Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано14.05.02 12:16



В началото - както си лежиш по гръб на леглото, просто стягаш коремните мускули. Доколкото е възможно. Матката се прибира сама, кърменето помага за това.
За мускулите на малкия таз - стягане - като че ли искаш да задържиш нещо между бедрата.
Между другото в родилното не разрешават каквито и да е било гащи, което налага превръзката да се държи точно по този начин - с притискане на бедрата. Това упражнение е много полезно.
Тез инструкции ги знам от преподавателя по лечебна физкултура



Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
Автор Beny (минаваща)
Публикувано14.05.02 16:04



Сега като се връщам близо 4 години назад си спомних , че след раждане (Втора Градска б-ца) една сестра минаваше по стаите и питаше коя иска да ходи на гимнастика докато сме в болница. От трите жени в стаята познай колко отидоха-0. Ако сега повторя и ме "поканят " ще съм от първите, но тогава покрай болките при сядане и притесненията около бебка не ми беше до това.



Тема още за хомеопатиятанови [re: Mama Netty]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 22:27



Известно ми е, че във връзка с хомеопатията има няколко неща, които лекарите, обучавани в стандартно мислене години наред, не могат да приемат току-така. Първото е огромното разреждане на изходните вещества, от които се получават хомеопатичните лекарства. Задават си логичния въпрос: Как може да лекува нещо, което го няма?! И как може например да се даде само една таблетка от определено лекарство и то да излекува дадено заболяване, а понякога и няколко, или да предизвика значително подобрение. Второто е, че диагнозата не е водещо условие за предписване на хомеопатично лекарство; важни са индивидуалните симптоми и типа човек. На трето място - хомеопатичните лекарства не въздействат пряко върху някакви “причинители” – вируси или бактерии, но въпреки това лекуват. Това е така, защото всъщност те стимулират собствените защитни сили на организма. И четвърто - изпитването на веществата, от които се приготвят хомеопатичните лекарства, става върху здрави хора.
Сигурен съм, че с всеки лекар при първоначалния му досег с хомеопатията изпитва лек стрес, дори шок, бих казал. След като обаче се запознае по-задълбочено с нея и особено след като види практически резултати при болести, на които до преди това не е могъл да въздейства освен симптоматично, тогава действително мисленето му се променя. Пак подчертавам – не може да се убеди човек по друг начин освен чрез личен опит и практика.
Бих искал да отбележа, че д-р Самуел Ханеман, основоположникът на хомеопатията, е владеел писмено и говоримо 8 езика и е бил изключително образован човек и много високо ценен от лекарите в цяла тогавашна Германия. Бил е член на една от тамошните академии на науките по това време и е редактирал основно тогавашната фармакопея. След като се захваща с хомеопатия консервативните му колеги наскачат като ужилени. Изобщо трябва да признаете, че консерватизмът в медицината е изключително голям – може би по-голям отколкото в която и да е друга професия.
Но искам да ви обърна внимание и на други естествени терапевтични методи. Наскоро, по стечение на обстоятелствата, се запознах с един лекар, съвсем стандартен така да се каже, който се беше излекувал от диабет с гладуване с вода. Бил е на инсулин до преди няколко години. В момента не пие и таблетки дори и кръвната му захар е нормална. И сега, естествено, е привърженик на гладуването. На моя позната майка й се излекува от тумор на щитовидната жлеза за 40 дена с уринотерапия. Има такива случаи колкото искате. Мой близък скоро се възстанови бързо с хомеопатични лекарства след доста сериозна травма, а жена му - от много гаден цистит. Аз също съм изпитал лично благоприятния ефект на хомеопатията и други натурални терапии няколко пъти, както и “лечението” със стандартни медикаменти, така че имам база за сравнение. Не знам дали сте запозната с работата на един много известен специалист по хранене – д-р Бърнард Йенсен. Мисля, че ако прочетете някои от книгите му, ще видите лечението от друга, естествена гледна точка. Този човек е излекувал досега няколко десетки хиляди души с по-обикновени и много с тежки и смятани за нелечими заболявания - диабет, рак, псориазис, високостепенно затлъстяване, варикозни язви, тежки колити и т.н. В книгите му има много снимки на излекувани хора – преди и след лечението, рентгенови снимки и пр. Не знам у нас да са издавани негови книги. Лечението, което е провеждал (той е вече над 80 г. и се е оттеглил от лечебна практика доколкото ми е известно) се е състояло само в индивидуализиран хранителен режим с екологични плодове и зеленчуци, отглеждани в неговото ранчо в Калифорния, очистителни методи, упражнения и понякога хранителни добавки и витамини. Ако обучението по медицина почваше с тези книги и с книгата на проф. д-р Ю. Николаев например “Гладуване за здраве”, парадигмата на здравеопазването щеше да се промени тотално. Въпросът е в това, че тези методи, които са много ефикасни, не дават никаква печалба на фармацевтичната индустрия. Ето затова не ги и учите. Няма бизнес в тях. А, да, бих Ви препоръчал още и книгите на Малахов за гладуването и уринотерапията, които излязоха на български последните 2 години. Знаете ли какво съм забелязал – че доста хора без медицинско образование се интересуват много повече от това как да бъдат здрави и как да оздравеят ако са болни с помощта на естествени терапии и знаят по тези въпроси несравнимо повече отколкото много лекари. Няма лечебен метод, който да е панацея, но като цяло хомеопатията, акупунктурата, гладолечението, йога и т.н. имат много по-голям лечебен потенциал при остри и особено при хронични заболявания. Стандартната медицина е силна при тежки състояния като инфаркт, много сериозни травми, изгаряния, трансплантации. Но хроничните болести – и то тези, които са най-чести в света – сърдечно-съдови, диабет, рак, затлъстяване, артрит и още някои – там е провал. Това го казват известни Ваши колеги, не аз. Ако се съчетаят стандартните терапии при критимчни състояния с натуралните терапии за огромния брой случаи остри и хронични заболявания ефектът наистина ще бъде чудесен. Но... бизнесът в здравеопазването е мръсна работа.



