Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема за алтернативитенови [re: ProBily]  
Авторчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 00:47



Ами влез в онези постинги по-горе и прочети. Човекът ти е дал и сайтове и литература. За мен алтернатива значи лекарят да е наясно с различни лечебни методи - и традиционни и алтернативни, и да ми обясни за какво става въпрос. А не само да ми казват: "Официалната медицина предлага това и това, а пък вие ако искате си търсете нещо друго. На нас само това са ни преподавали." Това въобще не е алтернатива! Да се трови детето ти от антибиотици, дето ги пие през месец щото това му изписват лекарите - това ли е алтернатива! Има различни методи и всеки си има своето място в медицината. Не трябва да се отрича даден метод или пък да се дава преференция на друг.



Тема лекари и лечителинови [re: MM]  
Авторчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 00:51



По целия свят има лекари и лекари, и лечители и лечители. Познавам традиционни лекари при които втори път не би отишла. И познавам лечители които са помогнали на много хора от сърце след като са били отписани от официалната медицина. Не трябва да се генерализира, така мисля.



Тема сиропинови [re: Beny]  
Авторчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 00:54



А кой антибиотик помага на всеки и за всичко? Аз имам познати при чиито деца този сироп е имал много добър резултат. В някои случаи няма ефект. С всяко лекарство е така.



Тема Дипломатично!нови [re: зaпoзнaт]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано19.05.02 23:26



Много се ласкаеш...
Какво мога да ти отговоря, като не открих в постинга ти нищо от това за което спорехме - казусът със сепсиса и родовите травми...просто липсва!!!
А аз ти казах да не ме занимаваш с глупости ...

Описания на единични случаи на някакви други състояния, / особено тези от 18-- и не знам си коя година ,хе-хе.../ и то от хомеопати !! просто не са аргумент на който трябва да отговарям.
От трите клинични проучвания, които са посочени като положителни за хомеопатията, само това за лечение на грип с осцилококцин приемам за достатъчно конкретно като резултат / ако е вярно цитирано!/ - но там процента на по-добрите резултати от хомеопатията е твърде малък - под 7 % спрямо контролната група и то тествано еднократно на 48-я час.
А какво е било съотношението на резултатите след 2-я ден няма данни...
Ако на някой са му достатъчни тези проценти и то по отношение на вирусно заболяване - моля - нека прочете статията и да ползва осцилококцин / вместо ракийка и салатка, примерно/ щом го счита за полезно.
Но ако се опита да лекува сепсис с осцилококцин, вместо с антибиотици ще влезе в затвора...

Ето пействам тук извадката за грипа, която ми се видя най-достоверна и конкретна като резултат:
The standard treatment is five doses of Oscillococcinum. The first was given at the medical practice and the patients took the remaining four on the following mornings and evenings. 237 patients received the test drug and 241 the placebo. They recorded their rectal temperature twice a day and the presence or absence of five cardinal symptoms (headache, stiffness, lumbar and articular pain, shivers) as well as cough, coryza and fatigue. Recovery was defined as a rectal temperature of less than 37.5° C and complete resolution of the cardinal symptoms.

The results showed that the proportion of patients who recovered within 48 hours of treatment was greater among the drug group than among the placebo group: 17.1% compared with 10.3% (P = 0.03


Това просто означава, че от всичките 237 пазиента които са лекувани с хомеопатия - 6.8% , т.е само 16 пациента са били " по-добре", отколкото тези които не са приемали хомеопатично лечение , а плацебо.
Правете си сметката - и това за един грип...

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 19.05.02 23:48.



Тема Re: за алтернативитенови [re: читaтeлka]  
Автор ProBily (непознатa)
Публикувано20.05.02 11:16



Абсолютно съм съгласна с теб за алтернативите. Явно си разтълкувала думите ми грешно.
Доколкото за посочените сайтове и литература - не бих се доверила безрезервно.
Важното е дали да си слагаме капаците, а не в коя посока да гледаме.



Тема Re: лекари и лечителинови [re: читaтeлka]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано20.05.02 12:41



Da napalno si prava - ne biva da se pravyat obobshteniya za shtyalo i neshtyalo. I az v nikakav sluchay ne kazvam che tradicionnata medicina e 100% prava vav vsichki sluchai, za sazhalenie i az a i horata okolo men sa si patili ot neya mnogo pati. No prosto iskah da kazha che ot lichniya si opit ne sum ubedena che i homeopatiyata e alternativata... za sazhalenie. Inache bi bilo hubavo ako chovek znaeshe che mozhe vinagi da razchita na nyakakva alternativa no uvi, vsichko e vapros na kasmet i na tova da se uchim ot opita i greshkite si (i nashte i tezi na drugite hora). Vseki organizam e mnogo razlichen i mnogo zabolyavaniya sa na psihologicheska osnova taka che v takiva sluchai alternativnata medicina e mozhe bi po-dobriya variant, no sashto tolkova dobar variant e ako samiya 'bolen' osaznae otkade mu idvat problemite i v takav sluchay shte se izlekuva i sam. No ako govorim za tezhki i seriozni zabolyavaniya ot virusen tip, a taka sashto rak i kakvo li oshte ne, mislya che ne mozhem da otrechem che tradicionnata medicina e dosta uspeshna v mnogo otnosheniya. Znam che ima mnogo sluchai na pacienti koito sa bili otpisani ot tradicionnite medici i sa se izlekuvali uspeshno s alternativna medicina, no tova po-skoro sa izklyucheniyata potvarzdhavashti praviloto a ne neshto drugo. V krayna smetka i tradicionnata i alternativnata medicina imat edna i sashta cel i korenite im v dalbokoto minalo sa edni i sashti taka che e bezsmisleno da se razglezhdat kato 'vragove'. Prosto vseki si izbira tova koeto mu podhozhda nay-dobre i saotvetno si nosi riskovete i otgovornostite!
E, stiga sum filosofstvala



Тема Doktorke, doktorke!нови [re: Mama Netty]  
Авторforumen 4itatel (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 13:21



Doktorke, doktorke! Dobre 4e semeistvoto mi ne se lekuva pri takiva lekari kato tebe. Kon s kapaci, mu vikat na tova horata. Znae6 li kolko moi poznati ako raz4itaha na tazi medicina tvoita 6tiaha dosega da sa gu6nali bosileka ili da se vla4at polujivi Dobre 4e ima alternativi i ima lekari koito mogat da gi predlojat.



Тема Аман !нови [re: forumen 4itatel]  
Автор ProBily (непознатa)
Публикувано20.05.02 18:29



Уфф, не мога да разбера защо споровете тук се превръщат в злостно заяждане?!? Темата за и против хомеопатията сигурно ще е актуална още много време. Дали е по-добрата форма на лечение или не за някои заболявания само бъдещето ще покаже.
Хайде, стига сме се надвиквали и нека да обърнем внимание на възстановяването след раждане, което си е доста сериозна тема.



Тема Съвсем правилно.нови [re: ProBily]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано20.05.02 19:04



Не бива да изместваме темата .
Но какво ли мога да кажа аз по нея, което да не сте казали...
Хм, за оперативно лечение на най-тежките случаи не ми се говори...


А колкото до гимнастиките , моят личен опит е , че сексът е не по-малко тонизиращ за мускулите на малкия таз, след раждането...

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.