тежеше и люшкане 15 мин. на ръце ми беше трудно. Не питайте как я отказах - то беше рев, то беше чудо. Но смятам, че децата трябва да имат известна доза самостоятелност. Поне за спането се разбрахме. Вече спи сама. И даже като я сложа в леглото се радва.


Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.