Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: mirage]  
Авторnadja (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 10:43



blagodarq:)
nqma da davam pove4e surovi plodove. A kakvo moje da stane ot suroviq plod?
Ne i davam mnogo kasha, ponqkoga vmesto 5 lyji4ki mlqko slagam 3 mlqko + 2 kasha. Razbrah 4e ot kashite mnogo puhkavi stavali bebetata, a tq mojta i bez tova ima zaviden apetit (pu da ne i e uruki):)))
Utre navyrshva 5 meseca i maj shte po4vame mesnite piureta, no se 4udq s kakvi da zapo4na...
Zelen4ukovite piureta na "Gan4ev" ne i se otrazqvat dobre, predpolagam i s mesnite shte e syshtoto....
"Hipp" sa mi skypi4ki ama...



Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: dara]  
Автор mirage (постоянни)
Публикувано10.05.02 17:04



ягоди не се препоръчват , т.к. могат да алергизират
малини - също
кайсии и праскови - също
портокали и лимони - също
круши и грозде - разхлабват
сливи-може
череши - може
и тн.
И мед не се дава, че също може да алергизира и пак т.н.

Това все са нови постановления от края на миналия век

Аз не ги спазвам и давам по-мъничко изчаквам 1 ден, давам пак мъничко, изчаквам пак 1 ден и ако няма никаква реакция увеличавам дозата.

Принципът за алергиите важи за всички видове храни, така че е грехота да се лишава детето от толкова много неща. Хайде чао.



Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: nadja]  
Автор mirage (постоянни)
Публикувано10.05.02 21:33



с месните ще имаш същият голям проблем. те са отвратителни. когато имаш пари си купи на хипп - месо с картофи - около 2.50 и го раздели на 3 и го замрази. Свари едно малко парченце хубаво месо (за тая възраст е най-добре пилешко) с някакъв зеленчук (картофи и моркови), след това изкарай парченцето месо, пасирай зеленчука и добави едната третинка от хиппчето. така с 2.50 ще се храните 1 седмица, а за месец ще ти е 10 лв. Другата седмица купи друг вариант на хиппчето. Така поне можеш да караш докъм 8 месец, когато става много по-лесно. След 6ия месец започваш да му пасираш и от твойто парченце месо и т.н. Аз до 11 м. го тъпчех почти само с пилешко, но вече яде всичко. През ден да му даваш месо е предостатъчно, през ден постно и чат пат жълтък е ок.

Веднъж на ден каша не е проблем. Нека си яде детето. На 6ия месец детето трябва да си е удвоило теглото от раждането, а на годинка трябва да го утрои - това е нормата.

А сурови плодове не се дават на тая възраст защото лигавицата на стомашно-чревния тракт на бебето е толкова нежна, че един суров плод направо ще е като четка за дъски за нежната лигавица. Аз пасирах през 8 ката марля и пак се ужасявах колко много fiber оставаха в марлята. Затова и всичките храни за бебетата са в такъв отвратителен кашав вид - готов за усвояване.



Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: mirage]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано11.05.02 00:40



Моят принц акаше по 8 пъти - влед всиако хранено до 3тия месец..после по4на по 7 след всяко хранене и така си изкара до 3 годинки :) все беше кашкаво :)
Но незнам защо аз си мислех все 4е ако много щото яде много :) Но дори в яслата сестрите му се радваха и все се смееха 4е си изяда са секунди ханата и ти4а в тоалетната :)
И аз много се шашках отна4ало но лекарката каза 4е просто явно така му работи корема и вси4к с акото е в ред - аз дори и го показвах притеснено няколко пъти....



Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: nadja]  
Авторbah mamata (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 01:10



i az da se nadunia s plodove i zelen4utzi shte opraskam vsi4ko naokolo



Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: mirage]  
Автор dara (osobena)
Публикувано11.05.02 10:04



Ягоди не се препоръчват наистина, защото има опасност да се развият алергии и то тежки. Малини също. И според мен не е кой знае какво лишение, като се има предвид колко други плодове има на пазара и че става дума само за до годинката. А и принципа за алергиите не важи с такава голяма сила за чак толкова много храни. Точно обратното - за много малко храни. Мед не се препоръчва по други причини, не поради опасност от алергизиране.
А що се отнася до това кое разхлабва и кое запича - майката трябва да го знае и в зависимост от това да контролира хранителния режим на бебето. Не става въпрос за лишаване на детето от плод, само защото той разхлабва. Това са вече неоправдани крайности.
Всяка майка обаче, сама преценява кои рискове са оправдани за нейното дете. Аз имам тежка алергия и ако мога да спестя нещо подобно на децата си на цената единствено на такова нечовешко "лишение" (като 8 месеца без половин намачкана ягодка на ден в пюрето) ще го направя без никакви угризения на съвестта.


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...


Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: dara]  
Автор mirage (постоянни)
Публикувано12.05.02 13:03



и каква е разликата според теб между 11 м. бебе и 13 месечно бебе - никаква.

и кажи защо не се дава мед?!
какви са тия други причини?!

аз нямам алергии
децата ми нямат алергии
никой около нас няма алергии
и децата ми след 6 месечна възраст ядат всичко в съответния подходящ вид.

знаеш ли защо японците в огромен процент страдат от атопичен дерматит - защото децата им ядат почти и само ориз, като избягват всички зеленчуци. сега изведнъж откриха, че атопичния дерматит се лекува много успешно с правилна диета богата на сурови зеленчуци.



Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: mirage]  
Автор River_ (доброжелателна)
Публикувано12.05.02 20:45



Ами аз му давам на моето 5-мес бебе от около 1 месец прясно настъргана ябълка. Хем не толкова хомогенна колкото в готовите пюрета. Не забелязвам проблеми. Но не знам дали няма да го повредя нещо?



Тема Re: razstroistvo ili ne?нови [re: mirage]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано12.05.02 21:36



За меда и аз съм чела, че е възможно/не задължително/ да е причина за развитие на болестта ботулизъм. За някакви спори в меда ставаше дума с които детския организъм/стомах не може да се справи...ама наистина не помня подробностите...и затова се препоръчва на бебета да не се дава!



Тема Медътнови [re: Flash]  
Автор dara (osobena)
Публикувано13.05.02 09:32



наистина е много тежък за стомаха и трудно се обработва. Аз също много се учудих като разбрах. Но това е причината да не се препоръчва за малки деца.
Майка ми няма стомах и тя изобщо не може да яде мед. Ако се изкуши да хапне после направо умира от болки. Оттам знам, че меда е много трудно "смилаем". После вече като родих ми казаха да не давам в началото и на бебето.


Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.