Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам анемия, Sorbifer не помага, сега какво?нови  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 22:07



Преди месец и нещо ми откриха стойност на хемоглубина 96, Маленов изписа Sorbifer по две на ден, пия и фолиева киселина по 6, предписано допълнително от Дуковски и днес изследването показва резултат 103 :-((((((((
Минималната стойност за жени била 120..........
Още като ми взимаше кръв лаборантката ме пита с анемия ли съм и като я питах откъде знае, тя каза, че вижда каква е кръвта, та ми изкара акъла............... Личният ми лекар и гинекологът в поликлиниката смятат, че щом Sorbifer не работи, няма смисъл да се сменя с друг препарат, ще ида при Дуковски след три седмици, и без това от Sorbifer-а ми остава толкова........... Оплетох се, питането ми беше имате ли спомен с каква храна примерно сте си вдигали желязото? Черен дроб, яйца, ядки, бобови варива, месо, зелени зеленчуци и какво още? Ям нормално, не повръщам, не ми кървят венците, не припадам и не са ми жълти лигавиците, просто съм по-бледа и ми се спи повече..............



Тема Re: Имам анемия, Sorbifer не помага, сега какво?нови [re: ET]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано08.05.02 22:16



на мен най ми помагаше копривата - и моя хемоглобин се движеше 98 -100, а след раждането ми даже беше паднал до 85.
Та копривата я пиех на чай с мед. (Чаят приготвяш- една супена лъчжица суха коприва на 2 чаши вода - кипваш за 3-4 мин, после задушаваш за 10 и прецеждаш). По 3 чаши чаени на ден. Помага и мед с лимон. Честно си признавам, че не обичам нито коприва, нито лимони, и не бях много редовна. но когато пиех чая ми се качваше хемоглобина.
Да ти кажа и още, че анемията е опасна за теб, а не за бебето. Дъщеря ми и до ден днешен е с хемоглобин 135.
Дано да обичаш да пиеш чай.
От храните, които си изредила знам, че черен дроб помага. Мисля, че е добре да си хапваш и леща и боб заради фолиевата киселина.
Хайде и дано Дуковски предложи нещо друго.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: Иможе това да ти е нормата [re: Shanya]  
АвторЛил (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 22:25



има жени с нисък хемоглобин и чак като забременеят го разбират, или каот родят, защото си мислят че е е от бремеността. моята приятелка беше с 86 нормален :))), през бременноста й се качи на 90 и нещо и дори се шегувахме че така й е нормален и по-добре да е бременна. а го знаше преди това защото си парви операция. никога не беше подозирала че е нисък. пиеше какво ли не, ядеше много и пак все желязобогати храни и нищо .... мооже да ти е нормалния така, а 103 ми се вижда добре - 120 не е нормален а висок, нормалния е 110 ама докторите да си вържат гащите казват 120. щом нищо ти няма - не припадаш не ти се вие свят и т.н. а само ти се спи, значи всичко е ок. спирай ги тия железа, че от тях се подпухва. леко носене на бебчето, апропо - кога е термина?



Тема Re: Имам анемия, Sorbifer не помага, сега какво?нови [re: ET]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 23:12



Pravili li sa ti specialni izsledvania na kravta? Az sashto pieh Sorbifer, dokato ne se ustanovi, che niama nugda ot nego. Tozi vid anemia koito imam az ne se povliava ot nishto.Uspeh!



Тема Re: Иможе това да ти е норматанови [re: Лил]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 09:00



А, не, аз като не съм бременна имам 145 хемоглубин, давала съм кръв и знам със сигурност. С предните бременности имах пак анемия, но беше примерно по 106 като почнах лекарставата и се повлия........ А до термин има много - септември чак.