Тема справка - сайтове и книгинови [re: Mama Netty]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 22:32



Ето някои сайтове със случаи и информация за проведени клинични изследвания: http://www.wholehealthnow.com/homeopathy_pro/cured_cases.html
http://www.trusthomeopathy.org/case/cas_evid.html
http://www.homeopathic.org/controlled.htm
Книги и статии:
“Органон на лечебното изкуство” от д-р Самуел Ханеман - препоръчвам я на всеки лекар, независимо, че е писана преди 150 години;
“A New Model of Health and Disease” – G. Vithoulkas (на български е излизала преди няколко години под заглавие “Здраве и болест – един нов модел”);
“Терапевтичен наръчник по хомеопатия” от д-р Атанас Гълъбов – има вътре описани няколкостотин случая на всякакви тежки случаи от чужди и български лекари - вкл. сепсис, много сериозни наранявания, ухапвания от отровни змии, тетанус, остри вирусни заболявания, невралгии, херпес зостер, малария, антракс, гангрена, проблеми при бременни и новородени и т.н. – да не изброявам всичко. От същия автори има и една много полезна малка книжка “Първа помощ с хомеопатия за всички” – лечение на грип, настинки, травми, отити, ангина и т.н.
Има и няколко издания на една френска фирма за хомеопатични лекарства; в някои от тях може да се намери ценна информация, макар че като цяло са по-повърхностни.
Тук излиза и превод на едно известно международно списание по класическа хомеопатия “Homeopathic Links” и в първия брой има описан излекуван случай на белодробен абсцес с хомеопатия, с рентгенови снимки и кръвни изследвания.
Homeopathic treatment of malaria in Ghana – “British homeopathic journal” April; 1996, vol. 85
Margery Blackie – “The Challenge of Homeopathy – The Patient, Not The Cure”. Dr. Blackie беше лична лекарка на кралица Елизабет може би повече от три десетилетия; мисля, че почина преди няколко години.
Burnett – “Curability of Tumours”; има още много книги, но не мога да ги изброявам всичките. Но ако тези намерите и прочетете мисля, че ще добиете съвсем друга представа за хомеопатията и за лечението като цяло.
Стига човек да има желание да търси и да чете литература има колкото искате.



Тема едно въпросче към Mama Nettyнови [re: Mama Netty]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 01:05



Много дипломатично си замълчахте след като ви представих доста изобилна информация относно хомеопатията и нейните възможности. Или може би проучвате все още въпроса?



Тема кралското семействонови [re: зaпoзнaт]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 10:46



Почти всички доктори, не възприемат и се ужасяват от алтернативната медицина. Нека да добавя една доста интерестна информация, английското кралско семейство се лекува само с хомеопатия, също така в скандинавските държави предпочитат и използват предимно хомеопатията, така че няма какво да се спори.
За разлика от антибиотиците ,които помагат на едно и увреждат друго то хомеопатията и билколечението, ако не помогне, то поне няма да навреди.
Би било много добре ако българските лекари не бъдат коне с капаци , ами поглеждат и към природо лечението.



