Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пропуснахнови [re: Mama Netty]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 19:29



Не мисля да споря. Но все пак обръщам внимание на някой неща и на това как се изразявам, за да не перефразирате това, което казвам. Не съм писал, че "фармацевтичните компании печелят в заговор с докторите". Фармацевтичните компании използват лекарите, за да печелят, защото лекарите са естествените дистрибутори на фармацевтичната продукция. Нима не сте съгласна? И Вие самата се явявата такава и сте съвсем наясно с този факт. Мои приятели джипи-та и специалисти редовно ходят по семинари организирани от различни фармацевтични компании - я на Боровец, я на Пампорово, я в НДК, я някъде другаде, с коктейлчета. Е, там няма да им кажат, че могат да помогнат на един болен с артрит или псориазис с хомеопатия или гладолечение, а ще ги "обучават" за продукцията си и ще им набиват в главите колко "научно" е това. А знаете ли какви пари се правят от недобросъвестно провеждани клинични изпитания от някои Ваши колеги? Това, че Вие не печелите от продукта на дадена компания НЕ значи, че други лекари не печелят! Има различни начини по които това става - директни и индиректни. Разполагам с многобройни сведения от първа ръка. Аз пак Ви заявявам: опитайте в практиката преди да говорите срещу нещо, което не познавате! Спектърът на лечение с хомеопатия е много голям. Забележете, че казвам ЛЕЧЕНИЕ, а не потискане на симптомите! Очевидно е, че много неща не са ви ясни относно функционирането на здравеопазването в задкулисен план. Най-жалкото е, че лекари с диагностичен опит и познания, каквато може би сте и Вие (имам предвид стандартно медицински), не искат да прогледнат зад завесата на стандартната медицина. Виждал съм как лекари тровят децата си с антибиотици и кортикостероиди, като се заблуждават, че им дават "съвременно" лечение И съм виждал как такива деца, вкрая на краищата, след като лекарите са се видел в чудо, кандисват на лечение с хомеопатия, щото не виждат никакъв друг изход и как такива деца след това се оправят. Да не мислите обаче, че им идва акъла в главата След като се стабилизира състоянието на детето, те си продължават със същото мислене. Ето това е най-потресаващото: ИНЕРЦИЯТА на придобитото мислене. Всеки ден общувам с хора, увредени от стандартните терапии и с други, излекувани от различни проблеми с хомеопатия, гладолечение, акупунктура или фитотерапия. Така че имам база за сравнение. Вие сте видели нещата само от едната страна и давате прибързани заключения, които обаче са съвсем нормални за лекар, обучаван толкова години как да лекува "научно" Ако искате литература, ще ви препоръчам в изобилие - писана от лекари и хабилитирани лица. Може пък и да Ви светне някоя лампичка.



Тема Re: за хомеопатиятанови [re: Mama Netty]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 19:30



Не знам къде сте ходили на хомеопат; има доста голяма разлика между хомеопат и хомеопат. Има непросветени и мошеници измежду тях, както и измежду всички други професии; има и такива, които искат много високи такси, а същевременно не са наясно с някои неща. Обучението, което провежда тук една френска фирма за хомеопатични лекарства (с по няколко препарата едновременно) не отговаря на класическата хомеопатична терапия. Защото както вече поясних, целта е да се излекува болния, а не само да се третират симптомите. Хомеопатичното лечение излиза много по-евтино, когато се провежда от лекар-хомеопат с опит и обучаван така, както трябва! При всички положения. В България има такива лекари, колкото и да са малко. Без да броим съпътстващите сиропчета, антиалергични, витаминчета и т.н.н колко струва "лечението" със зинат, аугментин и др. разни синтетични медикаменти нали знаете? И колко деца ги пият редовно! Съвсем наясно сте, че антибиотиците най-малкото нарушават нормалната микрофлора в червата. Бяло течение и кандидоза сред жени е много често явление след антибиотична терапия. И какво - после низорал и други подобни токсични антигъбични препарати. На това ли му викате лечение и клинично изпитано Такъв начин на разсъждение е едно много тъжно явление.
Знаете ли какъв случай ще ви разкажа накратко. Една моя позната, която работи в сферата на здравеопазването получи преди около 2 месеца внезапен световъртеж, беше й зле. Това започна да й пречи да работи. Отиде при различни специалисти ии си направи всивъзможни изследвания. Не беше открита органична причина за това състояние и й беше поставена смътната диагноза "менироподобен синдром" и й бяха изписани разни медикаменти. Но тя преди 2 години се беше излекувала от един проблем именно с хомеопатия и затова опита това. Е, след 2 дена вече нямаше виене на свят. Плацебо нали? Има хора, които като не разбират нещо или не искат да го приемат, са склонни да обясняват всичко с психиката и че ефекта на разни такива методи бил изключително плацебо. Ами плацебо ли е излекуването на сепсис или на бързото възстановяване след тежки травми със суицидни мисли само за дни?! Мисля, че е най-добре да се запознаете отблизо с метода, пък тогава да си давате коментарите. Сещам се за случая на един немски лекар, на когото възложили да напише материал срещу хомеопатията. Човекът се заел много съвестно със задачата, като решил да проучи как стоят нещата и станало така, че неволно изпитал лечебното й въздействие върху себе си при много сериозно нараняване. В резултат на проучването на възможностите на метода такъв материал никога не видял бял свят, а този лекар станал впоследствие един от най-известните хомеопати в световен мащаб. Такива ми ти работи. Някои хора гледат сериозно на "разобличаването" на "недоказани методи". За разлика от други, които само си говорят (пишат), колкото да не заспят



Тема Благодаря за предложението.нови [re: зaпoзнaт]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано13.05.02 23:01



Но няма нужда. Дипломираните медици могат и да използват или да препоръчат хомеопатия на пациентите си, според собственото си вижане и практика - никой не им го забранява... Но могат спокойно да минат и без нея в големия процент от случаите и никой няма да пострада от това. Докато един хомеопат, като попадне на по-сериозно заболяване пак опира до така оплюваната официална медицина, освен ако не иска да умори пациента си...
.
Като излекувате лично някое дете от сепсис само с хомеопатия - обадете се - ще ви предложа за Нобелова награда!

