Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема възстановяваненови  
АвторИвaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 16:54



до всички, майчета с малки бебета имам един въпрос. как се възстановявате след раждането и помагате на матката и пиринеума да се върнат в изходна позиция? спорт, упражнения, реклаксиращи практики, носене на ластични колани, медикаменти...??



Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
Авторзyзa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 18:36



няма пиринеум, има перинеум.



Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
АвторAlmira (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 22:31



Lastichen kolan pomaga, probvai.Az go nosia prez denia a prez nochta go maham.



Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
АвторNeli (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 09:43



Не знам защо никои не пише по темата,а би трябвало да има много мнения.
Както и да е.Още не съм родила,но смятам след това да възобновя посещенията си във фитнес залата.Не знам дали трябва да се носи колан?
Имам приятелки,които след раждането не са носили.
Преди да забременея нямах никакъв корем и като гледам сега колко е голям,
нямам представа как ще го прибера:)
На ясно съм че ще съм много заета,но мисля въпреки всичко да намеря време
за гимнастика(както си беше преди)



Тема Re: възстановяваненови [re: Neli]  
Автор Sannia (Грижовна)
Публикувано13.05.02 09:54



След първото раждане нямах никакъв проблем нито с корем нито с килограми и перинеум абе нищо като че ли не бях раждала. Носех ластичен колан защото са ми смъкнати бъбреците и по принцип си го нося. Но сега съм качила доста а пък и съм чувала че след второто раждане е по-трудно да се въстановят предишните килограми. Но всичко си е строго индивидуално, а за матката тя се свива при кърменето и сама се връща в нормалното си състояние. Би трябвало да се консултираш все пак за фитнеса защото не знам дали може веднага след раждането......... Успех!! На мен ми предстои да се притеснявам за възстановяването към края на месеца тогава очакваме събитието



Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
Автор Finch (минаващ)
Публикувано13.05.02 10:18



Не съм раждала още, но тъй като се интересувах за гимнастиката, която мога да правя сега по време на бременността, ми обясниха и какво да правя после. Всичките упражнения, които са разрешени през последните месеци без коремно натоварване, т.е. без тежести. Въпросът е в многото повторения, не в силата на натоварването. Фитнеса, каланетиката, аеробиката, бягането били напълно противопоказни през първите 2-3 месеца при безпроблемно раждане, а при шевове или секцио до 6-тия месец като и при двете тези месеци се броят след спирането на кърменето. Препоръчва се плуването, ако не се кърми вече. Двете основни неща обаче са, че матката най-добре се стяга провокирана от кърменето, за перинеума се прави едно много лесно упражнение - заставаш с изправен гръб на края на стола, стягаш се все едно задържаш ходенето до тоалетна за около 6 сек. и отпускаш и така поне 10-тина пъти и поне 3 пъти на ден... това е полезно да се продължи когато както се сетим и след това до края на дните ни.



Тема Значинови [re: Ивaнa]  
Автор Smile. (през зъби)
Публикувано13.05.02 10:47



Основно оборудване: голям леген, сварена тетра (смрадлика).
Основно упражнение: седене в легена с отварата поне 20мин. дневно.
(препоръчително е пред телевизора или зад весника хихихи).
Коремът си се свива сам - това е проблем на кожата най-вече и като се свие ще се свие; ако не се свие - ще си виси. След първото раждане се прибра до нолмалните размери (е, и аз носех колан). След второто раждане не се прибра корема ВЪПРЕКИ колана.



Тема Re: възстановяваненови [re: Finch]  
Автор ProBily (непознатa)
Публикувано13.05.02 11:08



Добре е, че се запознаваш с начините за по-ефективно възстановяване още сега. След раждането не остава време, а в родилния дом нищо съществено не казват.
Ще споделя какво научих и използвах аз. В началото, още в първите дни лежах по малко по корем. Не бях го правила няколко месеца и беше голям кеф :-)))))))))) По-късно след преминаването на болката от епизоитомията започнах със стяганията на перинеума, за които Finch говори. Не си мислете, че ще имате сили за бягане и фитнес през първите 3 месеца. А и не се препоръчва. Никакво вдигане на тежести над 2 кг през първите 40 дена ( е, аз правех изключение за бебата, разбира се :-)))) После се препоръчват упражненията:
1) от легнало положение (на гръб), при свити крака, разтворени на разстояние около 30-40 см, ръцете плътно прибрани до тялото, се повдига таза, като същевременно се стяга и перинеума. Задържа се няколко секунди и се спуска бавно надолу. Постепенно се увеличават интервалите на задържане;
2) отново позицията е по гръб, краката се вдигат на 90 градуса нагоре. Прави се нещо като "ножица" - първо 10 бавни повторения, после 10 бързи. Всеки сам си определя темпото - важно е да се напредва бавно.
Първо трябва да се изчака стягането на попреразтегнатите мускули и тъкани, а после натоварването за сваляне на килограми. Всичко постепенно :-)))
Все пак, ако намерите информация от по-компетентен източник, ще се радвам да я прочета и аз. Мисля, че е важно родилката да знае какво да прави и да не допуска грешки при възстановяването.



Тема И аз таканови [re: Smile.]  
Автор dara (osobena)
Публикувано13.05.02 12:16



И за тетрата (ако имаш епизиотомия - голямо облекчение), и за легена, и за корема. Само без колана. Само че, кой знае защо си мисля, че с колан и без колан все тая.
Що се отнася до гимнастиката - и двата пъти имах голямо желание и се бях подковала здарво с информация. Но и след двете раждания (особено пък след второто) нямах никаква възможност, време и сили за такива неща. Всяка свободна секунда я използвах за ........ сън.
Но аз съм доста мързелива и несериозна, когато става дума за гимнастики и диети.


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...


Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 12:35



Хомеопатията много помага в тези случаи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.