Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Поверия или бабини деветининови  
АвторПeйka (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 12:30



Сигурно на много от вас се е случвало и по време на бременност, и след това да ви дават разни сьвети кое как да правите или какво да не правите, за да стане или не еди какво си на детето
Някои от поверията, които са ми казвали на мен
Ако пьрвото ритане на бебето е от ляво, ще е момче, а от дясно-момиче
Ако някой ми предложи нещо за ядене, да не отказвам, за да не ми е злоядо детето
Ако видя нещо вкусно и ми се дояде-да си поискам, по сьщата причина
Ако открадна нещо за ядене и някой ме стресне, на мястото, на което се пипна бебето ще има белег
Да не простирам изпраните дрешки не детето след залез сльнце, за да не замрьква детето като порасне
Като идват гости при новороденото, преди да си трьгнат, да си откьснат конец от дрехите и да го оставят под вьзглавничката на бебето, за да му е дьльг сьня
Имаше и още най-различни бабини деветини, но не мога да си спомня всички



Тема Re: Поверия или бабини деветининови [re: Пeйka]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 12:52



..tochno babini devetini....
ne gi znaeh..nito puk vyrvam na taqkiva...



Тема Re: Поверия или бабини деветининови [re: Пeйka]  
Авторgalia (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 13:44



мале.........това бабите ни били много отворени!!!!
Моля те,чак толкова не се връзвай.Може нещо да е вярно,но лично аз не вярвам.



Тема Re: Поверия или бабини деветининови [re: Пeйka]  
АвторFlora (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 13:58



Spored men sa pulni gluposti na sueverni i neobrazovani hora, koito tursiat mistika vuv vsichko zaobikaliashto gi i taka si uslojniavat super jivota!!! Ne che iskam da kaja neshto protiv takiva hora, vseki ima pravo na mnenie i izbor.



Тема Re: Поверия или бабини деветининови [re: Flora]  
АвторПeйka (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 14:37



Не, че кой знае колко вярвам в тези приказки, но някои неща сьм ги спазвала.
В такива моменти сьм си мислила, че нищо не ми пречи да правя еди какво си.
Едно от нещата, които сьм правила е дрешките да простирам и прибирем по светло и даже се е случвало да бьрзаме да се приберем от някьде, докато е още светло, за да прибера прането от простора.



Тема Re: Чак пък толкоз....нови [re: Пeйka]  
Автор Пeнka (такава една...)
Публикувано11.05.02 14:44



Аз честно казано до сега нито едно от нещата които беше написала не съм ги и чувала дори... а пък тези, които знам никога не съм ги спазвала:-))) не че има нещо лошо.. но мисля че няма смисъл:-)))

Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят...


Тема Re: Поверия или бабини деветини [re: Пeйka]  
Автор Finch (минаващ)
Публикувано11.05.02 17:18



всичките съм ги чувала, но да кажа, че им вярвам - не мога. Колкото до дрешките според мен не става въпрос толкова, че детето ще замръква навън като порасне колкото се отнася до това да не се овлажняват от по-студения нощен въздух и съответно да не престояват цялата нощ заради сутрешната роса. Само бабите нали обичат да е по-завързано та да се стряскат младите булки...
За ритането - ритна първо от ляво така, че ще видим дали ще е момче след 3 месеца... ;)))))



Тема Аз същонови [re: Пeйka]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано11.05.02 19:52



първите месец-два не оставях бебешките дрешки вън. Също така и досега си простирам по определен ред като например блузките никога с ръкавите надолу/за да расте детето добре на височина:-)))/ и поне една с шевовете навън/против уроки!/.
Знам още такива...например, че не е добре да се смее бебето вечер/да го гъделичкаш или въобще да му правиш смех/ преди да заспи.
Сигурна съм, че за да съществуват тези поверия си има причина... може би случки и събития които някога хората не са могли да си обяснят а са търсили отговори на въпросите си...
Както и да е...
Покритото мляко котките не го лочат!




Тема Абсолютно бабини деветининови [re: Пeйka]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано11.05.02 20:42



Докато бях бременна ми беше много неудобно, че навсякъде ми предлагаха храна (дари и в един магазин за мебели продавачката си беше купила еклер и ми го предложи) и почти винаги отказвах, но засега бубанка добре си хапва.
А и как да поискам конец от дрехите на гостите си, като те добре се обличат, а не ходят в аби да дръпнат някое конче, за да ми го оставят.



Тема Re: Абсолютно бабини деветининови [re: Samsara]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано11.05.02 22:03



xa..xa...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.