Тема Re: Имам анемия, Sorbifer не помага, сега какво?нови [re: ET]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано09.05.02 09:01



Аз пиех Малтофер-фол...желязо и фолиева киселина и се чувствах добре със него. Също съм анемична а докато бях бременна миналата година по това време т.е. 7-8 месец имаше дни в които все едно не стъпвах на земята:-((
Препоръчано ми бе от лекар разбира се...всъщност първо от познат лекар който беше представител на La Roche ltd за Бг...после и от лекаря който следеше бременността ми.
Можеш просто да попиташ за информация за мненеито и на твоя лекар.
Иначе за желязото - ... черен дроб, далак, бъбреци, жълтък, леща, грах, спанак, коприва...доброто усвояване на желязото от организма зависи от наличието на витамин С
- за фолиевата киселина - спанак, моркови, зеле, ориз, картофи, черен дроб...
:о)



Тема Re: Имам анемия, Sorbifer не помага, сега какво?нови [re: Shanya]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 09:03



Не ми беше хрумвало за коприва на чай, но ще купя още днес, а в неделя ще помоля свекър ми да ми набере от вилата. Благодаря ти.



Тема Za cherniya drobнови [re: Flash]  
Автор MM (lyubopitna)
Публикувано09.05.02 11:57



znam che e bogat na vitamin A i ne se preporachva mnogo za bremenni zheni. Taka che spored men ne e zle da popitash lekarya si za nego. Na men lichno i lekarya i akusherkata i dietolozhkata na kursa za badeshti mayki mi kazaha izrichni da izbyagvam cheren drob i pasteti ot cheren drob. Mislya che i ot drugite hrani shte mozhesh da si go nabavish.



Тема Re: Имам анемия, Sorbifer не помага, сега какво?нови [re: ET]  
АвторLollipop (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 12:44



trqbva pyrvo da ti napravqt izsledvane za da razberesh dali e jelqzodeficitna anemiata...
az taka prez bremennosta se natypkah do kozirkata sys jelqzo, a hemoglobina mi si stoeshe 80 i malko. Otidoh pri hematolog i sled syotvetnite izsledvaniq se ustanovi che anemiata mi ne e jelqzodeficitna (mnogoto jelqzo v tozi sluchaj e vredno) i mi predpisa injekcii B12
Okaza se che imam talasemia (vid nasledstvena anemiq koqto normalno ne mi prechi no pri bremennost naprimer predizvikva nqkoj "neudobstva":))
Taka che proveri kakva ti e anemiqta predi da zapochnesh da piesh jelqzo...



Тема Казвам ти набързо какво аз знам.нови [re: ET]  
АвторTinkerbell (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 13:36



Може да е малко лаишко, но все ще ти е от полза. Щом Сорбифер не помага, значи анемията ти не е желязнодефицитна (т.е. висок желязосвързващ фактор и липса на желязо). Ако Hb ти е под 12 и след като свършиш със Сорбифер-а, сигурно Дуковски ще ти пусне допълнителни изследвания - морфология на еритроцитите и да потърси консултация с хематолог, за да се разбере от какво е анемията (може да е вродена, може и друго, но съм забравила какво)

Няма смисъл да си правиш ново изследване преди да си завършила изцяло лечението със Сорбифер. Този Hb сега не би трябвало нищо да показва. Това Дуковски ми го каза, защото и аз съм в подобна ситуация, а ми се налагаше да пътувам и исках преди това да знам. Друго, което ми каза е, че всички допълнителни източници на желязо - коприва, спанак, черен дроб и т.н. могат да се вземат като допълнение към лечението, но не и като основно средство. Но нищо не ти пречи да си правиш копривени чайчета по 2-3 пъти дневно. (макар, че желязото от растенията се усвоявало по-трудно от организма, от това с животински източник)

Аз в понеделник ще ходя точно по този въпрос. Преди седмица приключих със Сорбифер-а, но чак утре ще имам време да отида за изследвания. Тогава ще мога да ти кажа още по-подробно и какво ми е препоръчал. Пак да кажа - не се паникьосвай излишно - трябва да изпиеш цялата опаковка Сорбифер и тогава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.