Тема Re: кралското семействонови [re: мими]  
Автор ProBily (непознатa)
Публикувано17.05.02 14:14



Може да си чела в някой жълт вестник, че Кралското семейство се лекува с хомеопатия и билки, но това не доказва, че хомеопатията помага и не вреди. Лично аз бих се подразнила, ако медицинско лице ми изпише хомеопатично лекарство и не ми даде избор за алтернативно от традиционната медицина. Касае ли се за здравето на детето ми никога не бих се доверила на диплянки, статийки и книжки с убеждения колко полезно е едикакво си. Наречете ме както си искате, но лично аз мисля, че провереното с научни методи е най-сигурно. Ако ми покажат статистически данни от изследвания на ефектите от хомеопатията в продължение на поне 10 години, може и да си променя мнението.
Все пак всеки сам прави решението - има и знахари, и билкари, и екстрасенси и всякакви други церители. Какво се оказа за хранителните добавки, кооито толкова много рекламират? - че не са съвсем безвредни... даже и билките могат да вредят, ако не се използват в правилни пропорции. Наричайте лекарите със здрав разум колкото си искате консервативни, но все пак имайте впредвид, че те избират най-доброто за здравето ви, за което са сигурни.



Тема Re: кралското семействонови [re: ProBily]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 14:44



не драга, информацията не от жълтата преса , а от филм излъчен преди няколко години по тв. На дали кралското семейство е по необразовано и не просветено от теб ,за да предпочете хомеопатията за лечение.



Тема Re: кралското семействонови [re: мими]  
Автор Beny (минаваща)
Публикувано17.05.02 15:22



На скоро ни изписаха сироп за кашлица "Стодал"- за "всяка къв вид кашлица "както пише на опаковката!? Благодаря ти , от него детето не само че не се излекува, но вечер се давеше от кашлица два пъти повече от преди. Ако на това му се вика отхрачване, то докога би продължило и защо трябва да експериментирам точно с моето дете. Не съм против хомеопатията , но всеки сам решава какво лечение да избере и не смятам за нужно да се доказваме виртуално. Ако на тебе хомеопатията ти помага, то на мен може да не ми навреди ,но и да не ми помогне което си е тъпчене на място, ами ако болестта междувременно се задълбочи? А за кралското семейство нали се сещаш колко ме е еня...



Тема Re: кралското семействонови [re: Beny]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано17.05.02 17:05



Moyat lichen opit ot homeopatiyata e che ne e cyar za vsichko i bi pomognala za neshto savsem leko no ne i za po-tezhkite sastoyaniya. Moyat suprug imashe problemi s hranosmilaneto minalata godina + stres i leka faza na astma. E izharchi se dosta za edna homeopatka (po-skoro 'patka' bih kazala, no da ne vzema da obidya nyakogo). Tya mu dade okolo 30 shishenca (ne prekalyavam) s razni bilkovi kapki da gi raztvarya vav voda v opredeleni kolichestva i da ya pie vodata taka po cyal den a prez 7 dni tryabvashe da pie i edna po-silna smes. Rezultata beshe nikakav i sled edni mesec mu dade savsem razlichni bilki da pie, pak za ludi pari. A inache tya si e registrirana po mnogo paragrafi v kakvi li ne organizacii na homeopati i alternativni terapisti tuk v UK i dokolkoto mozhe da se vyarva ne bi tryabvalo da e moshenichka. Osven tova se darzheshe otvratitelno s nego, ne davashe nikakvi obyasneniya za tova kakvo mu e a samo - 'Ti tryabva da mi se doverish' , samo deto ne go naplyaska i ne mu kaza da zastane do stenata s racete nagore
Kakto i da e, az se schitam za chovek s otvoreno mislene i znam che standartnata medicina ne vinagi pomaga. No ne sum i ubedena che homeopatiyata e otgovora ili alternativata. Pravyat si i te edni experimenti s horata spored men!
Kolkoto do kralskoto semeystvo, ami kralicata mayka (bog da ya prosti) dokato beshe zhiva na nyakolko pati i smenyaha stavata naprimer za da mozhe da hodi, e ne mislya che tova go e izvarshil homeopat. A puk inache prince Harry experimentira s razni trevolyaci, no te sa may ot drugo estestvo
E, prosto iskah da kazha che ne e vazhno samo chovek da ima otvoreno i osvobodeno mislene. Vse pak i resultati e hubavo da se vidyat predi da se reshi che neshto si zasluzhava.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.