По повод коктейлите, които правят на представянията на препаратите си някои фармацефтични компании и които така ви дразнят - то нека и хомеопатичните фирми да правят коктейли , ако това е решението хомеопатията да се наложи в медицинското общество. Коктейлче - лесна работа! И следващия път като ни дойде дете с гнойна ангина или ретрофарингеален абцес ще го пратим при хомеопат да го лекува, забележете, че казвам да го лекува, а не да му подтиска симптомите с осцилококцин, примерно, защото от антибиотиците ще хване кандидоза...ха-ха...Смешки.
Друг е въпроса , че една част от от лекарите, които са с по-малко пациенти , поради некадърноста си или други причини , за да закърпят положението карат курсове за хомеопатия и после си докарват доходи от хипохондриците , психически нестабилните, безнадеждно болните, отчаяните или тези с по-редки и трудно лечимизаболявания, залисвайки ги със сладки приказки и предписвайки им строго индивидулно лечение ...защото те са уникални!!! Направо извънземни...
Е, за плацебото, както вече се видя - сме на едно мнение.

Хомеопатията е имала 300години за да се наложи , и не е успяла, не защото хомеопатите са некадърни или глупави, а защото метода куца в същината си . За сравнение виж - така презираните от алтернативната медицина анти
биотици, които се прилагат сравнително отскоро- има , няма 60-70 години в официалната медицина.
За да завърша спора в дух на разбирателство...ще ти призная, че и аз като попадна на някоя упорита майка, която настоява да изпиша антибиотик на детето за една нищо и никаква хрема или вирусно заболяване - веднага започвам да препоръчвам хомеопатия само и само да я накарам да изчака , детето да се справи само, ако може с вируса...


Qui scribit, bis legit.


Тема Благодаря за предложението - с удоволствие....нови [re: Mama Netty]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 00:13



Като Ви чета постинга не знам дали да се смея или да плача Всъщност и двете могат да имат здравословен и пречистващ ефект. Няма нищо чудно във Вашите реакции; подобни вече съм ги виждал многократно Ще свършвам дотук с образователния материал. Само искам да Ви разкажа една много хубава източна притча. Отишъл един, да го наречем, стандартен учен при известен лама в далечен манастир, за да получи малко по-различни знания и мъдрост. Пристигнал той при ламата, а последния донесъл една чашка и кана с чай и започнал да налива от течността в чашата за госта. Чаят в чашата прелял, но ламата продължавал да налива. Ученият възкликнал: "Но не виждате ли, че чашата е пълна догоре - не можете да сипете повече!" А ламата му отговорил: "Точно така, както и твоят ум е пълен със заблуди и не може да приеме нищо друго." Поуката е за тези, които разбират.
Все пак ако решите да потърсите достоверна литература по тези въпроси, с удоволствие ще ви припоръчам предостатъчно и на български и на английски -там можете да прочетете колкото искате случаи и на сепсис, и на какви ли не тежки заболявания и състояния, излекувани с хомеопатия от лекари - от раждането на хомеопатията до наши дни. Що се отнася до Нобеловата награда приемам я , но я преотстъпвам на тези, които през годините са развили този изключително ценен лечебен метод. Може би някой ден сама ще се убедите в думите ми.



Тема О, източен мъдрецо!нови [re: зaпoзнaт]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано14.05.02 00:37



Не бягай подплашен! Може пък да науча нещо от теб, кой знае...
Дай насам научната статия, в която се описва, надявам се от медик, а не от някой гуру на популярната литература казусът със сепсиса.
Няма да са излишни и данните за публикациите върху излекуваните родови травми. Ако статията е прекалено дълга и не можеш да я пейстнеш тук - просто ми дай заглавието и броя на научното списание или данните за публикацията / дата , автор/ - Може и да е линк в мрежата ако го има там, разбира се.
Но ако ще ми "цитираш" разказани от трети и четвърти лица случай на чудодейно излекуване или недокументирани данни - недей, намам време за глупости.
Чакам с отворен ум...

Qui scribit, bis legit.


Тема материалинови [re: Mama Netty]  
Авторзaпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 00:50



О.К. утре, т.е. днес вечерта като се прибера ще ти дам информация.



Тема Re: материалинови [re: зaпoзнaт]  
Автор sofianka (original)
Публикувано14.05.02 04:43



Eto me. vupreki che nikoga niama osoben efekt produljavam vseki put kogato decata mi sa bolni ili az da si pia bonbonkite sled koeto ne i minava i produljavame na regularnata terapia. I vupreki tova vseki put stratelno si pocjvam homeopatiata. ne za drugo a zashtoto znam che ne vredi. kakto zabeliazvam i goliama polza niama no znae li se
pila sum i hapche protiv muka ot zaguba na chovek. e ne mi stana leko razbira se....to na koi li bi mu minalo neshto takova ot edni hapcheta

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: възстановяваненови [re: зyзa]  
АвторИвaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 08:30



благодаря за поправката. съжалявам, че съм прозвучала толкова неграмотно!



Тема Re: възстановяваненови [re: Ивaнa]  
АвторИвaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 08:32



благодаря за съветите. още днес започвам упражнението със стягането. пък по-натам... ще видим



Тема Ето, на!нови [re: sofianka]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано14.05.02 11:42



Едно трезво мнение!

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.